Skocz do zawartości

Ile kosztuje domek jednorodzinny


Recommended Posts

Cytat

Mam pytanko ile kosztuje postawienie domku jednorodzinnego 145m2? chodzi mi o robocizne i materiały do takiego stanu że są tynki i gładzie tylko brakuje kafelek i podłóg???
Z góry dziękuję za odpowiedź!!!


Różnie, różniście. Jaki projekt? Parterówka czy z użytkowym poddaszem? Z jakiego materiału i jakie ściany 1 czy 2 warstwy? Sprecyzuj bardziej swoje pytanie bo na tak zadane przez Ciebie pytanie to nawet najstarsi górale nie znają odpowiedzi.
Link do komentarza

Sprzedając materiały budowlane często spotykam ludzi, którzy zadają mi proste pytanie: ?Ile, w przybliżeniu, kosztuje budowa domu??. No cóż, może pytanie proste, ale odpowiedź trudna. Mimo że w branży budowlanej pracuję kilkanaście lat, jeszcze niedawno nie potrafiłem udzielić pytającemu zadawalającej odpowiedzi. Przecież koszt budowy domu zależy od projektu (wielkości domu, rodzaju stropu, wielkości i skomplikowania dachu, ilości kondygnacji itp.), zastosowanych technologii, sposobu zakupu materiałów (przez wykonawcę czy samodzielnie). Czynniki, które mają wpływ na cenę, to również lokalizacja budowy, wielkość wybranej firmy wykonawczej, no i oczywiście etap budowy (stan surowy otwarty, zamknięty, deweloperski itd.), w stosunku do którego podajemy całkowity koszt. Dla jednego wybudowany dom jest wtedy, kiedy ma dach, a dla drugiego - kiedy może się wprowadzić.


Podam dwa przykładowe koszty budowy domu. Najtaniej stan deweloperski, bo za kwotę 180 000 złotych, wybudował mieszkaniec województwa małopolskiego. Można też zobaczyć dom w stanie deweloperskim za 400 000zł. Skąd takie różnice? Czym się różnią te budynki? Dom, którego stan deweloperski został osiągnięty za 180 000 zł. to projekt ?Piotruś?. Powierzchnia 80m2 bez piwnicy i bez garażu. Ściany są wykonane sposobem gospodarczym z betonu komórkowego, ocieplone styropianem. Na dachu położona jest blachodachówka. Koszt materiałów to 150 000 zł., natomiast robocizny 30 000 zł. Dom, którego stan deweloperski został osiągnięty za kwotę 400 000 zł. to projekt ?Zgrabny V? o powierzchni całkowitej 240m2 z garażem. Na dachu położona jest dachówka ceramiczna i wiele okien dachowych. Koszt materiałów to 280 000 zł., natomiast koszt robocizny to 120 000 zł. Wielkość oraz złożoność dachu ma wpływ nie tylko na koszt materiałów budowlanych (dochodzą liczne drogie obróbki i akcesoria), ale także na koszt wykonania. Pokazałem Państwu skrajne koszty budowy domu, żeby uświadomić, jak trudno jest odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje budowa domu.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Cytat

Mam pytanko ile kosztuje postawienie domku jednorodzinnego 145m2? chodzi mi o robocizne i materiały do takiego stanu że są tynki i gładzie tylko brakuje kafelek i podłóg???
Z góry dziękuję za odpowiedź!!!



Fakt nie ma prostej odpowiedzi, ale licz za metr 2500-3000 zł i pomóż sobie przez ilość metrów.
To przynajmniej pozwoli ci uświadomić sobie ile mniej więcej potrzeba na budowę.
Link do komentarza
Wszystkim dziękuję za odpowiedź.
Ogólnie to mam domek na oku to jego opis:

Bardzo ładny dom bliźniak wybudowany z cegły (pustak ceramiczny), stropy teriva, dach pokryty dachówką Roben, elewacja, okna drewniane, instalacje rozprowadzone(prąd, woda, kanalizacja, ogrzewanie), piec co na węgiel, drewno itp., grzejniki panelowe. Do wykończenia,podłogi wyposażenie łazienki i wc oraz schody na poddasze. Parter: wiatrołap, wc, kuchnia, salon, kotłownia, garaż; poddasze: 3 sypialnie, łazienka oraz garderoba (pomieszczenie nad garażem o pow. 25 m2). dom polożony jest w ładnej okolicy w sąsiedztwie domów jednorodzinnych, blisko do centrum, szkoly, przedszkola i sklepów.

W sumie ma 144 m2 i chcą za niego 385 tys.
I tak po rozważeniu za i przeciw to bardziej jestem za:) a wy jak myślicie?
Link do komentarza
Cytat

Wszystkim dziękuję za odpowiedź.
Ogólnie to mam domek na oku to jego opis:

Bardzo ładny dom bliźniak wybudowany z cegły (pustak ceramiczny), stropy teriva, dach pokryty dachówką Roben, elewacja, okna drewniane, instalacje rozprowadzone(prąd, woda, kanalizacja, ogrzewanie), piec co na węgiel, drewno itp., grzejniki panelowe. Do wykończenia,podłogi wyposażenie łazienki i wc oraz schody na poddasze. Parter: wiatrołap, wc, kuchnia, salon, kotłownia, garaż; poddasze: 3 sypialnie, łazienka oraz garderoba (pomieszczenie nad garażem o pow. 25 m2). dom polożony jest w ładnej okolicy w sąsiedztwie domów jednorodzinnych, blisko do centrum, szkoly, przedszkola i sklepów.

W sumie ma 144 m2 i chcą za niego 385 tys.
I tak po rozważeniu za i przeciw to bardziej jestem za:) a wy jak myślicie?


Cena względna do przyjęcia icon_biggrin.gif Jak masz jakieś fotki to wrzuć ,pooglądamy.A ile lat ma domek? I jaki jest powód sprzedaży?
Link do komentarza
I jeszcze jedno wiecie miej więcej ile kosztują takie schody:
http://www.centrum-schodow.com.pl/oferta-3,64-pl.html#64

lub takie jak w załączniku icon_biggrin.gif

Cytat

Cena względna do przyjęcia icon_biggrin.gif Jak masz jakieś fotki to wrzuć ,pooglądamy.A ile lat ma domek? I jaki jest powód sprzedaży?


Powodem sprzedaży jest to że wybudowali go bracia którzy się pokłócili i teraz nie chcą mieszkać obok siebie rok budowy to 2011.

A oto domek icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Edytowano przez ebud4321 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

I jeszcze jedno wiecie miej więcej ile kosztują takie schody:
http://www.centrum-schodow.com.pl/oferta-3,64-pl.html#64

lub takie jak w załączniku icon_biggrin.gif


Powodem sprzedaży jest to że wybudowali go bracia którzy się pokłócili i teraz nie chcą mieszkać obok siebie rok budowy to 2011.

A oto domek icon_smile.gif


Domek wart tych pieniędzy,ale nie ukrywam że i sam byś taki domek postawił za te pieniądze wraz z działką.Ale jak nie masz czasu albo spieszno Ci do własnego domku to jak najbardziej można kupić.Ja bym Ci jeszcze zaproponował wynająć rzeczoznawcę aby wycenił faktyczną wartość tego domu. Ten kto to sprzedaje na pewno też chce trochę zarobić bo przecież po kosztach nie będzie sprzedawał.Co do powodu sprzedaży to wydaje mi się ,że to lipa z tą kłótnią bo przecież mają osobne wejścia i podwórka tak więc na siebie nie musieli by patrzeć,ale to już nie moja sprawa ja tak tylko swoje zdanie wypowiedziałem icon_biggrin.gif Natomiast co do schodów to zadzwoń do tej firmy i się dowiesz,bo ceny też mogą być zróżnicowane ,wystarczy zaglądnąć na allegro i już będziesz miał rozeznanie co do cen.
Link do komentarza
Cytat

Powodem sprzedaży jest to że wybudowali go bracia którzy się pokłócili i teraz nie chcą mieszkać obok siebie rok budowy to 2011.



a skąd wiesz jakiego będziesz miał sąsiada
to jest mniej więcej jak mieszkanie w bloku
jak pokłócił się z bratem
to i z Tobą może się kłócić
znam dwa przypadki, gdzie zostały wybudowane bliźniaki
z myślą o sprzedaniu drugiej połowy po zakończeniu budowy
druga część bliźniaka zarabia w tym przypadku na część właściciela
Link do komentarza
Cytat

a skąd wiesz jakiego będziesz miał sąsiada
to jest mniej więcej jak mieszkanie w bloku
jak pokłócił się z bratem
to i z Tobą może się kłócić
znam dwa przypadki, gdzie zostały wybudowane bliźniaki
z myślą o sprzedaniu drugiej połowy po zakończeniu budowy
druga część bliźniaka zarabia w tym przypadku na część właściciela


A tego to nikt nie wie. Bo dzisiaj sąsiad może być do rany przyłóż a jutro jak mu palma odbije to ... Kolega mieszka w dwu rodzinnym domu on do góry sąsiad na dole. Z sąsiadem mieszkali sobie dobrze jak on to mówił od czasu do czasu flaszeczka pękła i takie tam luźne rozmowy. Przyszedł czas,że syn kolegi kupił auto,a że nie miał garażu to kolega postanowił garaż postawić,oczywiście sąsiad zgodził się na wybudowanie ale tylko ustnie (gdy mu wspomniałem żeby dobrze było jego zgodę mieć na papierze wspomniał że po co a ja mu że w życiu różnie bywa),po wybudowaniu owego garażu jego syn ściął się ze sąsiadem (poleciały nie cenzuralne słowa) i sąsiad podkablował go do gminy ,że garaż postawił nielegalnie .Sprawa tak się zakończyła,że kolega garaż rozebrał (mógł go nie rozbierać,ale jak by zapłacił 5 tys) a jego syn auto parkuje pod chmurką.Tak więc jeżeli nie ty,albo sąsiad się pokłóci to mogą zrobić to Twoje albo jego dzieci icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Zgadzam się ale nie do końca bo jednak osobne podwórka i wejścia tylko jedna ściana łącząca oba domy która jest bardzo gruba!!!


O osobnych wejściach już wspominałem wcześniej w tym problemu nie widzę, a co do ściany to jakby było za głośno to zawsze można ją wygłuszyć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Sprzedając materiały budowlane często spotykam ludzi, którzy zadają mi proste pytanie: ?Ile, w przybliżeniu, kosztuje budowa domu??. No cóż, może pytanie proste, ale odpowiedź trudna. Mimo że w branży budowlanej pracuję kilkanaście lat, jeszcze niedawno nie potrafiłem udzielić pytającemu zadawalającej odpowiedzi. Przecież koszt budowy domu zależy od projektu (wielkości domu, rodzaju stropu, wielkości i skomplikowania dachu, ilości kondygnacji itp.), zastosowanych technologii, sposobu zakupu materiałów (przez wykonawcę czy samodzielnie). Czynniki, które mają wpływ na cenę, to również lokalizacja budowy, wielkość wybranej firmy wykonawczej, no i oczywiście etap budowy (stan surowy otwarty, zamknięty, deweloperski itd.), w stosunku do którego podajemy całkowity koszt. Dla jednego wybudowany dom jest wtedy, kiedy ma dach, a dla drugiego - kiedy może się wprowadzić.


Podam dwa przykładowe koszty budowy domu. Najtaniej stan deweloperski, bo za kwotę 180 000 złotych, wybudował mieszkaniec województwa małopolskiego. Można też zobaczyć dom w stanie deweloperskim za 400 000zł. Skąd takie różnice? Czym się różnią te budynki? Dom, którego stan deweloperski został osiągnięty za 180 000 zł. to projekt ?Piotruś?. Powierzchnia 80m2 bez piwnicy i bez garażu. Ściany są wykonane sposobem gospodarczym z betonu komórkowego, ocieplone styropianem. Na dachu położona jest blachodachówka. Koszt materiałów to 150 000 zł., natomiast robocizny 30 000 zł. Dom, którego stan deweloperski został osiągnięty za kwotę 400 000 zł. to projekt ?Zgrabny V? o powierzchni całkowitej 240m2 z garażem. Na dachu położona jest dachówka ceramiczna i wiele okien dachowych. Koszt materiałów to 280 000 zł., natomiast koszt robocizny to 120 000 zł. Wielkość oraz złożoność dachu ma wpływ nie tylko na koszt materiałów budowlanych (dochodzą liczne drogie obróbki i akcesoria), ale także na koszt wykonania. Pokazałem Państwu skrajne koszty budowy domu, żeby uświadomić, jak trudno jest odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje budowa domu.
Pozdrawiam



a może dałoby radę więcej takich nazw projektów jak piotruś podrzucić?
Link do komentarza
Jednak nie kupujemy tego domku pierwszy powód bardzo blisko jest schronisko dla psów i strasznie szczekają...:( drugi blisko jest przetwórnia flaków i jak wieje wiatr to nie można okna otworzyć tak śmier.... a co dopiero mówić o posiedzeniu przed domem :( więc niestety ale mam nadzieję że niedługo wybuduje sobie sama lecz w korzystniejszym miejscu:) pozdrawiam i dziękuję za wasze wypowiedzi!!!
Link do komentarza
Cytat

Jednak nie kupujemy tego domku pierwszy powód bardzo blisko jest schronisko dla psów i strasznie szczekają...:( drugi blisko jest przetwórnia flaków i jak wieje wiatr to nie można okna otworzyć tak śmier.... a co dopiero mówić o posiedzeniu przed domem :( więc niestety ale mam nadzieję że niedługo wybuduje sobie sama lecz w korzystniejszym miejscu:) pozdrawiam i dziękuję za wasze wypowiedzi!!!



już znasz powód, dla którego drugi brat nie chce tam zamieszkać
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...