Skocz do zawartości

isover 15 cm


Recommended Posts

Najprawdopodobniej sama powinna "urosnąć" do 15 cm.Po rozpakowaniu i przycięciu (łatwiej się ją przycina i układa) ułożyć między krokwie i wtedy ona się rozpręży do tych prawie 15 cm a nieraz i ciut więcej.Co do szerokości to powinna być około 2 cm szersza od rozstawu krokwi po to aby sama się klinowała po włożeniu i nie wypadała.Dla pewności można ją przytrzymać sznurkiem prowadząc go zygzakiem od krokwi do krokwi po nabiciu wcześniej gwoździ np tzw papiaków.
Link do komentarza
Cytat

Najprawdopodobniej sama powinna "urosnąć" do 15 cm.Po rozpakowaniu i przycięciu (łatwiej się ją przycina i układa) ułożyć między krokwie i wtedy ona się rozpręży do tych prawie 15 cm a nieraz i ciut więcej.Co do szerokości to powinna być około 2 cm szersza od rozstawu krokwi po to aby sama się klinowała po włożeniu i nie wypadała.Dla pewności można ją przytrzymać sznurkiem prowadząc go zygzakiem od krokwi do krokwi po nabiciu wcześniej gwoździ np tzw papiaków.



jak bić te papniaki na sznurek z boku krokwi czy na przedzie krokwi
Link do komentarza
Cytat

jak bić te papniaki na sznurek z boku krokwi czy na przedzie krokwi


Wzdłuż krokwi od czoła (z przodu) na całej długości.Najpierw wbij je do połowy ,potem wepchnij wełnę i przepleć sznurek zahaczając go o te niedobite do końca gwoździe a następnie dobij gwoździe do końca i już.Odstępy nabijania gwoździ mogą być duże byle gwoździe były nabijane na przemian względem siebie zz jednej krokwi do drugiej.
Link do komentarza
Cytat

rozumiem a czy warto dać folie dachową paroprzepuszczalną skoro mam deski


A po co folię dachową jest droższa od foli paroprzepuszczalnej żółtej .M2 tej foli to koszt około 2 zł a folia dachowa jest droższa.Folię powinno się dać.Acha jeszcze wzdłuż krokwi dasz chyba wełnę 5 cm pomiędzy ruszt po to aby nie było mostków termicznych.I dopiero potem przykleja się folię do rusztu za pomocą taśmy dwustronnej.

Cytat

rozumiem a czy warto dać folie dachową paroprzepuszczalną skoro mam deski ,myslałem aby zaslepic te luki.
772e45ad832dd9d1.jpg


W te luki musisz upchnąć wełnę.A folia nie służy do powiedzmy łatania dziur.
Link do komentarza
Cytat

A po co folię dachową jest droższa od foli paroprzepuszczalnej żółtej .M2 tej foli to koszt około 2 zł a folia dachowa jest droższa.Folię powinno się dać.Acha jeszcze wzdłuż krokwi dasz chyba wełnę 5 cm pomiędzy ruszt po to aby nie było mostków termicznych.I dopiero potem przykleja się folię do rusztu za pomocą taśmy dwustronnej.


W te luki musisz upchnąć wełnę.A folia nie służy do powiedzmy łatania dziur.




Do MHTYLA
1. Folie dachowe czyli membrany mają różne stopnie paroprzepuszczalności i daj ludziom wybór.
2. Dla Ciebie taniej - lepiej, folia żółta paroprzepuszczalna- tak naprawdę to folia paroizolacyjna a dokładniej opóźniacz pary ale to kosmos dla Ciebie. Ma być taniej i koniec. DU PONT- poczytaj i się nie ośmieszaj.
3. Twój kierownik budowy podobno kazał Ci przykleić folie na kleju biurowym do profili bo wiedział że lubisz tanio.
Link do komentarza
Cytat

Do MHTYLA
1. Folie dachowe czyli membrany mają różne stopnie paroprzepuszczalności i daj ludziom wybór.
2. Dla Ciebie taniej - lepiej, folia żółta paroprzepuszczalna- tak naprawdę to folia paroizolacyjna a dokładniej opóźniacz pary ale to kosmos dla Ciebie. Ma być taniej i koniec. DU PONT- poczytaj i się nie ośmieszaj.
3. Twój kierownik budowy podobno kazał Ci przykleić folie na kleju biurowym do profili bo wiedział że lubisz tanio.


Słuchaj ,Twoja arogancja mi nie przeszkadza ale jak widzę jak taki głupek jak ty wypisuje takie bzdury, sam sobie zaprzeczasz i walnij się w łeb tą poziomica laserową to może Ci przejdzie bo widzę ,że przy porodzie lekarz zamiast klepnąć Cię w pupę to klepnął Cię w głowę.
Link do komentarza
kuzyn powiedział mi abym sobie kupił te Folie dachowe bo to dobra sprawa ,kosztowała nie wiele gdyz nie chciałem przepłacac skoro mam odeskowany dach rolka 170pln przykryęcic łaty pionowo do desek na wkręty w moim przypadku 3 na 3cm, na spinacz zamocowac folie od krokwi do krokwi tak aby miała cyrkulacje a do niej przytulona wełna 15cm
Link do komentarza
Cytat

kuzyn powiedział mi abym sobie kupił te Folie dachowe bo to dobra sprawa ,kosztowała nie wiele gdyz nie chciałem przepłacac skoro mam odeskowany dach rolka 170pln przykryęcic łaty pionowo do desek na wkręty w moim przypadku 3 na 3cm, na spinacz zamocowac folie od krokwi do krokwi tak aby miała cyrkulacje a do niej przytulona wełna 15cm


Sorki ale nie moge pisac polskich liter,cos si e poprzestawialo.Nie bedziesz dawal wzdlusz chocby 5 cm welny ,15 to troche za malo tymbardziej,ze masz uzytkowe poddasze.
Link do komentarza
Cytat

Sorki ale nie moge pisac polskich liter,cos si e poprzestawialo.Nie bedziesz dawal wzdlusz chocby 5 cm welny ,15 to troche za malo tymbardziej,ze masz uzytkowe poddasze.



tak,tak będe dawac wzdłusz wełne 5cm ,lecz ta będzie dopiero przy stelazach czy się myle,daje 15cm na skosy oraz spody jędrków tez 15cm na poddaszu mam strop z desek,myslisz ze ta 15cm będzie mało,no i ta 5cm. Edytowano przez gomesz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

tak,tak będe dawac wzdłusz wełne 5cm ,lecz ta będzie dopiero przy stelazach czy się myle.


Tak dobrze wzdłuż stelaży i dopiero na nią trza dać folię,a z tego co pisałeś wcześniej zrozumiałem że dajesz folię po tej 15 -sce do łat które chcesz przykręcić do krokwi. To byłby błąd jeżeli tak chcesz zrobić.
Link do komentarza
sory ze zle tłumacze ale juz sam nie wiem jak mam zacząc,chodziło mi o to ze tą folią paroprzepuszczalną mogę zaslepic te luki skoro przepuszcza pare,na spinacze od mur belki str zewnętznej i naciągnieta do desek od strony wewnętrznej,a najchętniej bym to zamurował nie wiem dlaczego wyszły tam takie przerwy. Edytowano przez gomesz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gomesz, wełna o grubości 15+5 to standard. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że, biorąc pod uwagę stosunek ceny wełny do cen opału, jest to minimum. Wcale nie rzadko układana jest już wełna w warstwie 15+15.

Przekrój przez twój dach powinien wyglądać następująco (od góry):
1. Pokrycie dachowe
2. Deskowanie
3. Drożna szczelina wentylacyjna
Szczelina powinna mieć wielkość ok. 3cm i musi być otwarta na dole - przy murłacie i u góry - przy kalenicy.
Drożność szczeliny zapewnić można różnymi sposobami: rozciągając membranę wysoko paroprzepuszczalną, napinając sznurek, przybijając 3cm. łaty, naklejając od spodu deskowania wąskie paski styropianu równolegle do krokwi.
Luk nad murłatą w żadnym wypadku nie zamurowuj! Nie potrzebne jest tam również "zaślepienie" z membrany. Wystarczające zabezpieczenie będzie stanowiła wykonana później podbitka. (jeśli podbitki nie będzie możesz tą szczelinę zabezpieczyć np. tak)
4. Warstwa wełny między krokwiami o grubości umożliwiającej jej pełne rozprężenie
5. Sznurowanie
Sznurki możesz mocować papiakami lub zszywkami (takerem)
6. Warstwa wełny pod krokwiami
Grubość tej warstwy jest dowolna - ogranicza ją jedynie długość użytych wieszaków do mocowania profili CD.
Wygodne w użyciu są wieszaki grzybkowe (krokwiowe, poddaszowe) - powinno się je mocować przed ułożeniem pierwszej warstwy wełny (tej między krokwiami)
7. Stelaż z profili CD
8. Folia paroszczelna klejona do CD taśmą dwustronną
9. Płyta GK
Link do komentarza
Cytat

Drożność szczeliny zapewnić można różnymi sposobami: rozciągając membranę wysoko paroprzepuszczalną, napinając sznurek, przybijając 3cm. łaty, naklejając od spodu deskowania wąskie paski styropianu równolegle do krokwi

.

tak wszystko ok jednak ja mam szczeline między belką a odeskowaniem 17cm i wydaje mi się ze powinna zostac obmurowana pod deski zostawiając szczeline 3cm max.

cd7be3934d1beebcmed.jpg

tak więc dam 15cm wełny plus 5 cm pomiędzy krokwie na stelaze dokupie 10 cm czy to będzie jeszcze mało. Edytowano przez gomesz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

jest i plus icon_biggrin.gif
czy po pierwszej warstwe wełny daje się Folie paroizolacyjna.


Teraz powinieneś przykręcić profile i między te profile upchnąć wełnę (przeważnie dawają ludziska 5 cm) i wtedy przyklejasz folię na taśmę dwustronną do profili. Folię kładzie się wzdłuż na zakładkę tak jak membranę dachową.

Cytat

jest i plus icon_biggrin.gif


Ja pisząc że za dobrą robotę trza dać plusika - milem na myśli Twoją dobrą robotę icon_biggrin.gif przez myśl mi nie przeszło aby to Ty mi miałeś dać plusika (to ja Tobie dałem) icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Mój tata 3 miesiące temu też zakładał wełne ale sie pytam co potem na to założysz czy płyty gipsowe ?
a jedna płyta gipsowa około 50 złotych a tam wejdzie ich około 10




do kogo to pytanie icon_question.gif bo nie kumam icon_confused.gif

mhtyl
a ja daję plusa za rady i tyle,i dzięki za plusa za wykonanie dobrej roboty icon_lol.gif
a idzie się namęczyc samemu przy tej wełnie, słyszałem ze jest dobrze zuć gume przy zakładaniu wełny oczywiscie bez czapki na głowie i maski niedałbym rade. Edytowano przez gomesz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

mhtyl
a ja daję plusa za rady i tyle,i dzięki za plusa za wykonanie dobrej roboty icon_lol.gif
a idzie się namęczyc samemu przy tej wełnie, słyszałem ze jest dobrze zuć gume przy zakładaniu wełny oczywiscie bez czapki na głowie i maski niedałbym rade.


No a teraz ja potrzebuję pomocy. icon_biggrin.gif Czemu dobrze rzuć gumę przy zakładaniu wełny,bo jeszcze tego nie słyszałem.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
pumpaluna - jak masz deskowanie - to powinna być szczelina wentylacyjna 2-3cm. Jak nie masz deskowania tylko membrane wysokoparoprzepuszczalną, to możesz dać 15 albo nawet 16(jak znajdziesz). Grubszej wełny niz grubośc krokwi nawet nie myśl żeby dawać...
Link do komentarza
Nie mamy deskowania, jest membrana a na nią blachodachówka. Myśleliśmy właśnie o 15cm ale mój kuzyn stwierdził że to trzeba większą niż krokwie dawać co mi wydawało się nonsensem dlatego się upewniam. Wg tego co czytałam to czy dobrze kojarzę że najpierw się sznurek rozciąga żeby wełna do membrany nie dotykała a potem idzie wełna i znowu wełna w poprzek na stelaż?
Link do komentarza
Cytat

Nie mamy deskowania, jest membrana a na nią blachodachówka. Myśleliśmy właśnie o 15cm ale mój kuzyn stwierdził że to trzeba większą niż krokwie dawać co mi wydawało się nonsensem dlatego się upewniam.Wg tego co czytałam to czy dobrze kojarzę że najpierw się sznurek rozciąga żeby wełna do membrany nie dotykała a potem idzie wełna i znowu wełna w poprzek na stelaż?



Gdzie to Wyczytałaś ? Po co Ci tam sznurek ?
Jak Boisz się , że wełna 15-stka po rozprężeniu będzie dotykać membrany
- nabij od spodu krokwi listwy np 2cm. grube - i już masz "krokwie 18stki wink.gif

ps. Przy zakupie wełny - zwróć uwagę na wpsółczynnik , np. ta w promocji casto - ma 0.45 (cieniutko cieniutko..)
0,40 - to takie minimum
Link do komentarza
Cytat

Nie mamy deskowania, jest membrana a na nią blachodachówka. Myśleliśmy właśnie o 15cm ale mój kuzyn stwierdził że to trzeba większą niż krokwie dawać co mi wydawało się nonsensem dlatego się upewniam. Wg tego co czytałam to czy dobrze kojarzę że najpierw się sznurek rozciąga żeby wełna do membrany nie dotykała a potem idzie wełna i znowu wełna w poprzek na stelaż?


Jeżeli masz membranę wysokoparoprzepuszczalną to tak jak już napisał Ci adiqq ,wełna może dotykać membrany.Grubszej welny niż szerokość krokwi się nie daje bo wypchnie się membranę i szczeliny nie nada icon_biggrin.gif Gdybyś chciała dać grubsza wełnę to trza by było dobijać do krokwi odpowiedniej grubości do zastosowanej wełny np łaty.Tak dobrze kojarzysz ,najpierw wzdłuż krokwi 15 cm a potem poprzek między stelaże 5 cm. Tą 5 cm dobrze kupić w płycie ,łatwiej się ją wtedy układa.
Link do komentarza
A wiesz co, na jakimś forum tak opisane było krok po kroku ;) Ale fakt na filmie instruktarzowym isover'a na youtube nie było sznurków żadnych. Do ocieplania jeszcze chwila więc się dokształcimy odpowiednio nim zaczniemy.
W sumie to nie wiem co oferuje castorama bo nie mamy u siebie żadnych marketów budowlanych więc będziemy kupować albo online albo w jakimś lokalnym składzie budowlanym, zależy od ceny. Bierzemy pod uwagę isover uni-mata (0,039) lub jeśli damy radę finansowo to będzie super mata (0.033)


Cytat

najpierw wzdłuż krokwi 15 cm a potem poprzek między stelaże 5 cm.



w poprzek pójdzie 10, myślę że te 25cm to jest takie minimum, nawet przez chwilę się zastanawialiśmy czy nie robić 15+15, nie chcę latem sauny a zimą chłodu
Link do komentarza
Cytat

A wiesz co, na jakimś forum tak opisane było krok po kroku ;) Ale fakt na filmie instruktarzowym isover'a na youtube nie było sznurków żadnych. Do ocieplania jeszcze chwila więc się dokształcimy odpowiednio nim zaczniemy.
W sumie to nie wiem co oferuje castorama bo nie mamy u siebie żadnych marketów budowlanych więc będziemy kupować albo online albo w jakimś lokalnym składzie budowlanym, zależy od ceny. Bierzemy pod uwagę isover uni-mata (0,039) lub jeśli damy radę finansowo to będzie super mata (0.033)




w poprzek pójdzie 10, myślę że te 25cm to jest takie minimum, nawet przez chwilę się zastanawialiśmy czy nie robić 15+15, nie chcę latem sauny a zimą chłodu


Castoramę stanowczo odradzam,no chyba że faktycznie będą mieć o wile taniej niż gdzie indziej. Najlepszym rozwiązanie to szukaj hurtowni gdzie kupisz kompleksowo ocieplenie począwszy od wełny a skończywszy po płytach rg i wkrętach wtedy ceny bardziej są elastyczne na korzyść inwestora icon_biggrin.gif Znam ludzi którzy mają wełnę 15 + 5 i uważają ,że jest dobrze (sauny ani lodówy nie mają) ,ale im więcej tym lepiej ale z umiarkowaniem nie ma co przesadzać icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Castoramę stanowczo odradzam,no chyba że faktycznie będą mieć o wile taniej niż gdzie indziej. Najlepszym rozwiązanie to szukaj hurtowni gdzie kupisz kompleksowo ocieplenie począwszy od wełny a skończywszy po płytach rg i wkrętach wtedy ceny bardziej są elastyczne na korzyść inwestora icon_biggrin.gif Znam ludzi którzy mają wełnę 15 + 5 i uważają ,że jest dobrze (sauny ani lodówy nie mają) ,ale im więcej tym lepiej ale z umiarkowaniem nie ma co przesadzać icon_lol.gif



15+5 starczy może na zimę ...latem niestety nie icon_neutral.gif

...ale to tylko moje zdanie , oparte na obserwacjach u znajomych.
Przy gontach jeszcze da się znieść , ale przy blachodachówce - no way .
Link do komentarza
Cytat

sznurek się daje, jak masz deskowanie właśnie - żeby zostawić szczeline wentylacyjną, ja mam dla krokwi 16 wełnę 15 i pasuje idealnie. 15+5 wełny to zdecydowanie za mało jak dla mnie, minimum to 15+10, ja osobiscie mam 15+15



od dołu wełny tak, owszem , sam tak mam

poddasze2.jpg

...ale od góry ? icon_eek.gif
poddasze.jpg




Jak go tam przypiąć ? ja tam przybijałem paski styro ...

...wieczorkiem jak znajde pendrive wkleję jak mam .
Link do komentarza
R-32, dlatego dobrze że się upewniłam ;) Chociaż nie mogę odnaleźć czy tam było deskowanie czy membrana więc mogłam coś pokręcić. Pewnie mąż układając trzymałby się poradnika internetowego isovera a tam sznurek tylko na wełnie.
A że tak jeszcze zapytam, wełnę układaliście sami czy komuś to zlecaliście? Czy na etapie utykania wełny między krokwie a później na stelaż jest szansa popełnienia jakiś karygodnych błędów? Na płyty kg i obróbkę się nie porwiemy ale myślimy o wełnie upychanej własnoręcznie.
Link do komentarza
Cytat

Adiqq a napiszesz co kładłeś, jeśli Isover to która "matę" wybrałeś?
Cenowo jak dzisiaj sprawdzałam to na całym dachu między uni a super wyszłoby nam ok 2,5tys różnicy za materiał więc nie mało, a niestety człowiek kasę przelicza.



między krokwie unimate dałem, druga warstwa to już supermata. Tyle, że druga warstwa nie jechałem do samej góry po dachu, tylko na sufit z KG dałem(też z oszczęności). Ceny na wełnę miałem bardzo dobre - kupowałem przez allegro i ceny były rewelka jak na tamte czasy. Na ten sufit planuję w przyszłości "kiedyś tam" dołożyć trochę - bez problemu mogę zrobić, miejsce mam, muszę tylko OSB ze strychu odkręcić i można dołożyć)

R - od góry daje się sznurek, jak się ma deskowanie - żeby zostawic tę szczelinę wentylacyjną. Jak masz membrame, to nie ma takiej konieczności - no ale co do tego sznurka przy deskowaniu to nie będę się upierać - inaczej też pewnie można
Link do komentarza
Cytat

R-32, dlatego dobrze że się upewniłam ;) Chociaż nie mogę odnaleźć czy tam było deskowanie czy membrana więc mogłam coś pokręcić. Pewnie mąż układając trzymałby się poradnika internetowego isovera a tam sznurek tylko na wełnie.
A że tak jeszcze zapytam, wełnę układaliście sami czy komuś to zlecaliście? Czy na etapie utykania wełny między krokwie a później na stelaż jest szansa popełnienia jakiś karygodnych błędów? Na płyty kg i obróbkę się nie porwiemy ale myślimy o wełnie upychanej własnoręcznie.


My też wełnę układaliśmy sami. Stelaż i płyty już nie, bo to wyższa szkoła jazdy.Układaliśmy sami, żeby mieć pewność, że wszystko jest szczelnie wypełnione. Wszyscy nasi znajomi, którzy zlecali układanie wełny mieli problemy z kiepską jakością wykonania. Więc stwierdziliśmy, że sami to zrobimy.Na krokwie nabiliśmy gwożdzie,wsadzilismy wełnę, powiązaliśmy sznurkiem. Później fachowiec pokręcił stelaże i ułożyliśmy drugą warstwę wełny, którą przytrzymywaliśmy listewkami.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...