Skocz do zawartości

Sprzedaż działki oddalonej od drogi, jak wycenić??


ardian

Recommended Posts

Witam, mieszkam na wsi moim sąsiadem jest market budowlany jego właściciel chce odkupić ode mnie 2ha pola będącego bezpośrednio za jego działką, ale odsuniętą od ulicy o długość obecnej działki marketu budowlanego, kazał zastanowić się nam nad ceną i dać mu odpowiedź dlatego też zakładam ten temat bo nie wiem jaką cenę powiedzieć żeby nie było za dużo, ani za mało. Podpowiedzcie mi. Działka jest położona w województwie mazowieckim oddalona od Wyszkowa 16km na północ..

Za pomoc z góry dziękuje i liczę na szybkie odpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

A to grunty orne, budowlane, las, jak się ma ten obszar do miejscowego MPZP...
Czynników wpływających na cenę jest mnóstwo.
Najprościej, jeśli to pole orne. To w Agencji Modernizacji Rolnictwa mogą Ci powiedzieć jak jest cena hektara gruntu w Twojej okolicy.


Obecnie jest to grunt orny.
Link do komentarza
Cytat

Ale wypadałoby poznać jego przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Od tego cena zależy bardzo mocno.


Jeśli w miejscowym planie zagospodarowania przeznaczony jest nadal na grunty orne to da się go przeklasyfikować na grunty budowlane, pod inwestycję czy coś takiego ?? Jakie warunki trzeba spełnić, ile czekać no i oczywiście jaki rachunek mi za to wystawią??
Link do komentarza
Jesli MPZP jest już zatwierdzony, to bedzie raczej trudno.
Ale zainteresowałbym się chęcią zakupu. Co nowy nabywca tam planuje? Bo chyba nie sadzenie kartofli...
Jesli on chce coś budować, to znaczy, ze ma jakieś informacje o mozliwości innego wykorzystania gruntu. A wtedy cena rośnie... Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jesli MPZP jest już zatwierdzony, to bedzie raczej trudno.
Ale zainteresowałbym się chęcią zakupu. Co nowy nabywca tam planuje? Bo chyba nie sadzenie kartofli...
Jesli on chce coś budować, to znaczy, ze ma jakieś informacje o mozliwości innego wykorzystania gruntu. A wtedy cena rośnie...


Z tego co mówił chce ten teren utwardzić i magazynować tam różne materiały typu kostka, pustaki, tłuczeń, żwir itp itd
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...