Skocz do zawartości

Problem z odbiorem budynku


Recommended Posts

Witam, mam problem z odbiorem domu jednorodzinnego.
Wszystkie dokumenty są właściwie skompletowane jednak "guru" prowadzący budowę jest niesłowny, czekam już około 3 miesięcy aby sfinalizował formalności jednak za każdym razem gdy próbuje się z nim skontaktować - o ile już to się uda powtarza ze będzie się starał w tym tygodniu itp. W jaki sposób mogę go ponaglić, ewentualnie jak wyglądałaby sprawa gdybym chciał przekazać prowadzenie budowy w ręce kogoś innego. Jak z kosztami? Czy ewentualny nowy nadzorca przyjmie budynek "od początku" i będzie musiał sam sprawdzać i zatwierdzać czynności wykonywane w projekcie, strop, mury itp. Czy na podstawie już posiadanych przeze mnie dokumentów po prostu będzie w tym samym punkcie co obecny i bez problemów będzie mógł stwierdzić, że budynek jest gotowy do odbioru i zakończy czynności. Liczę, że ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytania. Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
przede wszystkim - co konkretnie ma zrobić, a nie chce zrobić?
wpisy, czy załatwianie innych dokumentów?

możesz go wyprosić z budowy w każdej chwili, powinien poczynić wpis na czym zakończył działalność, ewentualnie wpisać stan robót, a nowy powinien się wpisać, że przejmuje i takie tam bla bla bla
nie ma podstaw do rozgrzebywania od początku
jest tylko jedno małe ale, musi oświadczyć, że wszystko jest zgodne z bla bla bla, z czym może mieć opory
Link do komentarza
Czego Ci tak na prawdę brakuje. Bo kierownik budowy podpisuje tylko dwa kwity: oświadczenie o zakończeniu budowy i dziennik budowy. Reszta należy do Ciebie. Chyba, że on załatwia wszystko za Twoją zgodą. Tak swoją drogą wszystkie dokumenty pojawiają się w trakcie budowy i odbiorów - to w czym Problem ?



To pojedź do niego i niech wypełni tą jedną karteczkę podbije pieczątkę i dołączy ksero uprawnień i po ptakach.
Link do komentarza
Cytat

Czego Ci tak na prawdę brakuje. Bo kierownik budowy podpisuje tylko dwa kwity: oświadczenie o zakończeniu budowy i dziennik budowy. Reszta należy do Ciebie. Chyba, że on załatwia wszystko za Twoją zgodą. Tak swoją drogą wszystkie dokumenty pojawiają się w trakcie budowy i odbiorów - to w czym Problem ?



To pojedź do niego i niech wypełni tą jedną karteczkę podbije pieczątkę i dołączy ksero uprawnień i po ptakach.


To tez właśnie on widocznie ma opory przed wykonaniem tej banalnej czynności dlatego chciałem się dowiedzieć co mam robić.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...