Skocz do zawartości

Wentylacja w dobudowanej łazience


Recommended Posts

Cytat

Witam serdecznie pobudowałem łazienkę i nie mam możliwości podpięcia się do kanału wentylacyjnego proszę doradźcie mi w jaki sposób wykonać sprawnie działającą wentylację z góry dziękuje za pomoc ;) proszę o szybką odpowiedź.



Wyciag mechaniczny w łazience i nawiew do pokoi, oczywiście otwór w drzwiach łazienkowych o odpowiedniej powierzchni. I w łazience nie możesz mieć podgrzewacza gazowego z otwarta komora spalania jeśli kubatura jest mniejsza jak się nie myle od 8m3.

Bez kanału wentylacyjnego wywiewnego się nie obejdzie. Cudów nie ma. Wywiew mechaniczny jest tylko wspomaganiem. Trzeba jednak zapewnić usunięcie powietrza z łazienki. Istna łamigłówka.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie pobudowałem łazienkę i nie mam możliwości podpięcia się do kanału wentylacyjnego proszę doradźcie mi w jaki sposób wykonać sprawnie działającą wentylację z góry dziękuje za pomoc ;) proszę o szybką odpowiedź.

Okno i wentylator z higrostatem może załatwi temat?



Okno powiadasz,wiec domniemam ze w scianie zewnetrznej,moim skromnym zdaniem moglbys wiec wyrzucic wentylacje przez te wlasnie sciane,u gory lazienki dziura w scianie na wylot zabezpieczyc z wewnatrz i zewnatrz kratkami wentylacyjnymi i bedzie ok.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście kanał wywiewny obowiązkowo, popieram poprzedników. Może system Awentis będzie przydatny w Twoim przypadku?




Tylko ciekawe jak wykorzystać ten system Awentis skoro nie ma jeszcze kanału wentylacyjnego?. Chyba, że inspirując się tym obrazkiem
Brak obrazka
zbudować szacht z blachy nierdzewki albo z płyty g-w i zrobić wyrzut w najwyzszym punkcie łazienki przez ścianę - coś na zasadzie przewodu do okapów kuchennych. Taki pionowy szachcik po ścianie np. w narożniku.

Można jeszcze puścić przewód pionowy po ścianie zewnętrznej (na wzór komina stalowego) ale to trochę zacznie przypominac "kuchnię polową" icon_smile.gif
...i trzeba by to zaizolowac oraz zapewnić odprowadzenie kondensatu.
Link do komentarza
Cytat

Tylko ciekawe jak wykorzystać ten system Awentis...


Właśnie nie bezpośrednio chciałem autora tematu naprowadzić na tego typu rozwiązanie, choć On sam nie podaje żadnych dodatkowych informacji np. dot. sąsiednich pomieszczeń. Może to łazienka "wolno-stojąca" lub kabina toaletowa, a my się głowimy jak pomóc.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...