Skocz do zawartości

WC poniżej kanalizy ? Daleko od pioni bez spadku ?


Recommended Posts

Z SURPem pion nie jest za daleko, ani kanalizacja za wysoko

W dzisiejszym świecie działają silne bodźce do racjonalnego wykorzystania powierzchni w budynkach zarówno starych, jak i nowo wznoszonych. Współczesne budownictwo charakteryzuje się większą, niż dawniej “gęstością” wyposażenia sanitarnego różnego rodzaju. Tymczasem projektowanie instalacji ściekowych podlega pewnym ograniczeniom. Stąd coraz większe wzięcie, jakim wśród projektantów instalacji sanitarnych cieszą się sanitarne urządzenia rozdrabniająco-przetłaczające – oznaczane skrótowo SURP. Produkowane są od ponad 50 lat. W tym czasie urządzenia te zainstalowano w milionach lokali. Pozwalają na daleko idącą swobodę w organizacji przestrzeni mieszkalnej lub biurowej. Umożliwiają też dokonanie adaptacji lub modernizacji stosunkowo małym kosztem. Poddasza i sutereny, w których instalacja sanitariatów dotychczas nie była możliwa – mogą być wyposażone zgodnie potrzebami użytkowników. Budowa łazienki przy podziale dużego mieszkania również nie stanowi problemu. Pokoje gościnne, pensjonaty i małe hotele oraz mieszkania w starym budownictwie to dalsze przykłady zastosowania SURPów do osiągnięcia współczesnego standardu sanitarnego.

SURPy służą wyłącznie do odprowadzania ścieków toaletowych (nie do przemysłowych).
SURPy dzielą się ogólnie na przystawki do typowych misek ustępowych oraz tzw. SANIKOMPAKTY – miski ustępowe z wbudowanymi agregatami rozdrabniająco-przetłaczającymi.
Urządzenia przystawkowe mogą obsługiwać – zależnie do modelu – tylko miskę ustępową lub całą łazienkę i przyległą do niej kuchnię; zawsze jednak tylko jedną miskę ustępową. Niektóre z sanikompaktów przystosowane są do odprowadzenia dodatkowo ścieków np. z umywalek, pralek itp. Nad urządzeniami przystawkowymi mają przewagę - mniejsze wymiary i zgrabniejsze kształty.

Ponieważ urządzenia podnoszą ścieki przynajmniej o jedną kondygnację i tłoczą je na maksymalne odległości, jakie występują w obrębie budynków – zapewniają w praktyce całkowitą niezależność od pionów kanalizacyjnych. Tłoczenie ścieków następuje rurami fi 32 lub 40 mm[size="4"][/size]; instalacja ich jest łatwa, zajmują niewiele miejsca, a ukrycie ich w kanałach instalacyjnych nie sprawia trudności – bardzo istotne w obiektach zabytkowych.

SURPy zasilane są z sieci elektrycznej o napięciu 230 V; moc silników wynosi 350¸800 W.
Urządzenia posiadają Certyfikat Europejski. Producenci udzielają dwu- i trzy-, a na niektóre modele nawet ośmioletniej gwarancji.
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Edytowano przez TBZ JOVIAL (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kolego to nie dział gdzie się reklamuje. Umieść tego posta w innym dziale specjalnie do tego przeznaczonym bo admin go usunie ze względu na nieprawidłową treść.



O.K. dzięki pewnie zaraz usunę.

Ale proszę o podpowiedź w krórym fragmencie reklamuję SIĘ ?
Bo starałem sie tego uniknąć.

Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

O.K. dzięki pewnie zaraz usunę.

Ale proszę o podpowiedź w krórym fragmencie reklamuję SIĘ ?
Bo starałem sie tego uniknąć.

Pozdrawiam icon_wink.gif



proszę o więcej wiary w inteligencję forumowiczów...
wystarczy wejść w profil i kliknąć na "odwiedź moją stronę" i zagadka przestaje być zagadką....
chcesz się reklamować ? ok - w działach Ogłoszenia lub Usługi ...
Link do komentarza
Cytat

proszę o więcej wiary w inteligencję forumowiczów...
wystarczy wejść w profil i kliknąć na "odwiedź moją stronę" i zagadka przestaje być zagadką....
chcesz się reklamować ? ok - w działach Ogłoszenia lub Usługi ...



Dzięki, Jestem tu nowy. Na różnych portalach są różne reżimy. Link do strony usunąłem.

Co jeszcze powinienem zmienic ? Będę wdzięczny za podpowiedzi icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzięki, Jestem tu nowy. Na różnych portalach są różne reżimy. Link do strony usunąłem.

Co jeszcze powinienem zmienic ? Będę wdzięczny za podpowiedzi icon_wink.gif



nie o to chodzi ....
zostaw sobie ten link.... skoro to twoja praca - nikt nie mówi, że nie możesz się reklamować wcale ....
ale reklama musi być w odpowiednich działach .... a doradzanie w odpowiedzi forumowiczom w pozostałych ... icon_smile.gif

miłego pobytu i doradzania na forum życzę ... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

nie o to chodzi ....
zostaw sobie ten link.... skoro to twoja praca - nikt nie mówi, że nie możesz się reklamować wcale ....
ale reklama musi być w odpowiednich działach .... a doradzanie w odpowiedzi forumowiczom w pozostałych ... icon_smile.gif

miłego pobytu i doradzania na forum życzę ... icon_smile.gif



To nie miała byc reklama. Chciałem w tym dziale otworzyć temat informacyjno-poradniczy.
Inne dzały, bardzej reklamowe postaram się tez 'opanować'.

Pozdrawiam icon_wink.gif Edytowano przez TBZ JOVIAL (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...