Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
kalumet

brak możliwości przyłączenia do sieci kanalizacyjnej

Recommended Posts

złożyliśmy w UG wniosek o wydanie oświadczenia o możliwości odprowadzenia wód opadowych z naszej działki do sieci ogólnospławnej lub deszczowej (gotowiec z UG), znajdującej się w pasie drogowym po naszej stronie.

dziś otrzymaliśmy odpowiedź, że nie istnieje możliwość przyłączenia do sieci kanalizacyjnej deszczowej lub ogólnospławnej. W związku z powyższym odprowadzenie wód opadowych winno nastąpić zgodnie z § 28 ust. 2 Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:

Cytat

§ 28. [Kanalizacja] 1. Działka budowlana, na której sytuowane są budynki, powinna być wyposażona w kanalizację umożliwiającą odprowadzenie wód opadowych do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej.

2. W razie braku możliwości przyłączenia do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej, dopuszcza się odprowadzanie wód opadowych na własny teren nieutwardzony, do dołów chłonnych lub do zbiorników retencyjnych.jak nam wiadomo, jeden z sąsiadów otrzymał taką zgodę.

czy istnieje możliwość uzyskania takowej zgody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Urząd jasno stwierdził, że możliwości podłączenia nie ma i podał alternatywne rozwiazania.znaczy się, że kto ma znajomości ten może dostać takie pozwolenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, jak to mówią co wolno wojewodzie to nie tobie ..... (nie będę kończył bo ktoś by się mógł poczuć obrażony icon_biggrin.gif )Jedyne co mogę doradzić to udaj się raz jeszcze do urzędu i zagadaj tak niby po dobroci ale daj dobitnie im do zrozumienia ,że sąsiad z innej gliny nie jest ulepiony i hak na niego też się znajdzie icon_biggrin.gif a przy okazji to i jakiemuś urzędasowi może się oberwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

znaczy się, że kto ma znajomości ten może dostać takie pozwolenie ?Sprawdź dokładnie czy sąsiad rzeczoną zgodę dostał i na jakich warunkach – masz do tego prawo zagwarantowane przez ustawę o dostępie do informacji publicznej
( http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011121198 )
Nie istnieje obowiązek wykazywania interesu prawnego czy faktycznego w uzyskaniu tej informacji.

Ważne, bo nadużywane często przez urzędy, sprawa ochrony danych osobowych:
Cytat

Zakres przedmiotowy żądanych informacji wynika z art. 61 Konstytucji. Obejmuje on więc prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne, w tym także dostęp na podstawie art. 61 ust. 2 do dokumentów urzędowych. Charakter takich dokumentów mają akta spraw administracyjnych, a w szczególności wydane w sprawie decyzje administracyjne (wyrok NSA z dnia 28.11.2003 r., sygn. akt II SA 3412/03). Jeżeli organ odmawia udostępnienia treści decyzji administracyjnych powołując się na ochronę danych osobowych, powinno to nastąpić w formie decyzji administracyjnej. W przypadku stwierdzenia, że w aktach sprawy znajdują się dokumenty prywatne i inne materiały objęte ochroną danych osobowych, organ administracji publicznej udostępniając akta sprawy powinien wyłączyć (wykreślić) z nich te dokumenty i materiały lub ich część.Mając wiedzę (pozytywną decyzję urzędu dla sąsiada) możesz napisać odwołanie (jeśli nie minął termin) lub wystąpić z nowym wnioskiem, powołując się na konkretny dokument (decyzję) w takiej samej sprawie.
  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...