Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzegorz C..

strop ackerman między kondygnacjami - kłaść styropian czy nie ?

Recommended Posts

Witam,

dziś miałem na budowie fachowca od wylewek i wymierzył mi poziom na stropie. Okazało się, że strop jest nie równy - różnica ok 4cm - w jednym pomieszczeniu nadlane zbyt dużo betonu. Przez to na całości zamiast 5cm jak myślałem początkowo wyjdzie 3-4cm styropianu a w feralnym pomieszczeniu sama wylewka bez styropianu.
To jeśli się trzymać poziomu względem schodów - stopnie równe po 17cm.
Druga opcja zrobić 5cm izolacji styropianem a róznice zgubić poprzez wyższe stopnie schodów.
Pytanie przy stropie z ackermanów 18cm , którą z powyższych opcji wybrać?

strop miedzy parterem a poddaszem uzytkowym.

z góry dziękuje za odpowiedzi Edytowano przez Grzegorz C.. (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A Ty pijesz tylko herbatę, czy kawę z gotowanej wody??? Ja piję WODĘ - leję do kubka wprost z kranu i... wprowadzam wprost do jamy gębowej czystą, zimną WODĘ!
    • A to jest deska odciskana z firmy Atlas, tynk Atlas wn nakładany A deski odciskane za pomocą szablonu, który miałem pożyczony. Potem malowanie preparatem atlas bejca. Koszt materiału to jakieś 500 zł, deskę robilem ze znajomym:)
    • A gdzie wyczytałeś, że moja woda jest miękka? To tylko Ci się wydaje, że jak nie ma kamienia, to woda musi być miękka.
    • Podobno te z wody są przez organizm przyswajane w sposób najbardziej łatwy, prosty i przyjemny.   Znam go od lat i badania zlecone przez fiński rząd 25 lat temu - również. Jeśli temat rozkręcimy, to można podyskutować. jest pytanie czy warto.   Ps: nie mam racji o miękkiej , twardej wodzie i tych wspominanych pierwiastkach które podczas gotowania wytrącają się tworząc kamień ?
    • Położyli kable elektryczne pod brodzikiem. Nadzór budowlany: "To nie jest nasza jurysdykcja"     "O kablach elektrycznych w nowym mieszkaniu, poprowadzonych tam, gdzie ma stanąć brodzik, poinformował nas jeden z czytelników. Twierdził, że zawiadomił nadzór budowlany, ale jego telefon został zignorowany. - To nie jest nasza jurysdykcja - tłumaczą w urzędzie. Mężczyzna wyjaśnił, że chodzi o kolejny etap inwestycji „Park Klonowy”. W wiadomości napisał m.in. „deweloper oszczędza kładąc kable w niedozwolonych miejscach”. I doprecyzował, że chodzi o „kable elektryczne położone pod brodzikiem, zaraz przy odpływie wody”. Na dowód przysłał zdjęcie opisywanej fuszerki oraz takie, na którym widać podjętą przez wykonawcę próbę jej naprawy. Zaznacza, że nadzór budowlany „nie jest zainteresowany tematem”. „Zignorowany został mój telefon do nich” – pisze mężczyzna. Prosi też o wyjaśnienie, dlaczego urząd nie podjął interwencji. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla Kielc tłumaczy, że nie mógł tego zrobić. – Państwowe służby nadzoru budowlanego nie odpowiadają za roboty, które podlegają zakryciu. Za to odpowiedzialny jest inspektor robót inwestorskich – mówi Robert Wojnowski. Dodaje, że nadzór budowlany może skontrolować jedynie, czy budowa prowadzona jest legalnie, zgodnie z pozwoleniem na budowę. – Na pewno nie zajmujemy się odbiorem robót ulegających zakryciu – podkreśla jeszcze raz Wojnowski. Najważniejsze informacje dwa razy dziennie na Twojej poczcie Zobacz przykładowy newsletter I dodaje: – To inspektor robót inwestorskich powinien to wychwycić i zareagować. I do niego trzeba się zgłosić w pierwszej kolejności. Wojnowski tłumaczy też, że przewody elektryczne powinny być prowadzone prostopadle lub równolegle do ścian i podłóg, nie można poprowadzić ich w poprzek ściany lub podłogi. – Więc gdyby coś takiego wystąpiło, to roboty byłyby wykonywane z naruszeniem warunków wykonawstwa robót budowlanych – tłumaczy. W biurze dewelopera, czyli firmy Komplexbud uzyskaliśmy informację, że sprawa została już wyjaśniona. – Miałam tylko jedno takie zgłoszenie, które zostało przekazane na budowę. Z tego co wiem, mają to poprawić, ale informacji zwrotnej od kierownika jeszcze nie otrzymałam – wyjaśniła pracownica biura."
  • Popularne tematy