Skocz do zawartości

tapetowanie wersja "women";p


anielka23

Recommended Posts

Witam.
Chcę położyć tapetę w przedpokoju,a nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Samo położenie nie jest dla mnie czarną magią,ale chodzi o ścianę. Okazało się,że pod stara tapeta polożona była na lamperii i teraz część odeszła z laperią,a po części lamperia została, w niektórych miejscach tapety w ogóle nie idzie ruszyć( polożona była za czasów jakichś "ruskich" klejow). Pytanie co robić? Z racji,że jestem kobietą proszę o wyrozumiałość;p Na fachowca niestety mnie nie stać;/
Link do komentarza
Cytat

Z racji, że jestem facetem, proszę o wyrozumiałość. Daleko mieszkasz? (Nie jestem fachowcem, ale mogę Ci położyć tę tapetę. Jakoś się dogadamy).


Retro zabierasz chleb berenger - owi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie obrażaj mnie takimi porównaniami.
Ja po prostu dla pięknych pań wszystko! A że własnie ostatnio tapetowałem, to mógłbym tak z rozpędu... póki z wprawy nie wyszedłem...


Wiem,wiem po wizycie u szwagra to tapetowanie najlepsze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Jakby był jaki zazdrośnik w domu to i tapetę miałby kto położyć;p
Zazdrośnika jednak nie ma,ale dziecko za to jest...czasem tez zazdrosnę.

A tak odnośnie pytania to czytałam,żeby unigruntem,ale gdzie indziej,że się pozniej ślizgać może.


Jak się da uni gruntu bez umiaru to się ślizga.Do gruntowania ja używałem atlasa i rozcieńczyłem go z wodą 1:1 i było ok.
Link do komentarza
Cytat

Jakby był jaki zazdrośnik w domu to i tapetę miałby kto położyć;p
Zazdrośnika jednak nie ma,ale dziecko za to jest...czasem tez zazdrosnę.

A tak odnośnie pytania to czytałam,żeby unigruntem,ale gdzie indziej,że się pozniej ślizgać może.




Czyli jednak jakoś byśmy się dogadali... icon_biggrin.gif

A odnośnie ściany: byłą lamperię trzeba wyrównać, znaczy jej ubytki. Czym możesz, może to byc nawet gips szpachlowy, a mogą być nowoczesniejsze środki. Miejsca zagipsowane (już suche) przetrzeć drobnym papierem ściernym (120 - 160), takim jak ścianę szpachlowaną. A potem oczywiście scianę zagruntować. Ja gruntu nie rozcieńczam, ale przeważnie stosuję takie tańsze. Zagruntować trzeba również lamperię, chociaż uwaznie, bo tu na starej farbie nie wsiąka, ale ścieka. Jednak trochę kropelek zawsze zostanie i dobrze, żeby na tej lamperii wyschły.
Jeśli tapety starej nie da się odkleić to jej nie ruszaj. Tylko też sprawdź, czy jest równa i gładka i też zagruntuj.

Dalej zależy od rodzaju tapety. Uwaga, przy tapetach fizelinowych kleimy ścianę, a nie pasy tapety. I zuzycie kleju jest wyższe, bo inaczej nie daje się układać. Pas tapety musi się "ślizgać" po ścianie. No i w odróżnieniu od tapet z włókna szklanego, tapety fizelinowe dają się jednak lekko naciągać, ale znacznie mniej niż winylowe na papierze.

No i oczywiście, nauki wszelakich poradników o tym, ze tapetowanie rozpoczyna się od okien, to wielka totalna bzdura. Zaczynać można z dowolnego miejsca, jednak dobrze jest wcześniej rozplanować kładzenie poszczególnych pasów. Ale wszystkiego nie da się wytłumaczyć w jednym poście. Musiałbym na żywo...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...