Skocz do zawartości

Uchylony MPZP a pozwolenie na budowę


Recommended Posts

Dwa dni przed uzyskaniem pozwolenia na budowę wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego plan przestał obowiązywać. Czy w takiej sytuacji organ moze żądać WZ? Pech inwestora czy nieudolność urzędnika (nikt nie powiedział, że decyzja ma być 65 dnia). CO radzicie w takiej sytuacji?
Ekipa zamówiona (podpisana umowa), sprzedane mieszkanie (6 miesięcy na wyprowadzenie), uzyskanie WZ to ok 6 miesięcy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Kolego
przecież mam wypis i wyrys z planu. Pozatym urzednik prowadzący sprawę nie kwiestionował dok. Dopiero po wyroku nakazał uzupełnić o WZ.


To urzędasa na douczenie trza wysłać . Przyjmują jełopów i ludziom życie umilają.
Link do komentarza
Cytat

NSA to ostateczność - plan został zaskarżony w momencie uchwalenia, czyli nie mógł obowiązywać,




Moim zdaniem ;
Taka sytuacja występuje tylko, jeśli organ nadzorczy (wojewoda) uzna „nieważność” uchwały w sprawie MPZP, a gmina odwoła się od tej decyzji do sądu.

Ale w przypadku, kiedy zapisy MPZP zaskarżył (do sądu - sądy administracyjne też posiadają „uprawnienia nadzorcze” w tym zakresie ) obywatel lub np. firma, to zapisy MPZP, są obowiązujące do prawomocnego wyroku.



Cytat

To urzędasa na douczenie trza wysłać . Przyjmują jełopów i ludziom życie umilają.



Najprawdopodobniej urzędnik postąpił zgodnie z „literą prawa” i nie musi się dokształcać.
Link do komentarza
PnB załatwia starostwo,i jeżeli był MPZP w tym czasie co złożył dokumenty to starostwo powinno uznać to i wyrazić zgodę, nie wiem czemu tak długo zwlekało starostwo na wydanie PnB (ja czekałem niecały miesiąc).A MPZP jest poprzedzany studium i w 99% plan pokrywa się z założeniami czy wytycznymi studium,więc uważam że wołanie o WZ jest bezzasadne. Może jestem w błędzie,nie znam się aż tak bardzo na przepisach,ale to co napisałem to uważam za logiczne rozumowanie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,

Obawiam się, że niestety w opisanej sytuacji trzeba będzie wystąpić o wydanie decyzji WZ.
Podstawą do wydania decyzji administracyjnej (w tym decyzji PnB) jest zasadniczo stan rzeczy istniejący w chwili wydawania decyzji, a nie w chwili składania wniosku. Dlatego też, jeżeli w trakcie trwania postępowania przestanie obowiązywać plan miejscowy, to niestety trzeba będzie zawiesić postępowanie i wystąpić o wydanie WZ.
Oczywiście należy się jeszcze upewnić, czy wyrok NSA definitywnie uchyla plan miejscowy, czy przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania przez WSA.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...