Skocz do zawartości

Deszczówka w basenie-mozna??


Recommended Posts

Proszę o rzetelne informacje.
Czy można stosować deszczówkę w basenach ogrodowych? Tak na chłopski rozum, jeśli dodać jakieś chemii (np. chlor(zabija wszystko co żywe  ) i jakiś zmiękczacz + filtr) to nie powinno być problemu.
Może są jakieś konkretne rozwiązania, jeśli chodzi o chemię?
A może tok mojego rozumowani jest błędny?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Link do komentarza
Cytat

Jeśli jest to ogrodowy basen przeciwpożarowy - to na pewno można icon_biggrin.gif nawet bez chlorowania i filtrowania...
No, ale to nie jest chyba rzetelna informacja icon_rolleyes.gif



Nie, chodziło mi o zwyczajny nadmuchiwany basen ogrodowy.
Jeśli jest to chory pomysł to proszę o uświadomienie mnie dlaczego. Zdaję sobie sprawę, że od czasów naszych dziadów którzy robili pranie w delikatnej deszczówce wiele się zmieniło icon_smile.gif, ale z drugiej strony mamy cudowne wynalazki przemysłu chemicznego icon_smile.gif
Używam deszczówki do podlewania ogródka, co (racjonalnego) stoi na przeszkodzie, żeby użyć jej do napełnienia basenu?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Link do komentarza
Cytat

Nie, chodziło mi o zwyczajny nadmuchiwany basen ogrodowy.
Jeśli jest to chory pomysł to proszę o uświadomienie mnie dlaczego. Zdaję sobie sprawę, że od czasów naszych dziadów którzy robili pranie w delikatnej deszczówce wiele się zmieniło icon_smile.gif, ale z drugiej strony mamy cudowne wynalazki przemysłu chemicznego icon_smile.gif
Używam deszczówki do podlewania ogródka, co (racjonalnego) stoi na przeszkodzie, żeby użyć jej do napełnienia basenu?

Z góry dziękuję za odpowiedź



Możesz użyć deszczówki, dodasz chloru i ewentualnie skorygujesz pH i wszystko będzie grało. Tylko w deszczówce często jest brud, sadza itp więc nie wiem czy to będzie jakaś oszczędność, bo chyba o to Ci chodzi...
Link do komentarza
Cytat

Proszę o rzetelne informacje.
Czy można stosować deszczówkę w basenach ogrodowych?



A niby dlaczego nie? Nawet lepiej, niż z kranu!

Tyle, że jak podają poradniki, deszczówka do mycia powinna być "łapana" po ok. 20 minutach od rozpoczęcia opadów. Wcześniej po prostu deszcz czyści powietrze, a po tych wspomnianych 20 minutach nie ma żadnych przeciwwskazań. I nawet nie trzeba żadnej chemii.
Link do komentarza
Cytat

Możesz użyć deszczówki, dodasz chloru i ewentualnie skorygujesz pH i wszystko będzie grało. Tylko w deszczówce często jest brud, sadza itp więc nie wiem czy to będzie jakaś oszczędność, bo chyba o to Ci chodzi...


Zanieczyszczenia mechaniczne powinien chyba usunąć filtr. Głównie chodziło mi o drobnoustroje i ph.
Czy ktoś może polecić jakieś konkretne preparaty?
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Zanieczyszczenia mechaniczne powinien chyba usunąć filtr. Głównie chodziło mi o drobnoustroje i ph.
Czy ktoś może polecić jakieś konkretne preparaty?




Pomysł raczej "poroniony". Wystarczy zobaczyć co teraz leci z nieba. Ja bym się w tym nie wykąpał. Poza tym chyba każdy ma ujęcie wody nawet na działce.

Można jeszcze do kompletu zadać pytanie - czy wystarczy wykopać dół, poczekać na ulewę i czy to juz będzie basen?.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...