Skocz do zawartości

Rolety, żaluzje czy firanki


Bakteria

Recommended Posts

Cytat

Chyba, że zrezygnować z żaluzji co by ładniej okno firanką udekorować.



moje okna sa same w sobie ladne -kosztowaly majatek ,wiec bylabym chyba nienormalna ,zeby je jakimis firanami przystrajac... icon_lol.gif
Poza tym ,domek jest zrobiony na styl nowoczesny - wiec firany,zaslony,antyki czy "staromodne" beze -raczej by nie pasowaly....:-/

Wczesniej ,mieszkajac na parterze w bloku ,z kazdej strony mialam tez duze okna i wlasnie opuszczane zaluzje-
Przyzwaczailam sie wiec do "nagich" okien ....
...a z zaluzji korzystalam tylko wieczorami ,albo jak slonce za mocno swiecilo....icon_cool.gif Edytowano przez Supersaxo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja wybrałabym rolety i firanki. Nie lubię okien bez firanek- mało tego uwielbiam gęstą, wyrazistą firankę. Zawsze wydaje mi się, że to bardziej przytulnie w domku. myślałam tylko, że jak są rolety, to już nie żaluzje, nie myślałam że można to i to. Ale może to niezły pomysł by był.
Link do komentarza
Rolety zewnętrzne na pewno zabezpieczą Cię w dużym stopniu przed hałasem i kurzem. Żaluzję wewnętrzne pomogą panować nad ilością promieni słonecznych. Firany dodadzą smaku (jeśli planujesz bardziej tradycyjne wnętrza).

Od kilku lat na rynku mamy dostępne żaluzję zamknięte hermetycznie pomiędzy szybami i to rozwiązanie zasługuje na pochwałę gdyż nie ma problemu z zachowaniem czystości.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Dzięki za pomoc, rolet zewnętrznych nie planowałem.
Nie wiedziałem, ze można łączyć rolety z firankami - jednak można i już prawie zdecydowałem się na rolety i firnki
Brak obrazka.

Jednak pani opowiedziała mi o roletach dzień-noc, którymi w zależności od naświetlenia, pory dnia i nastroju można ustawiać dopływ światła lub schować się przed sąsiadami dzień noc.

No i teraz sam nie wiem.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
A ja uważam że firanki + zasłony. Tylko porządne, grube etc Dlaczego - bo dają tyle samo prywatności co rolety i jak Ci się upaprają pyłem od drogi to odepniesz żabki i wrzucisz do pralki. No i to co ja praktykuje możesz sobie zmieniać firanki pomiędzy pokojami - dla urozmaicenia.

pozdrowienia
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
firanki, zasłonki mogą dać świetny efekt dekoracyjny - jest tyle wzorów i kolorów! - no częste zmiany nie wychodzą masakrycznie drogo. a czy ktoś z Was praktykował folię ściemniającą na szybach? widziałam niedawno i rzeczywiście szyba nie jest przezroczysta, daje takie lustrzane odbicie - pewnie tylko do momentu zapalenia światła w domu?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 11 miesiące temu...
Cytat

W sumie dobre pytanie,ale myślę że spokojnie znajdziemy amatorów żaluzji. Są po prostu tańsze od rolet i to dlatego. Mimo wszystko kłaniam się do materiałowych rolet,ponieważ są wytrzymałe i na mój gust sprawdzają się najlepiej.


Podobają się mi żaluzje okienne ale ze względu na łatwiejsze utrzymanie w czystości mam w swoim domku rolety oraz firanki.W kuchni zawiesiłam fantazyjne zazdrostki, wygląda to bardzo ładnie.Ciągle szukam jednak pomysłów na ciekawe aranżacje.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Mam rolety w całym domu, rzymskie i zwykłe, firanek się pozbyłam i nie żałuję. Ceny są jakie są, ale pomyślciel sobie, że kończy ci się koszmar z praniem, prasowaniem i wieszaniem firanek i zasłon. Rolety praktycznie się nie brudzą. Niektórzy tylko twierdzą, że blakną, ale to chyba po 10 latach.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Fajnym rozwiązaniem są zasłony panelowe. Niestety mój mąż nie zgodził się na nie:( W domu mam rolety rzymskie w pokojach a w kuchni są zwykłe zasłony:) Moim zdaniem to wszystko jedno co będziesz miała i tak okno szybko ci się pobrudzi skoro jest od strony drogi. Żadna firanka czy zasłona tego nie zakryje.
Link do komentarza
Cytat

A od kiedy to firanki/zasłony/rolety służą do zasłaniania/osłaniania okien przed brudem zewnętrznym?
Albo inaczej - co ma piernik do wiatraka?


no wiesz, jak sobie zasłonisz, to nie widzisz brudu i głowa spokojna icon_wink.gif
będzie widoczny tylko kilka sekund przy wchodzeniu do domu, ale kto by się tam przejmował sekundami icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Fajnym rozwiązaniem są zasłony panelowe. Niestety mój mąż nie zgodził się na nie:( W domu mam rolety rzymskie w pokojach a w kuchni są zwykłe zasłony:) Moim zdaniem to wszystko jedno co będziesz miała i tak okno szybko ci się pobrudzi skoro jest od strony drogi. Żadna firanka czy zasłona tego nie zakryje.



firanki i zasłony jak dla mnie to przeżytek. Wolę stosować rolety, ktorych nie trzeba ciągle prać i wymieniać, bo się pobrudziły. Mniej problemu, a w zupelności spełniają funkcję zasłaniania
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Teraz jest dość duży wybór rolet czy żaluzji ale ja proponuje plisy. Plisy to doskonałe rozwiązanie do mieszkań parterowych gdzie chcemy zasłonić sobie jakąś część okna. Dzięki temu rozwiązaniu mamy możliwość wszelkiej regulacji zasłoniętej powierzchni co najważniejsze dodają uroku. Można też dodać delikatne firmanki na ładnych karniszach co będzie jeszcze ładniej wyglądało. Ja osobiście mam rolety i firanki + zasłonki (jak rolety rzymskie) ale ze ślicznego materiału icon_biggrin.gif dzięki temu mam dowolność w stosowaniu albo rolety + firanki albo zasłonka i firanki icon_biggrin.gif albo sama roleta. W drugim pokoju mam plisy z folią aluminiową, dzięki czemu pokój zdecydowanie mneij się nagrzewa.
Polecam takie rozwiązanie. W razie pytań priv, a jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam na moją stronę.http://caban-rolety.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...