Skocz do zawartości

kabel ziemny a szmabo


zibi666

Recommended Posts

Ale jaki sens jest puszczać kabel przez szambo? A jak przyjadą wozem asymilacyjnym i przez nieuwagę uszkodzą kabel to co wtedy?Lepiej puścić ten kabelek obok szamba i mieć święty spokój.

Nie był bym taki pewien,że może iść przez szambo bo z tego co pamiętam to pewne odległości muszą być zachowane i w przypadku kabla jest to chyba 0,8 m od innych budowli .Jak mi projektant robił projekt zagospodarowania szamba to o tym wspominał i tak właśnie zaznaczył na projekcie.
Link do komentarza
Cytat

W rurze osłonowej może przechodzić przez wszystko – zwłaszcza, jak jest „sterowniczy” np. dla dzwonka, domofonu czy kamery.
Nie napisał przeca co „transmituje” ten kabel – czyli chodziło o szczelność szamba.


W rurze osłonowej to może i tak,ale nie napisał dokładnie o jaki kabel chodzi ,napisał że 5-cio żyłowy więc wnioskuję,że jest to zasilający. Tak więc pod tym kątem to opisywałem.No cóż trza poczekać na wyjaśnienia o jaki kabel chodzi i można znowu będzie trochę pogaworzyć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

jest to kabel 5-cio zylowy zasilajacy do domu jednorodzinnego, kabel zostal wkopany wczesniej w chwili obecnej wykonuje szmabo bo zmienily sie plany i niema mozliwosci podpiecia sie do kolektora . szkoda mi przecinac kabel laczyc go i puszczac poza szambem . pozdrawiam


Ja bym nie ryzykował.A co do ryzyka to już Twoja sprawa ale pozostaje jeszcze kwestia powykonawczej inwentaryzacji i trzeba będzie ten kabel między innymi nanieś na mapkę i wtedy mogą wystąpić niespodziewane problemy.

 

https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/porady/14156-czy-kabel-ziemny-pieciozylowy-moze-przechodzic-przez-szambo

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...