Skocz do zawartości

Ile powinien skasować parkieciaż


Recommended Posts

Witam,

Kupiłam parkiet przemysłowy: dąb wędzony (cegiełkowy na siatce, takie duże klocki -> foto w załączeniu).

Chciałam zapyać czy orientujecie się ile powinien nas skasować parkieciaż za:
- pomiar wilgotności podłogi i parkietu,
- położenie i przyklejenie parkietu,
- wycyklinowanie,
- wylakierowanie.
Powierzchnia na jakiej miał by być parkiet przemysłowy to 47m2 (salon z aneksem kuchennym, przedpokój i sypialnia).

Czy kożystać z dużych firm czy małych? Duża firma jak narazie wystawiła mi propozycje robocizny z chemią na 6000zł (130zł/m2) a mała firma na 3000zł (65zł/m2) - ta duża rozbierzność dała mi do myślenia, dlatego proszę o rady. Mieszkanie w którym będzie miał się znaleść parkiet jest w Gdyni.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
dla zainteresowanych:

kupiłam parkiet przemysłowy na 50m2 za 3000 zł (dąb wędzony) czyli za 60 zł/m2
robocizna wyceniona jest na ok. 60 zł/m2 (gruntowanie, klejenie, układanie, zacieranie, cyklinowanie, lakierowanie)
chemia wyniesie ok 2500/3000 zł tj. 50 lub 60 zł/m2 (klej z gruntem, pasta do zacierania, podkład i lakier firm z półki BONA)

czyli podłoga wyniesie nas ok 180 zł/m2 czyli: 9 000 zł na podłodze o powierzchni 47/50 m2
Link do komentarza
Cytat

dla zainteresowanych:

kupiłam parkiet przemysłowy na 50m2 za 3000 zł (dąb wędzony) czyli za 60 zł/m2
robocizna wyceniona jest na ok. 60 zł/m2 (gruntowanie, klejenie, układanie, zacieranie, cyklinowanie, lakierowanie)
chemia wyniesie ok 2500/3000 zł tj. 50 lub 60 zł/m2 (klej z gruntem, pasta do zacierania, podkład i lakier firm z półki BONA)

czyli podłoga wyniesie nas ok 180 zł/m2 czyli: 9 000 zł na podłodze o powierzchni 47/50 m2



Ostatnio ceny robocizny wahały się w przedziale 32-45zł m2 ,ale przy takich robotach trzeba wybrać dobrze sprawdzoną firmę nie patrząc na cenę .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...