Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ja mam jeszcze taniej w taniej taryfie (G12w), ale nie chcę się chwalić   a co do autora wątku: Pomysł jak najbardziej ok, ale zanim zaczniemy pisać o kosztach, to faktycznie trzeba przynajmniej w przybliżeniu wiedzieć, ile taki dom będzie potrzebować na CO. Na CWU można przyjąć w przybliżeniu 1000kwh/1 os. Oczywiście, na poważnie brałbym pod uwagę tylko opcję ogrzewania akumulacyjnego w taryfie G12w i do tego PV, niekoniecznie na 100% pokrycia zapotrzebowania. Do zgrubnego oszacowania zapotrzebowania domu na CO, można użyć tej stronki https://cieplowlasciwie.pl/  (świadomie napisałem tylko o CO, bo w przypadku CWU wypisuje tam głupoty) Na oba pytania, nie da się odpowiedzieć dobrze, jeśli nie zna się zapotrzebowania na CO....Dodatkowo - co bardzo istotne - koszt wykonania instalacji PV bardzo silnie zależy od regionu w jakim się mieszka i od zdolnośći negocjacyjnych. Oczywiście - im większa instalacja PV, tym lepszą cenę za kWp można dostać, ale pewnych granic się nie przeskoczy...
    • To możecie z bobiczkiem założyć klub  u niego też  chcieli puścić autostradę przez jego dom.
    • Gość mellka
      Udało mi sie urządzić całą łazienkę w jednym salonie Bokaro, znalazłam tam idealne płytki, piekne , nietuzinkowe z kolekcji Macieja Zienia, wannę i baterię też tam kupiłam, jednym słowem zakupy były bardzo udane.
    • Przy takim zamocowaniu to i czołgiem jej nie wyrwiesz  na pewno nie wypadnie. Ciekawe jak ta piłkę do metalu wsadzi między ościeżnice a ścianę  Nie miałeś tak samo montowane  bo haki nie spawałeś do ramy okiennej a mocowanie jakie opisujesz było kiedyś takie stosowane, nawet i futryny drzwiowe na takie haki były montowane.
    • Zapoznałem się i szału nie ma, na przykład dom jednorodzinny – województwo podkarpackie, powiat rzeszowski, gmina Krasne. Tak dla przykładu bo metraż ogrzewany podobny do mojego ale ten znacznie lepiej ocieplony i tak: Pierwszy sezon - 3947 zł Drugi sezon      - 3293 zł  ale już bez kwietnia - ciekawe dlaczego. Trzeci sezon     -  3011 zł też bez kwietnia No więc nie jest taniej niż gazem o 30%, tylko jest drożej bo ja nigdy nie przekroczyłem 3 tysięcy a w tej kwocie jest też ogrzewanie cwu zimowe, bo w lecie solar.    
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...