Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• "W podłodze" czyli jak? Wariantów może być dużo. Tym niemniej peszel do przewodów w posadzce daję przede wszystkim dlatego, by je uchronić przed skaleczeniami w trakcie wykonywania posadzki, oraz by późniejsze ewentualne jej naprężenia nie wpływały na przewód. Drugim czynnikiem o którym nie należy zapominać jest odprowadzanie ciepła z przewodu. Peszel je utrudnia. Jeśli przewidziane jest stałe obciążanie przewodu wartościami zbliżonymi do maksymalnych, wtedy mocno się należy zastanowić nad sposobem jego ułożenia. A poza tym peszel nie spełnia żadnego istotnego zadania, oprócz funkcji ochronnej dla przewodu podczas wykonywania innych robót budowlanych.
    • Gość Maciej Turski. Futunext. Twój inteligentny dom.
      Integracja bramy wjazdowej i pozostałych napędów z systemem KNX to zawsze dobry pomysł. Korzyścią jest nie tylko możliwość zdalnego sterowania bramą za pomocą telefonu, czy komputera (do tego nie trzeba KNX). System KNX integruje wszystkie rozwiązania elektryczne i elektroniczne w domu, dzięki temu nasz przycisk na pilocie może wywołać cały scenariusz o nazwie "Powrót do domu", w skład którego mogą wchodzić np. następujące działania: - czasowe otwarcie bramy wjazdowej - uruchomienie odpowiedniej kompozycji oświetlenia na zewnątrz - opóźnione otwarcie bramy garażowej - tymczasowe wyłączenie tryskaczy ogrodowych - oraz uruchomienie odpowiedniej sceny wewnątrz domu (oświetlenie, ogrzewanie, multimedia) a nawet: - rozbrojenie alarmu i otwarcie drzwi wejściowych (przy zadbaniu o odpowiednie warunki bezpieczeństwa całego systemu).
    • Napędy obsługujące bramy wjazdowe oraz garażowe powinny być szybkie, bezpieczne i bezawaryjne. Wszystkie te kryteria spełniają siłowniki firmy Beninca Polonia, które pod względem jakości i zastosowanych w nich rozwiązań plasują się w absolutnej czołówce dostępnych na rynku siłowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrodzenia/a/31286-szybkie-napedy-do-bram
    • Dziękuję za odpowiedzi. Okazało się, po rozmowie z gazownią, że zrobią do mnie przyłącze gazu ziemnego. Więc będzie ogrzewanie gazem z sieci.  Pozdrawiam.
    • Z membrany nie kapie woda. Poprostu są plamki/plamy. Pod membrana jest wełna potem mam folię i osb - chodzi mi bardziej czy wełna przez takie plamy/skraplanie nie spowoduje powstanie plesni/ grzyba itp.  ??   Poddasze nie jest do końca docieplone. Dół jest grzany więc myślę sobie że może to jest to .
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...