Skocz do zawartości

woda w piwnicy


julka123

Recommended Posts

Cytat

Witam.
Od kilku dni woda zalewa, w szybkim tempie, pomieszczenia piwniczne. Najprawdopodobniej powstała jakaś szczelina w fundamencie. Czy istnieje jakis sposób, żeby "zakleić" ten otwór, tak żeby odetchnąć i pomyśleć spokojnie o poważniejszych pracach remontowych na wiosnę?



Witam twierdzisz szczelina ?
ja sądzę że więcej niż jedna choć i jedna wystarczy bynajmniej magicznych różdżek brak
zabezpieczenie bez względu na obraną technologię należy przeprowadzić kompleksowo .
czyli jeżeli musisz odczekać do wiosny to niestety z wodą w piwnicy bo ciągłe jej pompowanie bez podejmowania prac nieco z sensem się mija
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Wiem, że takie chwilowe łatanie na dłuższą metę nic nie da, ale myślałam że są jakieś preparaty, którymi mozna coś zdziałać... żeby pomóc, chociaż na chwilę odetchnąć psychicznie i fizycznie właścicielce domku (75 lat)... trudno :(
Dziękuję za wiadomość i pozdrawiam.



W tym roku przez ciągłe opady jest wyższy poziom wód gruntowych .

Z takich prostych prac na teraz proszę sprawdzić gdzie jest odprowadzana woda z rur spustowych (ta z dachu) oraz czy grunt wokół budynku jest ze spadkiem od budynku .


Link do komentarza
Cytat

Wiem, że takie chwilowe łatanie na dłuższą metę nic nie da, ale myślałam że są jakieś preparaty, którymi mozna coś zdziałać... żeby pomóc, chociaż na chwilę odetchnąć psychicznie i fizycznie właścicielce domku (75 lat)... trudno :(
Dziękuję za wiadomość i pozdrawiam.




problem jest jeden
pierwsze kroki wymuszają kolejne
woda w piwnicy = koszta przy właściwych działaniach
woda w piwnicy przy niewłaściwych działaniach = koszta x 2 lub więcej zależy ile przez takie pozorne działania da się popsuć.
zatkasz w jednym miejscu wylezie w innym
szkoda czasu i kasy w/g mojej oceny zbyt wiele takich pozornych poprawiam.
tak jak pisze Animus sprawdź odprowadzenia z rur spustowych i spadki przy budynku.
do czasu podjęcia było nie było ciężkiej decyzji o zabezpieczeniu takim na raz nie podejmowałbym żadnych kroków bo to się potem mści
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

problem jest jeden
pierwsze kroki wymuszają kolejne
woda w piwnicy = koszta przy właściwych działaniach
woda w piwnicy przy niewłaściwych działaniach = koszta x 2 lub więcej zależy ile przez takie pozorne działania da się popsuć.
zatkasz w jednym miejscu wylezie w innym
szkoda czasu i kasy w/g mojej oceny zbyt wiele takich pozornych poprawiam.
tak jak pisze Animus sprawdź odprowadzenia z rur spustowych i spadki przy budynku.
do czasu podjęcia było nie było ciężkiej decyzji o zabezpieczeniu takim na raz nie podejmowałbym żadnych kroków bo to się potem mści
pozdrawiam


Proszę posłuchać rady MTW Orle.
Również uważam że do każdego domu trzeba podejść indywidualnie . Potrzebne są oględziny na miejscu i trzeba dobrze się zastanowić co pomoże w tym przypadku .Trzeba zaangażować ludzi którzy znają się na tym ,bo można wydać dużo pieniędzy a efektów nie będzie lub będą chwilowe . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...