Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
bogmar_72

Izolacja fundamentów

Recommended Posts

Chciałby zrobić jeszcze w tym roku izolację fundamentów w domu 70 letnim. Dom częściowo podpiwniczony, gdzie wysokość piwnicy wynosi 2m. Fundamenty wykonane z cegły cementowo-wapiennej.
W jednym narożniku domu wylewka podłogi równa się powierzchni gruntu na zewnątrz domu obłożonego polbrukiem.
Mam w związku z tym pytanie na jakiej wysokości najkorzystniej zrobić styk izolacji ściana-fundament ?
Pozdrawiam
Bogdan

O jaką izolację chodzi - cieplną czy przeciwwilgociową? Izolacja cieplna powinna sięgać ok. 1 m poniżej podłogi parteru natomiast przeciwwilgociowa pionowa musi łączyć się z izolacją poziomą ułożoną w ścianach zewnętrznych lub przynajmniej do wysokości nieco powyżej poziomu terenu.

Uszczegółowienie mojego pytanie brzmi izolacja przeciwwilgociowa i cieplna pionowa fundamentów do miejsca łączenia styku z izolacją cieplną (styropian) elewacji. Z postu powyższego wynika, że łączenie obu izolacji cieplnych powinno być na wysokości nieco powyżej terenu. Pytanie jest na jakiej max. głębokości powinno być zakończenie izolacji przeciwwilgociowej oraz na jakiej max. głębokości powinno być zakończona izolacja cieplna. Dom jest w 3/4 podpiwniczony, gdzie głębokość piwnicy wynosi 1,9 m. Nie znam dokładnie konstrukcji fundamentu, dzisiaj zacznę wykopy od części bez podpiwniczenia najniżej położonej w stosunku do poziomu terenu.

Wczoraj odkopałem fundament w części niepodpiwniczonej. Wysokość fundamentu do poziomu ławy wynosi ok 0,8m.
Zauważyłem, izolację poziomą z "papy" położoną na fundamencie (fundament-cegła-papa-cegła ściany)
Na ile ta izolacja jest skuteczna ? Czy warto coś z tym robić ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...