Skocz do zawartości

Jaką pralkę wybrać? konkretne wymagania


Recommended Posts

Witam serdecznie!


Piszę w imieniu mojej matki której po 10 latach padła pralka (indesit) i szukamy teraz nowej tak do 1200 zł choć jeżeli będą droższe i warte ceny to porządku

Ważne żeby miała takie parametry
Ładowana od frontu
szerokość 60
głębokość 40
obroty 1200-1400
wsad 5-6kg

Słyszałem że dobry jest Bosch i Gorenje i miele choć ten ostatni jest cholernie drogi

Tak więc prosiłbym bardzo o wskazanie mi dobrej pralki o parametrach jakie podałem
proszę o konkretne modele, bo nie mam zielonego pojęcia o pralkach.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
albo Amica też jest sprawdzona i dobrą marką, cenowo jest chyba jedną z najkorzystniejszych na rynku, poza tym jest prosta w obsłudze w większości jest w klasie A więc pobiera bardzo mało wody i prądu, teraz widziałam duże promocje na te pralki w internetowym sklepie medialux, jakby ktoś poszukiwał
Link do komentarza
Cytat

albo Amica też jest sprawdzona i dobrą marką, cenowo jest chyba jedną z najkorzystniejszych na rynku, poza tym jest prosta w obsłudze w większości jest w klasie A więc pobiera bardzo mało wody i prądu, teraz widziałam duże promocje na te pralki w internetowym sklepie medialux, jakby ktoś poszukiwał



Amica dobrą markę to miała kilka- naście lat temu. Kupowałem sprzęt tej firmy i kiedyś produkowane nie powiem, dobrze się sprawowały. Jednak te co kupiłem w ciągu ostatnich pięciu lat jakością i wytrzymałością odbiegają od starszych egzemplarzy. icon_cry.gif
Link do komentarza
Witam. Gdzieś już pisałem o naszej amice, jakiś czas temu mieliśmy pralkę amici, jak na okres kiedy ją kupiliśmy była dość droga, w ciągu trzech lat była naprawiana około 5 razy, wymieniono w niej praktycznie wszystko, po gwarancji zepsuła się ponownie, a koszt naprawy był za wysoki aby opłacało sie ją naprawiać, lepiej było dołożyć i kupić nową. Kupiliśmy beko, jednym z kryteriów była gwarancja 5 -cio letnia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Niezależny test pralek fundacji Pro-Test: Tylko dwie dobre.

Cytat

12 pralek w teście i tylko dwie okazały się dobre. Sporo ma problemy z płukaniem. Poza tym pralki są coraz głośniejsze - wynika z testu pralek opublikowanego przez magazyn "Pro-Test".

Twoja stara pralka się popsuła i chcesz kupić nową? W międzynarodowym teście z udziałem fundacji Pro-Test eksperci z laboratorium przebadali 12 modeli pralek. Fundacja sprawdziła to, czego w pralkach nie widać gołym okiem: Jak piorą? Jak płuczą? Ile czasu im to zajmuje? Czy potrafią porządnie odwirować pranie? Czy bardzo hałasują? I w końcu, które są oszczędne, a które nie, czyli ile prądu i wody zużywają? Pralki zostały zbadane także pod kątem łatwości ich obsługiwania i jakości instrukcji obsługi. Wszystkie te parametry złożyły się na noty końcowe. I co się okazało? Tylko dwie badane pralki zasłużyły na oceny dobre. Reszta jest dostateczna.

Jakość nie zawsze droga

Za testowane pralki trzeba zapłacić od 915 do 2924 zł. Wygrała najdroższa - LG F 1480 QDS. To jednak wcale nie znaczy, że cena zawsze idzie w parze z jakością. Najniżej oceniony model też jest drogi - to Hotpoint-Ariston AQ8F 29 U, na który trzeba wydać blisko 2000 zł. Z kolei jedną z wyższych ocen za pranie otrzymała najtańsza pralka z testu - Beko WML 15105. Ale uwaga - niestety okazało się, że generuje ona największe koszty podczas użytkowania: miała najniższą średnią ocenę za zużycie wody i energii.

W teście wzięły udział pralki o różnej liczbie obrotów - od 1000 do 1400. Warto przy tym zaznaczyć, że wszystkie mają możliwość zmiany liczby obrotów. Ta funkcja przydaje się, kiedy pierze się delikatniejsze tkaniny.

A w pozostałych przypadkach czy im więcej obrotów, tym lepiej? Okazuje się, że wcale nie. Co prawda zwycięska pralka LG, która ma 1400 obrotów na minutę, wiruje najlepiej w teście, ale już trzy pozostałe modele o 1400 obrotach wirują jedynie na trójkę. Lepiej pod tym względem spisało się kilka modeli o 1200 obrotach - chociażby AEG Lavamat L75280FL.

A zatem 1200 obrotów na minutę w zupełności wystarczy, aby dobrze odsączyć pranie. To dobra wiadomość, tym bardziej że za dodatkowe obroty w pralce trzeba więcej zapłacić.

Zresztą badanie przeprowadzone przez Niemców wykazało, że różnica między ilością wody pozostałej na tkaninach wywirowanych z prędkością 1600 obrotów na minutę jest tylko minimalnie mniejsza od ilości wody na tej samej tkaninie wyjętej z pralki po wirowaniu z prędkością 1400 obrotów na minutę.

Głośna sprawa

Z wirowaniem nieubłagalnie związany jest hałas. To, niestety, słaby punkt większości zbadanych modeli.

Kto lubi ciszę, nie będzie zadowolony z pralki Candy GO 1282 D. W miarę cicho pierze natomiast Ariston WMD 922 B, ale i w jego przypadku nie można było za hałas przyznać noty wyższej niż dostateczna.

Jak uciszyć zbyt głośną pralkę? Na hałas wpływa miejsce, w którym ją ustawimy, a także sposób, w jaki to zrobimy. Przede wszystkim trzeba wypoziomować jej nóżki - zarówno przednie z tylnymi, jak i prawe z lewymi. Nierówno ustawiona pralka może z czasem hałasować coraz bardziej. Nie bez znaczenia jest także ilość ubrań w bębnie. Pralka będzie prać najciszej, jeśli włożymy do niej rekomendowaną przez producenta ilość ubrań. Zbyt mały ładunek sprawi, że pralka będzie głośniejsza, bo ubrania nie rozłożą się równo w bębnie.

Konstruktorzy pralek muszą znaleźć kompromis między jak najmniejszą ilością wody, jaką pralka będzie zużywać, a dokładnym wypłukaniem ubrań. Jest to zadanie niełatwe. Potwierdza to test: Wszędzie tam, gdzie oceny za zużycie wody są bardzo dobre, szwankuje płukanie. Najgorzej sprawa wygląda w przypadku Candy EVO 1072 D - na ubraniach wyjętych z tej pralki znajdowało się najwięcej pozostałości proszku do prania. Niedokładnie wypłukane rzeczy wyjęliśmy też z urządzenia Ariston WMD 922 B.

Tak naprawdę doskonale wypłukanych ubrań nie uświadczą właściciele żadnej z testowanych pralek. Jest jednak i na to sposób, który wykorzystać powinni w szczególności alergicy i osoby o wrażliwej skórze - należy po prostu włączyć dodatkowy cykl płukania.

W teście przebadano pralki następujących firm: AEG, Ariston, Beko, Candy, Electrolux, Hoover, LG, Panasonic, Zanussi.



Całość artykułu tutaj:

Jaką pralkę wybrać?

Pełne wyniki testu:
http://www.pro-test.pl/tests_article/16191...o+czystość.html

UWAGA! CAŁY ARTYKUŁ Z PEŁNYMI WYNIKAMI TESTU JEST PŁATNY!!! Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
W tej cenie spelniajaca twoje wymagania jest samsung. Muszę przyznać, że ta pralka jest bardzo tania, a od momentu zakupu, czyli miesiąc temu, sprawuje się bez zarzutu. Funkcja zmiany ustawień w danym programie często się przydaje, pozwala je dopasować do faktycznych potrzeb. Jednocześnie pralka wygląda na naprawdę solidną i do tego świetnie się prezentuje w łazience.
Link do komentarza
Ja od roku uzytkuję Electrolux TimeManager™, z wyświetlaczem LCD:
Jestem bardzo zadowolona(to nie jest reklama icon_cool.gif ).Wyliczę teraz jej zalety:
-ma funkcję opóźnionego startu-czyli mogę sobie wrzucić pranie i kazać pralce włączyć się o 4 nad ranem,żeby o 6 wyjąć uprane, lub żeby sobie prała kiedy jestem w pracy-wracam i wyciągam icon_smile.gif
-można też dość elastycznie skracać poszczególne programy(czasem chce coś tylko odświeżyć-krótko), załączać dodatkowe płukanie(przydatne przy praniu dla malutkich dzieci)
-zmieniać prędkości wirowania(niektóre tkaniny nie lubią szybkich obrotów).
-opcji programów prania bardzo dużo(pranie ręczne, delikatnej bielizny, jeansów itd..).
-pralka jest wąska(zajmuje mało miejsca)
-jest ładowana od góry-czyli można w czasie prania zatrzymać ją i dorzucić np.zagubiona skarpetkęicon_wink.gif.Dodatkowo pralka ma sygnalizator do kiedy mozna dorzucać coś do niej(no kiedy juz płucze to przecież nie ma sensu)
-komora z proszkiem znajduje się nie w klapie jak prawie wszystkie ładowane od góry-tylko w korpusie.Dzięki temu bardzo łatwo oczyścić pojemnik-ma on też bardzo prosta formę, nie zatyka się i nie odkłada sie kamień.Wyjmujesz, opłukujesz i jak nowy icon_smile.gif Mam tu 8 letnie doświadczenie z pralką Whirpool ładowaną od góry z podajnikiem proszku w klapie-non stop się zapychał, pralka nie pobierała płynu do płukania i proszku, ciągle stała w tych pojemnikach woda-nie dało się ich normalnie umyć-woda dochodziła wąskimi wężykami, w których osadzał sie kamień, fuj.....nigdy więcej.To chyba jedyna pralka z podajnikiem w korpusie.
-Wyświetlacz LCD pokazuje co teraz robi(pierze, płucze,itp.)oraz ile jeszcze minut będzie pralka prała-świetna sprawa!
-co najlepsze:czy zdarzyło się Wam zapomniec o wyjęciu prania...?Bo mnie często....A tu po skończeniu prania włącza się sygnalizacja dźwiękowa(słychać pikanie), pika sobie ze dwie minuty, niezbyt upierdliwie i przypomina...dla mnie rewelacja(tylko czemu musi pikać wtedy kiedy siadam do świeżo zaparzonej kawy??? icon_evil.gif )
-dalszych zalet nie pamiętam, bo nie korzystam ....a funkcji jest full, można je ustawiać do każdego prania osobno lub włączać na stałe... .
-jest niedroga.......
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...