Skocz do zawartości

Kiedy potrzebny drenaż?


Recommended Posts

Pani Aleksandro drenarz opaskowy jest bardzo trudnym przedsiewzięciem budowlanym pod względem technicznym. Źle wykonany drenarz może spowodować osiadanie jednostronne bydynku, powodować rysowanie się fundamentów i ścian a nawet ich pękanie. Czytałem dużo w sieci na ten temat i nie spotkałem merytorycznego rozwinięcia problemu w tym temacie. Opisywane metody, sposoby wykonania opasek nie gwarantują prawidłowego ich działania, zagrażają stabilności odwadnianych fundamentów i budynków i naciągają inwestorów na ogromne koszty..
Link do komentarza
 • 11 lata temu...
Zrobiony został drenaż po bokach dano studzienki ale nie ma od nich żadnego ujścia żeby mogła woda schodzić czy to jest prawidłowe przy czym bo zrobieniu drenażu bardziej wychodzi wilgoć na ścianach począwszy od podłogi
Link do komentarza

Nie nie jest prawidłowe, woda wlewa się z powrotem skąd przypłynęła, czyli w tym wypadku pod dom. Trzeba ją wypompowywać na bieżąco jak jest możliwość np na trawnik, pod warunkiem że jest spad, jak nie, trzeba iść do urzędu i dowiedzieć się co z tą wodą zrobić.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
 • 6 miesiące temu...

Witam. Mam domek parterowy bez piwnicy, zlokalizowany na działce ze spadkiem. Według kierownika i budowlańców drenaż nie jest konieczny. Grunt raczej z tych nieprzepuszczalnych ale na niżej warstwie (urodzajnej gleby około 20-30 cm) Z tyłu domu zrobiona  mała skarpa (około 50 cm) a przód obsypany ziemią. Po opadach deszczu woda stoi tylko z tyłu domu, przez krótki czas i to raczej w zagłębieniach.  Nie robią się żadne duże kałużę itp. Teraz chce ułożyć kostkę wokoło domu i zastanawiam się czy jednak nie zrobić odprowadzenia wody z tylnej części domu ? Myślałem też, aby za obrzeżem zrobić mały drenaż. Tak aby woda z kostki i ze skarpy spływała poza dom. Mógł by ktoś podpowiedzieć czy inwestować czy zostawić tak jak jest. Pozdrawiam.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • 40mm to wysokość łaty! Ostatnie zalecenia są takie, żeby ze względu na skuteczną wentylację połaci stosować taką wysokość zarówno dla łaty jak i kontrłaty. Natomiast szerokość łaty 50mm (na której opiera się panel) jest optymalna! W związku z tym, że panel ma 320 mm długości, łata o szerokości 60mm jest za duża i powoduje podniesienie panelu, o którym było wcześniej wspomniane  
  • Komentarz dodany przez Rafał: Piszę jako Klient firmy EurosEnergy - nie polecam. Umowa podpisana w maju 2022 roku, a jest wrzesień 2023 i nadal są problemy. Firma nie dotrzymała terminu realizacji, a montaż pompy gruntowej był dosłownie fatalny. Co innego w umowie, co innego w montażu. Wiele elementów trzeba było dokupić lub wymienić na własny koszt, aby wszystko poprawnie działało. Uruchomienie samej pompy po kilku miesiącach metodą prób i błędów "jakoś" się udało. Szczątkowe i wymijające odpowiedzi na zgłaszane problemy Na zgłaszane problemy i usterki firma odpowiada szczątkowo i wymijająco. Strach pomyśleć, co będzie jak powstanie jakaś usterka i trzeba będzie coś naprawić. Cały czas tylko słyszę, że skoro działa to jest ok. Zainstalowane grzałki w zbiornikach z wodą użytkową robią z pompy gruntowej szybko przepływowy ogrzewacz wody - a miało być ekonomicznie i ekologicznie. Firma nie wywiązuje się z zobowiązań Próbuję się dogadać z firmą, odzyskać chociaż część pieniędzy które musiałem wyłożyć "aby działało"- w zamian usłyszałem informacje, że uchylam się od płacenia. Faktura została wystawiona mimo że usługa nie została wykonana do końca. Nie polecam tej firmy Niestety nie polecam tej firmy, jeśli chodzi o pompy gruntowe. Bardzo się zawiodłem. Miało być tak super, a wyszło tragicznie. Podsumowanie Firma nie dotrzymała terminu realizacji, montaż pompy gruntowej był fatalny, a firma nie odpowiada na zgłaszane problemy i nie wywiązuje się z zobowiązań. Nie polecam tej firmy nikomu.
  • Wybierając innowacyjne rozwiązania OZE do swojego domu, należy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie danego producenta na rynku. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/aktualnosci/105890-euros-energy-liderem-transformacji-energetycznej-2023
  • Ten ze zdjęcia Irbis Strzecharstwo to ewidentnie żelbetowy, wylewany strop. A pierwotnie projekt przewidywał zamiast niego gęstożebrowy. Chodziło mi o to, że w tym przypadku również nie  wiemy jak ostatecznie ten dom jest zbudowany, co i dlaczego w nim wykonano, ile zmieniono w pierwotnym projekcie.  Tym bardziej w domu, którego dotyczy ten wątek, nie mamy pojęcia jak są wykonane poszczególne elementy. Równie dobrze ten strop od początku przewidziano tylko jako zamykający nieużytkowe poddasze. I zrobiono go jako cienką płytę o niewielkiej nośności. A wtedy cały może mieć z 8-10 cm grubości. 
  • Jak wykonałem akrylowanie narożników. Akryl wokół okien.     https://youtu.be/2J9xkDw6b4I  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...