Skocz do zawartości

Rabat od ceny zakupu materiałów budowlanych


Recommended Posts

Im większy zakup na większą kwotę tym większy rabat.Nikt Ci nie da dużego rabatu przy zakupie np 1 litra farby. W każdej hurtowni są inne rabaty i inne ceny,np w jednej hurtowni zapłacisz za tą samą rzecz mniej bez rabatu co w drugiej z rabatem.Szukać,pytać i się targować icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Im większy zakup na większą kwotę tym większy rabat.Nikt Ci nie da dużego rabatu przy zakupie np 1 litra farby. W każdej hurtowni są inne rabaty i inne ceny,np w jednej hurtowni zapłacisz za tą samą rzecz mniej bez rabatu co w drugiej z rabatem.Szukać,pytać i się targować icon_smile.gif


Jeśli kupujesz pełne systemy: instalacje elektryczne, w-k, ogrzewanie, ocieplenie itp. warto wrzucić wykaz potrzebnych elementów do kilku hurtowni, nawet do hipermarketów. Później zbierasz gotowe propozycje rozwiązań - oferty cenowe i je porównujesz. Przydaje się to na drugą rozmowę, gdy odpowiednio przygotowany walisz do konkretnej hurtowni z własnymi propozycjami. Miałem próbkę, gdy przyjechałem do hurtowni po zawór, zapłaciłem za niego 45zł, a później w ofercie z innymi elementami znalazłem go za 25zł.
Nie da się określić procentowych upustów, gdyż każda hurtownia prowadzi swoją politykę cenową. Są upusty dla stałych klientów, są też upusty na grupy promowanych towarów.
Ostatnio np. nie do pobicia z klejem na płytki był LeroY. Nie dość, że sprzedawali klej CT16 za 38zł, to miałem jeszcze na ten dzień upust 10%.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Rabat to tylko efekt żebractwa



chyba ci się twoja facjata nie podoba
pracowałem kiedyś w handlu, mam znajomych
którzy mają własne firmy
i najwięcej o upusty płaczą tacy niby nowobogaccy ja ty
co to na na targu u ruskich kupują podróbki drogich ciuchów i butów
a chodzi w dziurawych skarpetkach
firmy/składy często same proponują rabaty przy większych zakupach
więc następnym razem pomyśl zanim znowu mnie i wielu innych obrazisz
a już myślałem że era dzieci neo minęła Edytowano przez kalumet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

na to bym nie liczyła....



a nie , to zwykły frustrat jest ... icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif




Proponowany rabat to zupełnie inna rzecz niż stwierdzenie ,, a ile pan opuści" . W MC donaldzie też sie tak pytacie? To jest żebractwo szczególnie nie poparte żadnymi argumentami.

Nieraz daję rabat sam od siebie jak widzę że mam do czynienia z normalnymi ludźmi którzy dziękują za usługę. Zazwyczaj śmiało da się posprzątać mieszkanie na połysk, umyć okna i podciąć drzwi za darmo z uśmiechem na ustach wiedząc że druga strona to ktoś kto kupił usługę a nie wyżebrał
Link do komentarza
Osobiście unikam kupowania w składach (bo to nie są hurtownie!) w których można negocjować ceny. Z bardzo prostego powodu – to jest zwykłe oszustwo i gra pod publiczkę mająca na celu omamienie kupującego – jak udzielają niejasnych i dużych rabatów, to niechybny znak, że mają bardzo wysokie marże.

Natomiast, jeśli są określone i widoczne warunki udzielania rabatów; kwotowy lub (i) „obrotowy”, albo „kompleksowy” - to sprawa przedstawia się zupełnie inaczej. Warunki są jasne i czytelne dla wszystkich – takie składy polecamy inwestorom, którzy sami zakupują materiały.

Faktem jest, jednak i to, że nasze firmy wykonawcze zakupują materiały tylko w kilku, tych samych od lat, hurtowniach (prawdziwych) – „jadąc” na naszym „koncie”.


dopisałem:
Ps. Uwaga; dla nielota – okna są otwarte. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...