Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Cześć, Mam pytanie dotyczące rewizji do systemu odprowadzania wody deszczowej. Chce odprowadzić wodę z rur spustowych do studzienki rozsączającej. Czy przed wejściem pod ziemię lepiej zastosować rewizję wbudowana w rurę spustową, czy lepszym rozwiązaniem jest studzienka "czyszczak" ? Poniżej linki do rewizji i studzienki o które mi chodzi   https://allegro.pl/oferta/rewizja-z-sitkiem-100-karolina-kaczmarek-grafit-8457751945?utm_medium=app_share&utm_source=facebook   https://allegro.pl/oferta/capricorn-osadnik-q3-czyszczak-sitko-klapa-czarny-7809660813?utm_medium=app_share&utm_source=facebook   Będę robić opaskę z kostki wokół domu, więc prostszym rozwiązaniem wydaje się być rewizja wbudowana w rurę spustową, ale jeżeli studzienka jest lepsza to zastosuje to rozwiązanie. Chyba żale jest jeszcze lepszy sposób zabezpieczenia przed zapychaniem? Od góry w rynnie mam zamiar zastosować również sitko na wejściu do rury spustowej.   Pozdrawiam 
    • No dokładnie o to mi chodziło. Poza tym Heniu My jesteśmy starzy i bliżej mamy niż dalej do jasnego końca, chodzi mi o młode pokolenie którego ewentualne małżeństwo dotyczy że w chwili obecnej postęp i zmiany w życiu codziennym i obyczajowym spowodowały że średniowieczno kościelne poglądy. Kościół nie włożył minimum wysiłku do ich dostosowania do współczesnego systemu wartości.  po prostu się nie sprawdzają bo owszem w 1 kolejności powinny one być przestrzegane przez małżonków wzajemnie wobec siebie. Ale po kilku latach dochodzą do wniosku ze to nie ma sensu ale co ludzie i rodzice powiedzą? Jestem za niezależnością finansową i dobrowolnym byciem w związku a nie wspomaganie się imperatywami moralnymi które są przestarzale i większość udaje że są dla nich ważne i udaje że ich przestrzega. 
    • Użyj czarnej foli budowlanej, część jej wywiń na ścianę powyżej poziomu chudziaka a reszta foli na gruncie, folię daj podwójnie.
    • Mi też sie tak wydaje. Podejrzewam, że pierwotnie robiony był z opcją kominka w domu. Z kominka zrezygnowano więc pewnie nie robili wkładu. Jak tak czytam w internetach to prawdopodobnie zgodnie ze sztuką komin powinien być zrobiony jak na foto w załączniku. U mnie jest ta część gdzie jest ocynkowana rura od pieca, a w tej drugiej części nie ma takiej rury jak na foto tylko ta pcv o dużo mniejszej średnicy niż sam otwór. 
    • W zasadzie z fotek widać że to pustak od komina systemowego a nie typowy wentylacyjny, bo pustak wentylacyjny jest tańszy od pustaka kominowego. Nie rozumiem dlaczego został wymurowany bez wkładu, bo kominy systemowe stawia się odcinkami kompletne. Oczywiście można w razie potrzeby wstawić wkład, ale na chwile obecna jest to typowy kanał wentylacyjny.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...