Skocz do zawartości

kanał prywatny na drodze gminnej


Recommended Posts

mam problem chcialabym sie przylaczyc do kanalu który znajduje sie na drodze panstwowej ale dowiedzialam sie ze kanal jest prywatnyi nie moge, tylko kanal byl zrobiony na koszt komitetu z ktory wszyscy placili,jeszcze kawalek ogrodu oddalam zeby byla droga a teraz nie moge z niego korzystac co mam zrobic ja kanał moze byc jednej osoby i to prywatny
Link do komentarza
Prywatny może oznaczać też, że jego właścicielem jest komitet.
Jak był komitetu i Ty też byłaś w tym komitecie, to dalej w nim jesteś – zwłaszcza jeśli posiadasz potwierdzenia wymaganych wpłat na jego rzecz – a skoro płaciłaś jesteś też współwłaścicielem rzeczonego.
Wystarczy zgoda właściciela (komitetu).
Link do komentarza
Jako właściciel posesji, jesteś „spadkobiercą” poprzedników.
Skoro nie ma „papierów” każ zlikwidować drogę na swojej posesji.
I nie jest tak, ze nigdzie nie ma „papierów”.
Jeśli był komitet, to był zarejestrowany i posiadał wykaz „członków”.
Sprawdź też czy ten „kanał” nie przebiega w tej niby darowanej części ogrodu.
Link do komentarza
dostalam pismo z wodociagów ten pan ma na wlasnosc 6 kanalow ktore znajduja sie na drodze gminnej za pieniadze z komitetu ma taka umowe z wodociagami ale wodociagi mu robiły jeden kanal prywatny na dzialce jego syna odzielnie ale w zapisach i archiwum wodociagach widnieje jako wlasciciel wszystkich kanalów znajdujacych sie na tej drodze i co robic
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

A dlaczego właściwie nie dopuści? Ma jakiś konkretny powód, czy tak... ze zwykłej ludzkiej złośliwości?



Nie ma dokumentów na wpłacenie za odcinek sieci kanalizacyjnej to niestety sprawa przegrana, chyba że dotrze się do rozliczeń finansowych komitetu społecznego - jakiś ślad po wpłatach, rozliczeniach powinien zostać, choć z drugiej strony - obowiązek przechowywania dokumentów finansowych wynosi jedynie 5 lat.
Link do komentarza
Niekoniecznie przegrana.

1. Obowiązek „przechowywania” dotyczy tylko i wyłącznie rozliczeń „fiskalnych” – dla potrzeb udokumentowania prawa do własności nie ma okresu „ważności”, ani „obowiązku”.

2. Droga gminna, to i to co w niej też gminne – chyba, że ktoś udowodni, że jest inaczej.

3. Biorąc pod uwagę pkt.2 należy udać się do gminy w celu wyjaśnienia, bo wtedy to na tym „typie” będzie istniał obowiązek udokumentowania swojego prawa do tej własności.

4. Jak był komitet, to był zarejestrowany z wykazem „członków”, bo nie sądzę aby był jednoosobowy – to też jest jakąś okolicznością pozwalającą ustalić prawowitego właściciela. Jeśli nie ma dokumentów potwierdzających inny stan rzeczy, to większość sądów uzna, że wodociąg wybudował komitet ze środków składkowych, a nie prywatnych jednego z uczestników.

5. Mało tego, przy przekazaniu tego wodociągu musiał być jakiś protokół i na kogoś „przypisany” i musi być w dokumentacji – wystarczy sprawdzić na kogo „opiewał”, bo jeśli na komitet, to sprawa jasna.

6. Jeśli ta inwestycja nie została formalnie zakończona – co jest możliwe, to tym bardziej zaangażować gminę, bo być może zostanie „spadkobiercą” komitetu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...