Skocz do zawartości

Jesienny wieszak - krok po kroku


Recommended Posts

DSC01446.jpg


Aby stworzyć wieszak podobny do przedstawionego na zdjęciu potrzebne będą: farba (w dwóch kolorach, np. brązowa i szara), mały wałek malarski i pędzelek, wieszaki ścienne wraz z wkrętami, tkanina, gazety, taśma malarska, klej, nożyczki, ołówek oraz szablony ścienne (wedle uznania, np. przedstawiające ptaki lub kwiaty).

DSC01446.jpg


Przygotowania rozpoczynamy od malowania fragmentu ściany, gdzie ma powstać wieszak. Równomierne rozprowadzenie farby ułatwi system natryskowy np. Bosch PFS 65, w ten sposób skrócimy także czas malowania powierzchni. Następny krok to narysowanie ołówkiem konturów drzewa i oklejenie ich za pomocą gazet oraz taśmy. Wnętrze drzewa wypełniamy brązową farbą (fot.2). Podobnie robimy z gotowymi szablonami. Po wyschnięciu malunku pozostaje nam stworzenie kompozycji z liści (wycinamy je z przygotowanej tkaniny i przyklejamy) oraz wieszaków.

DSC01446.jpg


W zależności od rodzaju ściany (cegła, płyta kartonowo-gipsowa) i systemu montowania wieszaków, wiercimy dziury lub wkręcamy wkręty mocujące wieszaki bezpośrednio w płytę. Do tego celu używamy akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch Uneo Maxx, który umożliwia również wiercenie w betonie lub małą, niezwykle poręczną akumulatorową wkrętarkę IXO z zielonej linii elektronarzędzi marki Bosch. Dobre, wygodne w użyciu narzędzia ułatwią pracę i zapewnią oczekiwany efekt działań.

DSC01446.jpg


Własnoręcznie stworzony wieszak to powód do dumy, a praca przy jego tworzeniu to doskonały sposób na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi. Długie jesienne wieczory to czas na obmyślenie projektu i jego wspólną realizację. W dodatku dzieci, które pomagały przy robieniu wieszaka z pewnością chętniej będą z niego korzystać i pomogą utrzymać w domu porządek.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...