Skocz do zawartości

Seweryna/Archipelag


Toberek

Recommended Posts

Zobaczcie ten dom nie został wymyślony po to żeby było ekonomicznie wykorzystane poddasze. Został wymyślony pod czyjeś konkretne potrzeby i chyba jednym z tych pomysłów była zewnętrzna bryla budynku. W konsekwencji jest mnóstwo miejsca na dole, a góra ? Jaka się dala zrobić taka jest. Pewnie przy tej wielkości bryły podniesienie murów o parę cm będzie ledwo widoczne (ale to tylko gdybanie), ale jeśli szukacie domu, który ma efektywnie wykorzystane poddasze to poszukajcie czegoś innego. Poza tym ten projekt "zużywa" druzo powierzchni na komunikacje oraz jak na taka wielka chałupę to ma dość mały salon, niewygodne schody i niewygodna spiżarnie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
W tej chwili jestem na etapie malowania ścian i układania płytek w łazienkach w SEWERYNIE.
Po kilku zmianach projekt spełnia wszelkie oczekiwania moje i mojej rodziny.
Po zmianach nie mamy "kiszkowatej" spiżarni i toalety na wprost od salonu, dzięki czemu gabinet jest naprawdę duży i zmieści się nawet stół bilardowy. Toaletę wydzieliliśmy z kotłowni, wejście do kotłowni jest przez garaż, natomiast wejście do garażu z wiatrołapu. Na piętrze projektant zaplanował pokój rodzinny o wielkości 9,5m² co jest jakimś nieporozumieniem, a i korytarz kompletnie niefunkcjonalny. Ale i na to znalazło się rozwiązanie. Zrezygnowaliśmy ze ściany do owego pokoju rodzinnego i dzięki temu powstało duże, funkcjonalne i dobrze doświetlone pomieszczenie zapewniające dobrą komunikację na piętrze w którym będzie kącik komputerowy dla dzieci. Pokoje na piętrze są bardzo ładne, a garderoby funkcjonalne (nie wydzieliliśmy garderoby z pokoju nad kotłownią i dołożyliśmy jeszcze jedno okno dachowe, przez co pokój jest naprawdę duży i będzie prawdziwą bawialnią dla dzieci). Z uwagi na ukształtowanie terenu naszej działki obniżyliśmy fundamenty do garażu w stosunku do fundamentów reszty domu, co spowodowało że łazienka na górze ma dwa poziomy i do wanny schodzimy po schodkach (przypadkowo wyszło fantastycznie), a na skraju różnicy poziomów powstał kwietnik dzielący pomieszczenie. Zadaszony taras z kominkiem po wyjściu z salonu to naprawdę super rozwiązanie.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami - mój @-mail amroczek@poczta.onet.pl
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Zaczynam budowę domu "seweryna"....mam jednak parę wątpliwości :!: . Chciałabym znać opinię osób będących w bardziej zaawansowanej budowie niż ja na temat tego co uważają że mogło być większe bądz mniejsze a z czego lepiej zrezygnować?..........Interesuje mnie także jak wygląda wizualnie sypialnia-czy nie jest zbyt wąska?...za wszystkie sugestie z góry dziękuję!
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Witam

Za cztery tygodnie wprowadzamy się : ) zaczęliśmy w kwietniu 2007. Jesteśmy szczęśliwi, ale jak każdy z was (pewnie) zmęczeni i wykończeni. Wybraliśmy Sewerynę, bo miała poddasze użytkowe i wole oczko, to było nasze marzenie. Projekt został trochę zmieniony
-wole oczko z balkonikiem zostało przerzucone na drugą stronę dachu , a w to miejsce zaprojektowaliśmynowe tylko bez balkonu.
-pod wyszony został strop, co dało lepszy efekt wizualny budynku no i większą przestrzeń w środku (jeden bloczek)
-na górze są dwa pokoje, łazienka, sauna i durzy hol (jeden pokuj ma 51m2 – robi to wrażenie przy wolim oczku z balkonem i skosach)
-na dole kotłownia połączona z pralnią ,z łazienki zlikwidowane drzwi(zastąpione oknem na innej ścianie), zlikwidowane wszystkie okrągłe okna.
Dom jest duży, ładny i zwraca na siebie uwagę, szczególnie ten 400 metrowy dach.
No i właśnie, jak coś jest ładne i Nam się podoba, to jest drogie!!!!!! Seweryna nie należy do łatwych i tanich projektów. Jest parę dużych ba boli w projekcie. Trzeba zwrócić uwagę na podciągi i na dach ( potrzebni są dobrzy fachowcy) pamiętajcie że to my zostajemy z problemem, a dzisiejsze czasy budowlane nam nie sprzyjają. Wole oczka podrażają koszt budowy i nie każdy potrafi sobie z nimi poradzić. pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich "wielbicieli" SEWERYNY. Tych co juz mają i tych, którzy porządają icon_biggrin.gif . Właśnie z żona chcemy wybudować ten domek pod Szczecinem. Załatwiamy formalności i zaczynamy zmiany w projekcie. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć swoje rozwiązania. Jeżeli ktoś ma fotki to poproszę icon_smile.gif Mój mail lukas_wojciechowski@wp.pl
Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...