Skocz do zawartości

Ile powinien skasować parkieciaż?


Recommended Posts

Witam,

Kupiłam parkiet przemysłowy: dąb wędzony (cegiełkowy na siatce, takie duże klocki -> foto w załączeniu).

Chciałam zapyać czy orientujecie się ile powinien nas skasować parkieciaż za:
- pomiar wilgotności podłogi i parkietu,
- położenie i przyklejenie parkietu,
- wycyklinowanie,
- wylakierowanie.
Powierzchnia na jakiej miał by być parkiet przemysłowy to 47m2 (salon z aneksem kuchennym, przedpokój i sypialnia).

Czy kożystać z dużych firm czy małych? Duża firma jak narazie wystawiła mi propozycje robocizny z chemią na 6000zł (130zł/m2) a mała firma na 3000zł (65zł/m2) - ta duża rozbierzność dała mi do myślenia, dlatego proszę o rady. Mieszkanie w którym będzie miał się znaleść parkiet jest w Gdyni.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Spokojna (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,

Kupiłam parkiet przemysłowy: dąb wędzony (cegiełkowy na siatce, takie duże klocki -> foto w załączeniu).

Chciałam zapyać czy orientujecie się ile powinien nas skasować parkieciaż za:
- pomiar wilgotności podłogi i parkietu,
- położenie i przyklejenie parkietu,
- wycyklinowanie,
- wylakierowanie.
Powierzchnia na jakiej miał by być parkiet przemysłowy to 47m2 (salon z aneksem kuchennym, przedpokój i sypialnia).

Czy kożystać z dużych firm czy małych? Duża firma jak narazie wystawiła mi propozycje robocizny z chemią na 6000zł (130zł/m2) a mała firma na 3000zł (65zł/m2) - ta duża rozbierzność dała mi do myślenia, dlatego proszę o rady. Mieszkanie w którym będzie miał się znaleść parkiet jest w Gdyni.




Moim zdanie różnica w cenach wynika tylko i wyłącznie z faktu, iż 1 firma policzyła usługę+chemia, a 2 tylko robociznę. Układanie parkietu przemysłowego w cenie 65 zł/m2 wraz z chemią jest nierealne, cena ok. 120-130 zł/m2 jest jak najbardziej adekwatna.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Mając na uwadze te wpisy:

Cytat

Bez lakieru montaż i cyklinowanie to kwota netto 50zł z dobrej klasy lakierem 70zł.



Cytat

Bez lakieru montaż i cyklinowanie to kwota netto 60zł z dobrej klasy lakierem 80zł.



Nie polecam tego wykonawcy, bo najprawdopodobniej pracuje na czarno - wniosek taki wysnuwam, z faktu, że nie ma zielonego pojęcia o tym co sam pisze o swoich cenach.
Link do komentarza
Cytat

Odbiorcy "indywidualnemu" (czyli konsumentowi) należy podawać kwotę brutto - tak wymaga zwyczajna uczciwość - pomijając wymogi prawne.


Moim zdaniem, należy podawać cenę netto + VAT, przy 8% obowiązkowo KOB.
Znam przypadki, że osoba fizyczna zamawia usługę w mieszkaniu prywatnym
a przy rozliczeniu prosi o fakturę potrzebną do kosztów,
jako że w mieszkaniu tym prowadzi działalność gospodarcza, oczywiście jako osoba fizyczna.
I tu wykonawca jest w plecy, kiedy poda tylko cenę brutto.
Ot jeden z przypadków. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem, należy podawać cenę netto + VAT, przy 8% obowiązkowo KOB.



icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif PB art.64.2.


Cytat

Znam przypadki, że osoba fizyczna zamawia usługę w mieszkaniu prywatnym
a przy rozliczeniu prosi o fakturę potrzebną do kosztów, ..........
I tu wykonawca jest w plecy, kiedy poda tylko cenę brutto.
Ot jeden z przypadków.



Dobry przypadek i przykład aby pokazać doope a nie wykonawcę. icon_lol.gif
Link do komentarza
Tylko, że starzy poczciwi rzemieślnicy wiedzą o tym.
Kupując towar kupujesz z 23 % Vatem albo z usługą, więc nie rozumiem jak można zamówić towar z usługą a potem jeszcze wołać fakturę, przecież nikt jej nie wyda bo to jest nie wykonalne.
Link do komentarza
Cytat

Tylko, że starzy poczciwi rzemieślnicy wiedzą o tym.
Kupując towar kupujesz z 23 % Vatem albo z usługą, więc nie rozumiem jak można zamówić towar z usługą a potem jeszcze wołać fakturę, przecież nikt jej nie wyda bo to jest nie wykonalne.


Widać nie znasz się na kombinowaniu.
Wczytaj się w mój pierwszy post w tym temacie.

PS. Poczciwy to taki, który skupia się na pracy, myśląc, że jak dobrze wykona swoją robotę, to otrzyma należna wypłatę
i wcale nie musi być stary.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Nie mam firmy więc mogę czegoś nie łapać, ale jeżeli zamawiam fachowca to nie obchodzi mnie jaki Vat mnie obchodzi ile zapłacę za usługę i przy dogadywaniu się o cenę wszystkie niuanse są omawiane.
Dla przykładu jak zamawiałem okna do domu to dostałem cenę brutto a dopiero w rozmowie z szefem firmy padło zapytanie czy z montażem czy bez.
Czyli jak niekumaci rzemieślnicy i nie wyjaśnią wszystkiego przed rozpoczęciem pracy to potem maja żal do wszystkich tylko nie do siebie samego.

A tak na marginesie to powiedz kto nie kombinuje? Zdarzają się nierzetelni wykonawcy jak i nierzetelni inwestorzy.
Link do komentarza
Cytat

Nie mam firmy więc mogę czegoś nie łapać, ale jeżeli zamawiam fachowca to nie obchodzi mnie jaki Vat mnie obchodzi ile zapłacę za usługę i przy dogadywaniu się o cenę wszystkie niuanse są omawiane.
Dla przykładu jak zamawiałem okna do domu to dostałem cenę brutto a dopiero w rozmowie z szefem firmy padło zapytanie czy z montażem czy bez.
Czyli jak niekumaci rzemieślnicy i nie wyjaśnią wszystkiego przed rozpoczęciem pracy to potem maja żal do wszystkich tylko nie do siebie samego.

A tak na marginesie to powiedz kto nie kombinuje? Zdarzają się nierzetelni wykonawcy jak i nierzetelni inwestorzy.


Z dziwną firmą miałeś do czynienia. Zakup okna z 23% Vat z montażem tylko 8% a dla nich ta sama cena brutto???
Mógłbyś zaoszczędzić 15 %.
Masz rację po każdej stronie są tylko ludzie.
Link do komentarza
Cytat

Z dziwną firmą miałeś do czynienia. Zakup okna z 23% Vat z montażem tylko 8% a dla nich ta sama cena brutto???
Mógłbyś zaoszczędzić 15 %.
Masz rację po każdej stronie są tylko ludzie.


Może nie tak do końca jasno napisałem, chodzi że dostałem wycenę z 23% Vatem na te okna, ale gdy szef firmy zapytał się czy z montażem to cena była z 8% Vatem i mniejsza od tej pierwszej.
Czy zaoszczędzić? Odliczyłbym bym to od podatku gdybym kupił bez usługi, ale z pół roku czekałbym bym za kasą z US, więc co mi za różnica zapłacić teraz mniej niż czekać na zwrot. Czyli teoretycznie w moim przypadku nie zaoszczędziłbym.
Link do komentarza
Cytat

Może nie tak do końca jasno napisałem, chodzi że dostałem wycenę z 23% Vatem na te okna, ale gdy szef firmy zapytał się czy z montażem to cena była z 8% Vatem i mniejsza od tej pierwszej.
Czy zaoszczędzić? Odliczyłbym bym to od podatku gdybym kupił bez usługi, ale z pół roku czekałbym bym za kasą z US, więc co mi za różnica zapłacić teraz mniej niż czekać na zwrot. Czyli teoretycznie w moim przypadku nie zaoszczędziłbym.


Ok., a czy ten szef pytał się Ciebie gdzie te okna będzie montował?
Link do komentarza
No samo przez się icon_biggrin.gif
Zapewne chodzi C czy to nowy dom czy już zamieszkały.
U mnie był nowy, ale u sąsiada dwa lata temu montowali okna (kupił wraz z usługą) już w istniejącym zamieszkałym domu.
I muszę dodać jeszcze o tych nierzetelnych przedsiębiorcach (chodzi o rynek okienny), że co nie które firmy nie dość , że biorą Twoje 15 % w przypadku zakupu z usługą to jeszcze dodatkowo życzą sobie płacić za montaż!!
U mnie jak również i u sąsiada nie zapłaciliśmy dodatkowej złotówki za montaż.
Link do komentarza
Cytat

No samo przez się icon_biggrin.gif
Zapewne chodzi C czy to nowy dom czy już zamieszkały.
U mnie był nowy, ale u sąsiada dwa lata temu montowali okna (kupił wraz z usługą) już w istniejącym zamieszkałym domu.
I muszę dodać jeszcze o tych nierzetelnych przedsiębiorcach (chodzi o rynek okienny), że co nie które firmy nie dość , że biorą Twoje 15 % w przypadku zakupu z usługą to jeszcze dodatkowo życzą sobie płacić za montaż!!
U mnie jak również i u sąsiada nie zapłaciliśmy dodatkowej złotówki za montaż.


Oczywiście Ty jako inwestor, możesz znać zasady podatkowe, ale nie musisz.
Szef firmy powinien być wykształcony albo przynajmniej wyszkolony w zakresie opodatkowania i powinien zapytać,
jaką powierzchnię ma budynek i czy w tym budynku są wydzielone pomieszczenia do prowadzenia działalności gospodarczej.
Dopiero taka informacja pozwala określić wielkość podatku Vat.
I tu część okien może być w stawce 8% a część w stawce 23%.
Z podłogami jest analogicznie.
"Szkolenia" US są bardzo kosztowne, nie wspominając o odsetkach.
Ilu jest rzemieślników, którzy mają podatki "w jednym paluszku"?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Kupując towar kupujesz z 23 % Vatem albo z usługą, więc nie rozumiem jak można zamówić towar z usługą a potem jeszcze wołać fakturę, przecież nikt jej nie wyda bo to jest nie wykonalne.



icon_eek.gif A niby dlaczego nie - każdy ma prawo żądać F-ry, a sprzedawca, czy usługodawca ma ustawowy obowiązek wystawienia F-ry lub R-ku jeśli nie jest "vatowcem" lub nie prowadzi działalności.
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif A niby dlaczego nie - każdy ma prawo żądać F-ry, a sprzedawca, czy usługodawca ma ustawowy obowiązek wystawienia F-ry lub R-ku jeśli nie jest "vatowcem" lub nie prowadzi działalności.


Tu też muszę się przyznać, że zrobiłem bardzo duży skrót myslowy.
Miałem na myśli, że faktury nie wystawi na 23 % Vatu gdy jest to z usługą a nie to , że w cale nie ma możliwości wytawienia. Mój błąd icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...