Skocz do zawartości

dom w Rzeszowie


Recommended Posts

gdy już tak jest to zrobione, to wcale nie było takie trudne icon_biggrin.gif
Przyszli, zrobili w mig i poszli. Nawet ich błąd poprzedniej ekipy (vega1 z kolegą) nie wystraszył icon_smile.gif No cóż, człowiek się uczy całe życie.
A wracając do pierwszego zdania. To był ciężki dach. Widziałem ile się namęczyli i nastarali żeby dobrze siedziało wszystko. Pozmieniali kilka rzeczy w stosunku do projektu. Kosztowało mnie to kilka groszy więcej za drewno które dowieźli, no ale jest solidnie.
Gdyby ktoś z Podkarpacia szukał dobrej ekipy, to mogę ich polecić śmiało. Edytowano przez vega1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

no z tym to tak mieszam że dalej nie wiem co będzie. Planowana była dachówka. No jednak finansowo nie dałem rady, i za namową się wycofałem. Choć uważam że dachówka byłaby najlepsza.
Następnym pomysłem był gont. Bardzo mi się podoba, i cenowo jednak tańszy niż dachówka.

Jednak szperając w internecie, trafiłem na Eurofale. Zobaczcie jak się fajnie prezentują te nowe płyty:

a559295295da72c2m.jpgf4b1be4424b35f15m.jpg

i już w zasadzie byłem przekonany na 100% do dzisiaj.

Ziarno niepokoju, zasiał we mnie szef ekipy która robiła mi dach. Rozchodzi się o membranę paroprzepuszczalną.
Otóż firma Cembrit w systemie krycia Eurofalą, twierdzi że membrana jest zbędna gdyż na Eurofali nie wykrapla się wilgoć. Jednak cieśle mówią, żeby jednak dać. Choćby nawet po to, gdyby czasem podwiało śnieg.
U mnie koszt położenia membrany to koło 3500zl. No i znów włączył się kalkulator i wychodzi na gont.

Więc jak widzisz nie mam jeszcze faworyta. Muszę pocisnąć Cembrit żeby dali lepszą cenę na Eurofale. Z drugiej strony już dali tyle, że nie wiem czy da się coś więcej wycisnąć. No ale kasa rządzi. Nie poradzę że tak szybko z kupki ubywa icon_biggrin.gif

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Daga, budowa stoi. Z powodu szybko kurczącego się składu z papierem wartościowym icon_biggrin.gif postanowiłem podreperować budżet. Tak więc tyram chwilowo tak bardzo że nie mam czasu zając się swoją budową. Jedyne co się zmieniło na domu, to siatka z klejem na elewacji jest pociągnięta. No i deski kupiłem na pełne deskowanie pod gont. W tym miesiącu muszę pokryć bo mi żal patrzeć jak pada mi do salonu :(
Euro się zaczęło a ja obstawiam że jeszcze mi zejdzie z pół roku. No ale co tam, idziem do przodu!!
Link do komentarza
Cytat

Daga, budowa stoi. Z powodu szybko kurczącego się składu z papierem wartościowym icon_biggrin.gif postanowiłem podreperować budżet.



a to nie można dodrukować? icon_razz.gif icon_lol.gif

Cytat

Tak więc tyram chwilowo tak bardzo że nie mam czasu zając się swoją budową.



odpocząć nie zapomnij czasem coby się nie wykończyć icon_wink.gif

Cytat

Jedyne co się zmieniło na domu, to siatka z klejem na elewacji jest pociągnięta. No i deski kupiłem na pełne deskowanie pod gont. W tym miesiącu muszę pokryć bo mi żal patrzeć jak pada mi do salonu :(



czyli jednak coś się dzieje .... icon_smile.gif

Cytat

Euro się zaczęło a ja obstawiam że jeszcze mi zejdzie z pół roku. No ale co tam, idziem do przodu!!



to najważniejsze .... powodzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...