Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Mara

pękanie pustaków

Recommended Posts

słyszałem, że pustaki pianowe 36cm odm.400 pękają pod oknami.
-czy to prawda?
-jak temu zaradzić?
dzięki za porady

Gość Gość
odm. 400 sugeruje, że mamy do czynienia z betonem komórkowym, jeśli tak, to należy wykonać zbrojenie w warstwie o jeden bloczek poniżej - szczegóły w materiałach informacyjnych YTONG

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ja posiadam BOSCH SPV45MX01E. Jestem z niej bardzo zadowolony. Nie ma żadnych problemów. Dosyć pojemna i według mnie nie jest głośna.
    • Jasne, 25. Ale chodzi mi o to czy te 16kw spokojnie wystarczy czy różnie bywa i lepiej wziąć np. 20-25 kw. Z tego co czytałem na forach to rozrzut w opiniach jest spory. Wiadomo że wszystkie sprzety w jednym momencie nie będą pracowac. Dlatego pytam jak to wygląda w praktyce? 
    • Raczej 25 A  Wychodzi, że 16 kW lub około 16 kW, zależy w jakim ZE, bo każdy ZE miał inne widełki mocy przyłączeniowej.
    • Musiałbyś przerobić instalację gruntownie. Aby działała poprawnie trzeba zrobić dwa obiegi, jeden na grzejniki i cwu a drugi na podłogówkę. ten na grzejniki i cwu powinien mieć zawór zwrotny  zainstalowany na powrocie z bojlera po to aby bojler nie wystudzał wody w piecu i zawór kulowy do zamykania obiegu na grzejniki w lecie gdy będziesz palił w piecu na cwu. To zasilisz jedną pompką, musisz pamiętać aby był zamontowany zawór różnicowy na zasilaniu z pieca na bajpasie z pompką a przed pompka założony filtr dla ochrony pompki (zresztą ja widać na fotkach tak masz to zrobione). Natomiast do podłogówki musisz kupić drugą pompkę i  jeżeli sterownik ten który obecnie masz nie obsługuje drugiej pompki to musisz do kosztów dorzucić jeszcze sterownik. Do tego jeszcze zawór termostatyczny z kapilarą zamontowany powinien być na zasilaniu oraz zawór grzybkowy do wstawienia na bajpasie między zasilaniem a powrotem z podłogówki. Rozdzielacze musisz jedynie kupić do podłogówki, do grzejników może zostać ten co jest, jedynie pozostałe podłączenia musiałbyć zaślepić korkami. Do podłogówki nie stosowałbym żadnych rotametrów tylko zawory kulowe zęby w razie czego zamknąć daną pętlę. Temperaturę ustawisz sobie dla c.o. na sterowniku, natomiast co do podłogówki ustawisz temperaturą na głowicy zaworu termo. Co do podłączenia grzejników i bojlera to raczej nie będziesz miał większego problemu (chyba  ) natomiast co do podłogówki to wkleję Ci poglądowy rysunek jakby to miało wyglądać i jak się  reguluje temperaturą w ogrzewaniu podłogowym z wykorzystaniem zaworu termostatycznego i bajpasu    1- zawór termostatyczny z czujnikiem przylgowym, 2-głowica termostatyczna, 3-pompa, 4-sterownik pompy, 5-by-pass z zaworem dławiącym, 6-zawór odcinający, 7- termometr(ten element nie jest obowiązkowy aby instalacja działała prawidłowo)   Sądzę, że naświetliłem Ci dojść przejrzyście temat, jeżeli miałbyś jeszcze jakieś pytania to jeżeli podołam to odpowiem        
    • Witam,  Składam podanie o wydanie warunków technicznych przyłączenia prądu na działce budowlanej. Jaką moc przyłącza wpisać w podaniu?    Przyłącze w ziemi, 3-fazy, 2.5A zabezpieczenia więc zakładam że minimum 16kW   Dane: - dom parterowy 120m2 bez garażu - ogrzewanie i grzanie wody pompa ciepła gruntowa - studnia głębinowa jako źródło wody - bez fotowoltaniki itp - pozostałe sprzety standardowe jak tv, kuchenka indukcyjna z piekarnikiem itp.    Dzięki!   
  • Popularne tematy