Skocz do zawartości

Rebeca /Horyzont


Gość Gość

Recommended Posts

Gość Gość
Znalazłem w internecie fachowca od projektu Rebeca z Horyzontu

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=107&sid=5

Cytat

1. Daleko od wejścia do salonu - to akurat rzecz gustu.
2. Za mało miejsca na meble w kuchni. IMO kuchnia powinna być powiększona - zlikwidowałbym to wcięcie w narożniku budynku i zrobił prosto. Wtedy zmieści się tam stół jadalny i zostanie naprawdę dużo miejsca w salonie.
3. Drzwi zewnętrzne i drzwi wiatrolapu - jeśli faktycznie będą na środku ścianek to w wiatrołapie nie da się postawić sensownej szafki na buty.
4. Dobrze by było gdyby sypialnie na górze miały ta wspólną ścianę jakoś wytłumiona - o ile ta duża ma być dla rodziców a ta obok jednego z dzieci.
5. Pokój typu garderoba na górze jednak by się przydał.
6. Dachy 4-spadowe powodują ze mamy 2 skośne sufity w większości pokojów. IMO wtedy nawet duży "po podłodze” pokój wygląda na klitę.
7. Poza tym ten dach będzie drogi - droga wierzba, droga robocizna poszycia, potencjalnie duże odpady poszycia, duży koszt okien dachowych.
8. Nie wiem czy orientacja domu na działce da w efekcie prawidłowe naświetlenie pokojów na górze tymi oknami dachowymi. "Ciag" architektów na 4-spadowe dachy mnie bardzo zastanawia. Dla mnie bez sensu, ale może ktoś mnie oświeci ?

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

Znalazłem w internecie fachowca od projektu Rebeca z Horyzontu

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=107&sid=5




Zaczęliśmy budowę tego domu, właśnie dlatego, jaki jest.
Skoro komuś się nie podoba projekt, nie powinien wprowadzać zmian, tylko szukać innego i tyle.
A co do fachowców - tylu ich, ilu ludzi.
Każdemu będzie się coś nie podobać, bo tak to już jest.
A ja wolę posłuchać kogoś, do kogo mam zaufanie i wiem, że się zna w temacie, niż czytać posty zupełnie mi nieznanego użytkownika internetu.
Tak więc podsumowując, jeśli ktoś wybierze projekt, najlepiej udać się z nim do dobrego fachowca i omówić, niż potem wprowadzać zmiany. Zresztą i tak w trakcie zawsze coś się zmienia.
Link do komentarza
szczerze powiedziawszy ja już go z 15 razy umeblowałam icon_razz.gif jest dopiero stan surowy a ja już wiem co chcę gdzie, pewnie mi się jeszcze do wykończenia zmieni nie wiem ile razy.
A co do wiatrołapu, mamy przesunięte jedne drzwi, te wewnętrzne. Widzę nie tylko nasz pomysł.
Nic więcej nie zmienialiśmy.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...