Skocz do zawartości

Zgodnie z wybranym świadomie projektem


Recommended Posts

Uważam, że przy wznoszeniu ścian powinniśmy pozostać przy technologii zaproponowanej przez projektanta. To właśnie na etapie wyboru projektu należy poświęcić więcej czasu na decyzje dotyczące całego procesu budowlanego oraz przeanalizować dalsze lata zamieszkiwania w wybudowanym domu.
Jestem zwolennikiem ścian warstwowych skonstruowanych w ten sposób, że warstwa nośna jest jak najcieńsza, zaś warstwa ocieplająca jak najgrubsza, np. YTONG 24 cm + ocieplenie 20-30 cm.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zwiększając grubość styropianu już w pewnym momencie niczego więcej się nie osiągnie poza wydanymi pieniędzmi! icon_biggrin.gif Więc 30 cm grubości warstwy ocieplającej to tylko wydane pieniądze.



Każdy ma prawo do własnego zdania. Mój znajomy wybudował kanadyjczyka i ma rachunki 1000zł za ogrzewanie rocznie. Acha, izolacja 24 cm + 10 cm styropianu na dużej pustce powietrznej. Styropian (dołożony po kilku latach) dał dodatkowo kilkuprocentowe oszczędności na ogrzewaniu, ale podstawowa izolacja 24 cm się sprawdziła w 100%. No, ale, jak pisałem, każdy ma prawo do własnego zdania.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja rownież uważam, że technologia zaproponowana przez architekta jest najwłaściwsza i w wyjątkowych wypadkach trzeba coś pozmieniać. Jestem zwolennikiem muru jednowarstwowego, chociaż w naszym kraju dużo powszechniejsze są technologie wielowarstwowe, ponieważ dużo łatwiej zamaskować niedoróbki i błedy wykonawcze, a wszystko przykryje styropian i jest pięknie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja rownież uważam, że technologia zaproponowana przez architekta jest najwłaściwsza i w wyjątkowych wypadkach trzeba coś pozmieniać. Jestem zwolennikiem muru jednowarstwowego, chociaż w naszym kraju dużo powszechniejsze są technologie wielowarstwowe, ponieważ dużo łatwiej zamaskować niedoróbki i błedy wykonawcze, a wszystko przykryje styropian i jest pięknie. icon_smile.gif


Leszek, tylko ignorant lub ktoś mocno wypłukany z kasy przykrywa dom styropianem. Niemal zawsze daje się od zewnątrz tynk lub jakąś cegłę oblicówkę, a nie styropian. No chyba, że miałeś na myśli błędy wykonawcze, których nie da się przykryć tynkien icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
ocieplanie 30cm a co z fizyką budynku ze sprawami takimi jak wymiana wilgoci. Jeśi ktoś bedzie przesadnie oszczędny i będzie grzał nie otwierając okien np. w zime to wiadomo co mu grozi np. ładny okaz pleśni lub grzybków na otoczeniu okna.

Nie jestem fachowcem ale co w na to ??

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

ocieplanie 30cm a co z fizyką budynku ze sprawami takimi jak wymiana wilgoci. Jeśi ktoś bedzie przesadnie oszczędny i będzie grzał nie otwierając okien np. w zime to wiadomo co mu grozi np. ładny okaz pleśni lub grzybków na otoczeniu okna.

Nie jestem fachowcem ale co w na to ??

pozdrawiam




Niekoniecznie, przecież wspomniano o wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła (rekuperator) tak więc nie ma mowy o grzybkach! A 30 cm ocieplenia rekomendują spece od domów pasywnych. Ja jestem za!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Troche poczytałem o domach pasywnych i ze względu na osiągnięcie podobnego standartu mój mur będzie miał ściany z ytonga 40 cm + prawdopodobnie wełna 15 cm. niestety urośnie na zewnątrz aby utrzymać wymiary wnętrz icon_smile.gif




Witam!
Ja również zamierzam budowac z Ytonga 44 jedną warstwę, ale uważam, że nie ma potrzeby ocieplania takiej ściany, z tego co mozna się naczytać lub dowiedzieć. Co o tym sądzisz? Dlaczego chcesz ocieplać taką grubą ścianę? Czy te koszty naprawdę się zwrócą i kiedy? Czy ktoś robi jakąś wycenę czy kalkulację? jeszcze pytanko, ile obecnie kosztuje taki jeden bloczek, orientacyjnie, naturalnie na dzień dzisiejszy.
Pzdr icon_confused.gif icon_confused.gif??:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Dlaczego mniejsza inwestycja ma się zwacać.? Przecież w domach izolowanych nie stosuje się ogrzewania centralnego,. Zaizoluj dom , zrób skutecznę wentylację i elektryczne ogrzewanie . Dom izolowany zużywa 40 kWh/m2 rocznie a koszt założenia systemu ogrzewania na 150m2 to około 4000-5000 zł. zostaję naprawde sporo kasy na minimum 30 cm styropianu w podłodze, 30 cm wełny w ścianie od środka by wilgoć nie wchodziła, i 50 cm w dachu! A ytong niezabezpieczony przed wilgocią... im grubszy tym więcej wilgoci.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...