Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

klej do płytek


Recommended Posts

Cytat

Jakiego kleju użyć do płytek gdzie w posadce jest ogrzewanie podłogowe, czy to jest taki sam klej jak to normalnej posadzki ?


Taki sam.Polecam jednak zainwestować w ten super elastyczny i dodatkowo poczytać :http://olazience.pl/12-porady-o-lazienkach/montaz-lazienki/38-ogrzewanie-podlogowe-w-lazience
Link to postu
Cytat

Należy użyć kleju Elastycznego w cenie przynajmniej 50 zł za worek.Zgadza się, w grę wchodzi porządny klej elastyczny. Tak na szybko, jeszcze kilka porad co do samego układania płytek na ogrzewaniu:
matę grzewczą musimy rozłożyć zgodnie ze wskazówkami producenta. Podłoże powinno być wytrzymałe, równe i czyste!
- jak zawsze, starannie gruntujemy
- praktycznie każde podłoże ma nierówności. Dlatego konieczne jest użycie masy samopoziomującej
- zanim ułożymy maty grzewcze, wstępnie zaszpachlujmy posadzkę zaprawą klejącą
- rozkładamy maty grzewcze, pokrywamy je jeszcze raz zaprawą i równiutko szpachlujemy, następnie unieruchamiamy
- czekamy cierpliwie 24 godziny (nawet, jeśli ktoś nam powie, że już można!) i kładziemy płytki za pomocą zaprawy
- spoinujemy fugą elastyczną w odpowiadającym nam kolorze
- dylatacje i połączenia ze ścianami uszczelniamy, używając kleju sanitarnego

Po porady zapraszam też na bloga:
http://paniglazurnik.blogspot.com/
Link to postu
 • 1 miesiąc temu...
Z klejami jak z samochodami, są z średniej i najwyższej półki. Moim zdaniem warto zachować zainteresować się klejami z tej półki co płytki. Oczywiście najważniejsze jest aby dopasować odpowiednie właściwości kleju. Ważny jest też rozmiar płytek. Te większe potrzebują lepszych klei (klejów?). Ja stosowałem do zwykłych płytek Ceresit CM16, do tych lepszych Ceresit CM17. CM16 kosztował tydzień temu w Leroy`u 38zł (powinien mieć jeszcze tę promocję).
Link to postu
 • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość jacek
   Cóż, pompa IVT 17 kw powietrzna. Niezawodna! Każdy sezon to pewna awaria, usterka - można na niej polegać pod tym względem. Co ciekawe zawsze nawala gdy mają iść tęgie mrozy. Ratuje mnie gaz dwa razy droższy niż w tamtym roku. OMIJAJCIE IVT lub BOSH, który to ma teraz IVT. Pompę mam 6 lat - masakra, najgorszy zakup i inwestycja w moim domu.
  • Tak, kacze schody są strome i niewygodne i z tego co rozumiem one są zamontowane na stałe. Korytarz ma maks. 120cm więc jeśli chcę korzystać z otworu w suficie schody muszą być składane, ewentualnie zsuwane ze ściany. Inaczej nie można byłoby przejść przez wiatrołap do pomieszczeń na parterze.   Tak, dach jest dwuspadowy. Raczej nie chcę budować schodów zewnętrznych. Pogoda w naszym kraju jest jaka jest, a wychodzenie w chłodzie czy deszczu na dwór, by dostać się na parter nie jest zbyt zachęcająca. Natomiast, jeśli chciałbym w przyszłości zrobić odseparowaną od reszty budynku część mieszkalną, to jest to bardzo dobra propozycja.   W poście #4 zamieściłem szkic (raczej niezbyt udany) rozmieszczenia części pomieszczeń, który z grubsza obrazuje sytuację. Drugim rozwiązaniem, nad którym się zastanawiałem to wybicie otworu (w korytarzyku ze schodami do piwnicy) od strony drzwi kuchennych i poprowadzenie schodów (żelbetowych/drewnianych?) oraz wybicie dziury w stropie. Natomiast nie wiem, czy to jest możliwe. Musiałbym znaleźć konstruktora, który by to sprawdził. W ścianie tego korytarzyka od strony wiatrołapu jest skrzynka rozdzielcza, a w ścianie od kuchni poprowadzona hydraulika. Nie wiem, jak się kotwiczy schody żelbetowe, więc nie wiem, czy to również nie byłby problem.   Dodatkowym utrudnieniem w przekształceniu strychu na część mieszkalną jest to, że dach jest podtrzymywany przez drewniane słupy pionowe (to nie jest duży problem), które są oparte na poziomych słupach drewnianych leżących na posadzce. Nie mam pojęcia czemu tak to zostało rozwiązane, natomiast utrudnia to zrobienie jednego większego pomieszczenia. Zawsze będzie trzeba zwracać uwagę, by się nie potknąć o taki leżący na podłodze ''próg''.
  • Też się zastanawiam jakie szkoły kończyli ludzie którzy takie głupoty wypisują.
  • Jakbyś tak ze 20kg mniej ważył, to by się nic nie stało.
  • Do altanki to ja zdecydowanie polecam parasol - idealnie nada się, kiedy słońca będzie przygrzewać. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...