Skocz do zawartości

Ogrodzenie - kosztorys


Recommended Posts

Cześć
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć coś odnośnie poniższej wyceny? Nie jestem aktualnie zbytnio na bieżąco z cenami
Dostałem taką ofertę (Grodzisk Maz):
Długość ~15m
- fundament żelbetowy - głębokość pod słupy 1m (zbrojony 4xfi10) głębokość pod stopy od bramy 1,2m
- nakrywy jednospadowe
- słupy stalowe 80x80x3
- brama suwana 4m
- furtka wejściowa 1m
- poprzeczki w przęsłach 50x30x2
- sztachety olcha sezonowana i szlifowana grubość 25mm, szerokość 100mm
- trzykrotne gruntowanie sztachet
- elementy stalowe dwukrotnie malowane antykorozyjnie i dwukrotnie nawierzchniowo
- furtka - montaż pod klucz ( 5szt. kluczy) + elektrozaczep
- mocowanie sztachet: w bramie i furtce po 6 wkrętów na jedną sztachetę ; w przęsłach po 4 na jedną
sztachetę ( są to specjalistyczne wkręty samowiercące do sztachet o grubości 5,5 mm)
Skalkulowano łączne koszty materiały + montaż pod klucz na sumę - 9000zł (dziewięć tysięcy zł 00/100)

Może macie kogoś sprawdzonego, kogo mógłbym jeszcze podpytać o ofertę.
Link do komentarza
my też będziemy robić ogrodzenie na wiosnę, nastraszyli nas że to mega koszt ale wpis Nocturnusa daje mi nadzieję że może jednak nam starczy. My też chcemy ogrodzenie drewniane, nie podobają mi się kute ani żadne inne wygibajtusy. W sumie niespełna 13m z przodu mamy z czego kawałek na skrzynkę elektryczną wypadnie.
Jakie drewno byście polecali? akurat w tym temacie się jeszcze zupełnie nie orientowałam, a wypadałoby jakieś pojęcie zacząć łapać ;)
Link do komentarza
No ja u siebie jak liczyłem materiały na słupki i samą siatkę + własna robota to 40k zł by ledwo starczyło - dlatego żywopłot sadzę.
A co do drewna - modrzew, sosna, dąb - takie mi przychodzą do głowy - modrzew chyba optymalne rozwiązanie i cenowo i jakościowo by było. Ale ja się na drewnie nie znam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...