Skocz do zawartości

isover 15 cm


Recommended Posts

Cytat

czyli nic tylko się cieszyć, że mamy membranę zamiast deskowania bo unikniemy przyczepiania styro i sznurkowania czyli kilka godzin trzymania rąk w górze nas ominie ;)


No nie tak do końca, bo wszystko ma plusy i minusy,ale o tym może kiedy indziej to po pierwsze późna pora a po drugie w innym temacie ciągnie się gorąca dyskusyja i tam już lecę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Z tego co mi wiadomo to jeszcze ważny jest współczynnik i rodzaj wełny aby moc porównywać ceny. Mi hurtownia wyliczyła za schwenka 039 15 cm 12,95 zł/m2 (to taka cena wyjściowa bez rabatu) a będę brał od nich kompleksowo ocieplenie poddasza wraz z płytami rg więc liczę na korzystny rabat a co do transportu to za przysłowiową złotówkę bo blisko.
Link do komentarza
Adiqq - tak, chodziło mi o Isover Uni Mata, współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,039 W/mK, supermata ma 0,033 ale cenowo wyszłoby za wełnę ok 2tys drożej, pytanie czy aż taka różnica w praktyce wyjdzie i czy warto zainwestować cały czas mi po głowie chodzi. transport jest gratis bo cenę jaką podałam ta firma ma identyczną na allegro jak i u siebie

Mhtyl u mnie ten schwenk jest na start za 13,60/m2
Link do komentarza
Wszystko zależy kto jaką marże sobie narzuci,ale od czego są negocjacje icon_biggrin.gif co utargujesz to Twoje. Najlepiej to szukaj takiej hurtowni która kompleksowo oferuje materiał na całe ocieplenie wraz z płytami, wtedy jest większa możliwość negocjacji cen bo w grę wchodzi większa kwota.
Link do komentarza
W składzie gdzie braliśmy do tej pory, po rabatach wychodzi prawie 2zł/m2 drożej na 15stce, tę cenę 15.10 wyszperałam przez allegro, wg tego co piszą o sobie mogą dostarczyć wszystkie materiały od fundamentów po wykończeniówkę, jutro zadzwonię i sprawdzę.

ponawiam jeszcze raz prośbę
moglibyście przy okazji poradzić jakąś konkretną folię paroizolacyjną?
Link do komentarza
Cytat

pumpaluna - nie masz innych zmartwien? icon_smile.gif
ja kupowałem zwykłą żółta...

"- folie z polietylenu (PE): Najtańsze, popularne i skuteczne. Rozróżniamy folie żołte, oraz folie białe dodatkowo zbrojone."



a bo mi nagadali, że mam dobrą folię wybrać a pojęcie DOBRA to jak wiadomo pojęcie względne ;)
wygląda na to, że wezmę to co wyjdzie korzystnie cenowo
Link do komentarza
Cytat

a bo mi nagadali, że mam dobrą folię wybrać a pojęcie DOBRA to jak wiadomo pojęcie względne ;)
wygląda na to, że wezmę to co wyjdzie korzystnie cenowo


Kupisz taką jaką będzie miała hurtownia,bo nie ma sensu za folia ganiać po innych składach jak będziesz kupować wszystko w jednym.A jeszcze jedno wg sprzedawcy to tylko on ma najlepszy towar icon_biggrin.gif nie raz takie coś słyszałem w hurtowniach.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam. Właśnie kupiłem wełnę na ocieplenie poddasz Isover supermata 15 cm i na opakowaniu jest napisane, iż nie wymaga stosowania sznurka, czy ktoś tak już tą wełnę układał, czy jest to może tylko chwyt firmy.
I mam jeszcze jedno pytanie jaką folię kupić na poddasze celem zakrycia wełny.
Pozdrawiam


Każdą wełnę na poddaszy trza stosować sznurek, nawet jak ją przytniesz na sztywno to i tak po jakimś czasie potrafi zjechać.Przeważnie taką jaką dostaniesz w hurtowni,ja kupiłem żółtą.
Link do komentarza
Witam. Tak myślałem, że to tylko chwyt i będę wiązał sznureczki. Co do foli to tych żółtych jest pełno w cenie od 40 zł za rolkę PE typ200 poprzez inne w cenie do kilkuset złotych.
I którą wybrać, zwykła żółta czyli najtańsza, droższa o "niby" lepszych parametrach, rozbieżności cenowe są spore, ale czy warto.
GipsKartonITD tą którą proponujesz kosztuje około 220 zł za 100m2.
Pozdrawiam
Link do komentarza
ale po co czytać, lepiej pytać
zapewne na całym forum nie dyskutowano o folii

Cytat

Witam. Nikt u siebie nie dawał foli na poddasze icon_biggrin.gif Czy jest to tak proste, że nikomu się nie chce wypowiadać icon_smile.gif
Pozdrawiam




a co do samej paroszczelności
to im bardziej "zwykła" folia (ergo - budowlana) to tym bardziej paroszczelna, niestety mellow.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...