Skocz do zawartości

Pozwolenie na budowę.


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Bardzo proszę o poradę w kwestii wydania pozwolenia na budowę, mianowicie...

Wraz z żoną zamierzamy wybudować dom z bali świerkowych...i tu pojawia się problem.
W projekcie średnica bali to 35 cm, norma U=0,49. W rzeczywistości będą różne od 30 do 40 cm. Czy w takim układzie dostane pozwolenie na budowę?
Projekt jest już całkowicie skończony, czy jest w ogóle sens składania wniosku?

Bardzo dziękuję za ewentualne porady i pozdrawiam.

Maciek.
Link do komentarza
Dzięki Moose za podtrzymanie na duchu icon_smile.gif
Jutro lecę do Starostwa złożyć wniosek.

Szukałem w necie co i jak, ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Domek będą mi budowali Górale Śląscy z ich słynnego świerka istebniańskiego...Zakrywanie tak pięknego drewna jakimiś gipsami, albo innymi shit' ami ( za przeproszenie oczywiście ) nie wchodzi w grę.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Bajbaga, tobie również dziękuję, oboje zresztą radziliście mi w wątku o łączeniu technologii budowy.

W pierwsze wersji mieliśmy z żoną przebudowywać stary, parterowy dom murowany. Rozbudowa miała polegać na dobudowie części z bali. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się na zrealizowanie naszego jedynego marzenia materialnego jakim jest tradycyjny dom z bali drewnianych.

Taki jak ten poniżej

DSC01446.jpg



I jeszcze raz Wam wszystkim dziękuję. Edytowano przez mdblack (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W projekcie średnica bali to 35 cm, norma U=0,49. W rzeczywistości będą różne od 30 do 40 cm. Czy w takim układzie dostane pozwolenie na budowę?



Na etapie dokumentów (PnB) nikt tego mierzył nie bedzie. Natomiast na etapie budowy (montażu) może się czepiać kierownik budowy. Ale to jest człowiek, któremu Ty płacisz.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...