Skocz do zawartości

Wentylacja w dobudowanej łazience


Recommended Posts

Cytat

Witam serdecznie pobudowałem łazienkę i nie mam możliwości podpięcia się do kanału wentylacyjnego proszę doradźcie mi w jaki sposób wykonać sprawnie działającą wentylację z góry dziękuje za pomoc ;) proszę o szybką odpowiedź.



Wyciag mechaniczny w łazience i nawiew do pokoi, oczywiście otwór w drzwiach łazienkowych o odpowiedniej powierzchni. I w łazience nie możesz mieć podgrzewacza gazowego z otwarta komora spalania jeśli kubatura jest mniejsza jak się nie myle od 8m3.

Bez kanału wentylacyjnego wywiewnego się nie obejdzie. Cudów nie ma. Wywiew mechaniczny jest tylko wspomaganiem. Trzeba jednak zapewnić usunięcie powietrza z łazienki. Istna łamigłówka.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie pobudowałem łazienkę i nie mam możliwości podpięcia się do kanału wentylacyjnego proszę doradźcie mi w jaki sposób wykonać sprawnie działającą wentylację z góry dziękuje za pomoc ;) proszę o szybką odpowiedź.

Okno i wentylator z higrostatem może załatwi temat?



Okno powiadasz,wiec domniemam ze w scianie zewnetrznej,moim skromnym zdaniem moglbys wiec wyrzucic wentylacje przez te wlasnie sciane,u gory lazienki dziura w scianie na wylot zabezpieczyc z wewnatrz i zewnatrz kratkami wentylacyjnymi i bedzie ok.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście kanał wywiewny obowiązkowo, popieram poprzedników. Może system Awentis będzie przydatny w Twoim przypadku?




Tylko ciekawe jak wykorzystać ten system Awentis skoro nie ma jeszcze kanału wentylacyjnego?. Chyba, że inspirując się tym obrazkiem
Brak obrazka
zbudować szacht z blachy nierdzewki albo z płyty g-w i zrobić wyrzut w najwyzszym punkcie łazienki przez ścianę - coś na zasadzie przewodu do okapów kuchennych. Taki pionowy szachcik po ścianie np. w narożniku.

Można jeszcze puścić przewód pionowy po ścianie zewnętrznej (na wzór komina stalowego) ale to trochę zacznie przypominac "kuchnię polową" icon_smile.gif
...i trzeba by to zaizolowac oraz zapewnić odprowadzenie kondensatu.
Link do komentarza
Cytat

Tylko ciekawe jak wykorzystać ten system Awentis...


Właśnie nie bezpośrednio chciałem autora tematu naprowadzić na tego typu rozwiązanie, choć On sam nie podaje żadnych dodatkowych informacji np. dot. sąsiednich pomieszczeń. Może to łazienka "wolno-stojąca" lub kabina toaletowa, a my się głowimy jak pomóc.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...