Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Utwardzenie podwórka


Recommended Posts

Z jakich materiałow można utwardzić podwórko na wsi, nie musi być koniecznie ładnie, chodzi mi głownie zeby było tanim kosztem icon_confused.gif:
co myślicie u żużlu bo chyba tak sie nazywa taki czarny piasek nazywa icon_confused.gif i czy nie będzie powstawało błoto podczas opadów, jeśli tak to czy można porobić odpływy?
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
Witaj,
też chciałem utwardzić drogę z takiego materiału, ale dowiedziałem się, że stosowanie takiego materiału jest już zabronione. Prawdopodobnie jest on w śladowym stopniu radioaktywny. Dlatego chyba nie warto wwozić sobie tego na podwórko.
Jeżeli nie możesz poradzić sobie z błotem to zrób drenaż ok. 40-50 cm pod powieżchnią, oczywiści nasyp kamyczki, połóż geowłókninę etc, i odprowadź w jakieś miejsce np. do studni chłonnej.
Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Utwardzenie podjazdu, parkingu i tras komunikacyjnych można zrobić z tłucznia z odzysku, wygląda brzydko przy zakupie (jest zanieczyszczony ziemią) ale pierwsze deszcze umyją kamienie i wygląda super. Miejsca które chcemy utwardzić korytujemy i rozsypujemy kamienie, dobrze jest ostatnią warstwę wykonać kamieniem o drobnej frakcji. Tak utwardzony teren świetnie przepuszcza wodę i jest przygotowany do późniejszego ułożenia kostki. Użytkuję od trzech lat, tak wykonany parking i dojście do domu (problem mają tylko panie chodzące w szpilkach).
Link to postu
  • 10 miesiące temu...
witam
jeżeli podwórko jest podmokłe to najpierw drenaż, gruz betonowy,tłuczeń, żwir a jeżeli nie to zdjąć humus, wypoziomować piaskiem rzecznym w celu uzyskania odpowiednich spadków i odpowiedniej wysokości przyjmując że płyta betonowa będzie miała 18cm grubości minimum- zbić z desek 28mm szer. 20 cm ramy zewnętrzne wyznaczające wielkość placu manewrowego( można na raty) zablokować deski od zewnętrznej strony , dylatować płyty max. 6x6 m może być szkło gr. 6 mm i szer 20 cm zbrojone beton B- 20, UKłADAć GęSTO PLASTYCZNY i zacierać stalową pacą w razie wytrącania wody posypać suchym cementem, Beton musi być dobrze zagęszczony, by nie był zbyt jamisty. Wielkość kruszywa do 63 mm, pielęgnować zależy od pogody, nie może padać deszcz bezpośrednio na świeży beton i 48 godz. ułożeniu, różnicę wysokości po płytach wypełnić zdjętym humusem i zasiać trawę. sZKODA ROBIć DWA RAZY I TANIEJ KOSZTUJE. pozdr. piotrekk
Link to postu
  • 7 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
PODSYPKA Z TŁUCZNIA LUB GRUBEGO ŻWIRU CO NAJMNIEJ 15 CM NASTĘPNIE ZAGĘSCIĆ I WYLAĆ BETONOWA PŁYTE BETONEM B-25 Z WŁÓKNAMI POLIPROPYLENOWYMI GRUBOSCI 15 CM PAMIETAĆ O SPADKACH.
WYKONY BETON UTWARDZIĆ SPECJALNYM PREPARATEM I ZAMKNĄĆ MIKROPORY IMPREGNATEM DO BETONU
TANIE ROZWIĄZANIE I NA LATA ,
PAMIĘTAĆ O DYLATACJACH
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...