Skocz do zawartości

Kiedy potrzebny drenaż?


Recommended Posts

Pani Aleksandro drenarz opaskowy jest bardzo trudnym przedsiewzięciem budowlanym pod względem technicznym. Źle wykonany drenarz może spowodować osiadanie jednostronne bydynku, powodować rysowanie się fundamentów i ścian a nawet ich pękanie. Czytałem dużo w sieci na ten temat i nie spotkałem merytorycznego rozwinięcia problemu w tym temacie. Opisywane metody, sposoby wykonania opasek nie gwarantują prawidłowego ich działania, zagrażają stabilności odwadnianych fundamentów i budynków i naciągają inwestorów na ogromne koszty..
Link do komentarza
  • 11 lata temu...
Zrobiony został drenaż po bokach dano studzienki ale nie ma od nich żadnego ujścia żeby mogła woda schodzić czy to jest prawidłowe przy czym bo zrobieniu drenażu bardziej wychodzi wilgoć na ścianach począwszy od podłogi
Link do komentarza

Nie nie jest prawidłowe, woda wlewa się z powrotem skąd przypłynęła, czyli w tym wypadku pod dom. Trzeba ją wypompowywać na bieżąco jak jest możliwość np na trawnik, pod warunkiem że jest spad, jak nie, trzeba iść do urzędu i dowiedzieć się co z tą wodą zrobić.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Witam. Mam domek parterowy bez piwnicy, zlokalizowany na działce ze spadkiem. Według kierownika i budowlańców drenaż nie jest konieczny. Grunt raczej z tych nieprzepuszczalnych ale na niżej warstwie (urodzajnej gleby około 20-30 cm) Z tyłu domu zrobiona  mała skarpa (około 50 cm) a przód obsypany ziemią. Po opadach deszczu woda stoi tylko z tyłu domu, przez krótki czas i to raczej w zagłębieniach.  Nie robią się żadne duże kałużę itp. Teraz chce ułożyć kostkę wokoło domu i zastanawiam się czy jednak nie zrobić odprowadzenia wody z tylnej części domu ? Myślałem też, aby za obrzeżem zrobić mały drenaż. Tak aby woda z kostki i ze skarpy spływała poza dom. Mógł by ktoś podpowiedzieć czy inwestować czy zostawić tak jak jest. Pozdrawiam.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...