Skocz do zawartości

Wylewka na starą zniszczoną


Recommended Posts

Witam mam pewien problem. Posiadam kojec dla psa wymiarów 3mx4m. Kilka lat temu była zrobiona tam wylewka lecz juz zdołała popękać itp. Postanowiłem zastąpić ja nową. Nie chce kuć tej starej lecz na nią wylać nową. Ze względu iż kojec nie posiada aż tak wielu metrów postanowiłem że kupię gotową zaprawę pod wylewkę w workach 25kg.

Moje pytanie brzmi czy na starą wylewkę która posiada dziury i mało jej zostało wysypać żółty piasek i dopiero zaprawę?
Czy zwyczajnie wyczyścić teren i wylać gotową zaprawę?
Link do komentarza
Cytat

Witam mam pewien problem. Posiadam kojec dla psa wymiarów 3mx4m. Kilka lat temu była zrobiona tam wylewka lecz juz zdołała popękać itp. Postanowiłem zastąpić ja nową. Nie chce kuć tej starej lecz na nią wylać nową. Ze względu iż kojec nie posiada aż tak wielu metrów postanowiłem że kupię gotową zaprawę pod wylewkę w workach 25kg.

Moje pytanie brzmi czy na starą wylewkę która posiada dziury i mało jej zostało wysypać żółty piasek i dopiero zaprawę?
Czy zwyczajnie wyczyścić teren i wylać gotową zaprawę?


Ja bym wybrała drugą opcję.
Link do komentarza
Cytat

Witam mam pewien problem. Posiadam kojec dla psa wymiarów 3mx4m. Kilka lat temu była zrobiona tam wylewka lecz juz zdołała popękać itp. Postanowiłem zastąpić ja nową. Nie chce kuć tej starej lecz na nią wylać nową. Ze względu iż kojec nie posiada aż tak wielu metrów postanowiłem że kupię gotową zaprawę pod wylewkę w workach 25kg.

Moje pytanie brzmi czy na starą wylewkę która posiada dziury i mało jej zostało wysypać żółty piasek i dopiero zaprawę?
Czy zwyczajnie wyczyścić teren i wylać gotową zaprawę?


Żadnego piasku nie podsypuj,zrób dobrą zaprawę ,wylej i ewentualnie możesz wtopić siatkę choćby nawet taką ogrodzeniową aby wzmocnić posadzkę.Kupna zaprawa dobra jest,ale do wewnątrz no i przepłaciłbyś stosując kupną czyli gotową.A popękała od wilgoci i mrozu tak więc dając jakieś zbrojenie wzmocnisz ją. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja na starym domu walnąłem starą siatkę ,bo nie miale co z nią zrobić icon_biggrin.gif i posadzka trzyma do dziś. Fakt ,że może popękać,ale jak da dość grubą wylewkę powiedzmy około 10 cm i w środek wtopi siatkę metalowa to będzie ona dobrze otulona zaprawą i raczej nie powinna popękać,co innego przy cienkiej wylewce wtedy to na pewno włókna PP będą miały lepsze zastosowanie i nie wiem czy nie najlepsze.
Link do komentarza
Oczywiście nową wylewkę o grubości przynajmniej 4 cm można nałożyć na stare podłoże, ale trwałość takiego rozwiązania zależeć będzie od rodzaju użytej wylewki (wytrzymałość, co najmniej B 15), grubości istniejącego podkładu i własności gruntu rodzimego (kwestia wysadzin mrozowych).

Nową wylewkę po stwardnieniu warto pomalować farbą do betonu, co zmniejszy nasiąkliwość i zapobiegnie pyleniu powierzchni. Warto tez rozważyć zastąpienie wylewki betonowej kostką brukową o grubosci 4 - 6 cm. Z takiej powierzchni szybko znika woda a odkształcenia podłoża nie powodują widocznych uszkodzeń nawierzchni.
Link do komentarza
Cytat

Ja na starym domu walnąłem starą siatkę ,bo nie miale co z nią zrobić icon_biggrin.gif i posadzka trzyma do dziś. Fakt ,że może popękać,ale jak da dość grubą wylewkę powiedzmy około 10 cm i w środek wtopi siatkę metalowa to będzie ona dobrze otulona zaprawą i raczej nie powinna popękać,co innego przy cienkiej wylewce wtedy to na pewno włókna PP będą miały lepsze zastosowanie i nie wiem czy nie najlepsze.




MHTYLKU tutaj nieco lepiej napisałeś. Ale skoro nie wiesz czy nie najlepsze to po co piszesz że nie wiesz. Po prostu zadaj komuś pytanie.
Są włosy metalowe do betonu ale te są według Ciebie na pewno za drogie bo murarze u Ciebie wsypywali metalowe opiłki po pracach z metalem oraz gwoździe których nie potrafili na twoje polecenie wyprostować i dało rady.
Link do komentarza
Cytat

Żadnego piasku nie podsypuj,zrób dobrą zaprawę ,wylej i ewentualnie możesz wtopić siatkę choćby nawet taką ogrodzeniową aby wzmocnić posadzkę.Kupna zaprawa dobra jest,ale do wewnątrz no i przepłaciłbyś stosując kupną czyli gotową.A popękała od wilgoci i mrozu tak więc dając jakieś zbrojenie wzmocnisz ją.



Jak zwykle świat według MHTYLA. Gdzie folia pod wylewkę? Nie przejmuj się ceną betonu- nie twoja kasa, niektórzy wolą gotowe mieszanki, ty natomiast wolisz betoniarkę, piasek na pół placu przed domem, i cement. inni wolą mieszankę i wygodę a 200-300 zł da się przegryźć.
Tak, tak ty budujesz za 200 tyś więc odzyskujesz nawet zeszlifowany gips i mieszasz z gruntem i z powrotem na ścianę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...