Skocz do zawartości

Dlaczego... kostka brukowa?


Recommended Posts

Cytat

Projekt zamawiałeś wraz z kostką czy osobno? Bo wiem, że w Bruk Becie na pewno, ale może i w innych firmach dostarczających materiału można za dość niewielką kwotę zamówić materiał wraz z projektem



Projekt pierwotny był oczywiście razem z materiałem i układaniem ale później i tak z niego nie skorzystałem. Mój projekt nie wniósł żadnej zniżki kosztów. Nawet nie ubiegałem się o to bo ważniejsze było jego wdrożenie. Natomiast to, że sam ułożyłem kontur kształtu miało tylko wpływ na szybszą realizację (i ewentualne poprawki gdyby Wykonawca zrobił inaczej niż zaprojektowałem). Miałem na myśli, że od tej strony Wykonawca miał dużo prościej.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Projekt pierwotny był oczywiście razem z materiałem i układaniem ale później i tak z niego nie skorzystałem. Mój projekt nie wniósł żadnej zniżki kosztów. Nawet nie ubiegałem się o to bo ważniejsze było jego wdrożenie. Natomiast to, że sam ułożyłem kontur kształtu miało tylko wpływ na szybszą realizację (i ewentualne poprawki gdyby Wykonawca zrobił inaczej niż zaprojektowałem). Miałem na myśli, że od tej strony Wykonawca miał dużo prościej.



Ja się skusiłem na ten projekt za niewielką dopłatą, szczerze mówiąc nie żałuję. U mnie jaszczurka czy jakiś inny motyw pasowałby od strony ganku, natomiast od frontu obawiam się, że nie wyglądałoby to dobrze.

Musiałbym przede wszystkim o tym pomyśleć wcześniej, a po drugie obejrzeć jakąś wizualizację przez robotą. ;)

A ta jaszczurka to tak sobie czy coś się z nią wiąże? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A ta jaszczurka to tak sobie czy coś się z nią wiąże? icon_biggrin.gif


Nic sie z nia nie wiaze. Moze tylko to, ze lubie czasem wychodzic poza standardy / stereotypy / skalę (oryginal ma 200m, moja tylko 20m ale i tak ją widać w google map z góry icon_smile.gif)
No i fajnie jest miec namiastke czegos co w oryginale jest okryte tajemnicą.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość mhtyl
Cytat

granit ladnie jak się patrzy ani chodzć ani jeździć , o czyszczeniu nie mówię szczególnie zywica z drzew . polaczenie kostki betonowej z granitowymi wstawkami - umyć Kąrcherem od czasu do czasu - oczywiście dobry podkład cementowy 15-20 cm


icon_eek.gif
Brałeś coś? Bo Twoje posty są tak zagadkowe, że chyba bez flaszki ich się nie rozgryzie o co chodzi.
Bardzo duże skróty myślowe stosujesz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Też nie za bardzo rozumiem o co w tym poście chodzi. icon_smile.gif

Ta jaszczurka to przykład, że kostka jest fajnym materiałem, można realizować z nią jakieś ciekawe pomysły, może być ciekawa. No ale to też wymaga świadomości, że są różne rodzaje kostek, a także wiążę się z koniecznością wyłożenia trochę większej gotówki niż w przypadku standardowego podjazdu czy ścieżki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jak chcesz po polsku - kostka brukowa najlepsza, najmniej pracy , łatwa w utrzymaniu i długo poleży .



Bynajmniej nie musi przy tej okazji wyglądać jak większość chodników w Polsce. Może mieć zupełnie inny kolor i kształt. icon_smile.gif Szkoda, że na podjazdach to większość kostek jest taka sama jak chodnik, szary i nudny.

Kostka Ateny do wielu działek pasowałaby o wiele lepiej, zważając tym bardziej na to, że żółtych czy beżowych elewacji u nas nie brakuje.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Ja mam trochę inne pytanie. Chciałbym ułożyć u siebie kostkę ale nie bardzo wiem kiedy powinienem umówić się z fachowcami od układania. Na chłopski rozum pewnie wtedy gdy ziemia już rozmarznie... Mimo, że od jakiegoś czasu temperatura jest na plusie to chyba jeszcze za wcześnie, prawda? Kiedy wy zaczynacie prace wokół swoich domów?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...