Skocz do zawartości

izolacja piwnicy od wewnątrz


wolo_p

Recommended Posts

Mam piwnicę ok. 70m2, w której znajduje się pokój rekreacyjny. W wyniku podniesienia się poziomu wód gruntowych, w zimie miałem tam ok 5 cm wody. Słyszałem, że można wykonać izolację od wewnątrz budynku w formie tzw. wanny, którą spawa się ze specjalnej folii. Proszę o info ludzi znających ten temat.
Link do komentarza
Cytat

Mam piwnicę ok. 70m2, w której znajduje się pokój rekreacyjny. W wyniku podniesienia się poziomu wód gruntowych, w zimie miałem tam ok 5 cm wody. Słyszałem, że można wykonać izolację od wewnątrz budynku w formie tzw. wanny, którą spawa się ze specjalnej folii. Proszę o info ludzi znających ten temat.



JA nie słyszałem każda izolacja kiedyś pęka.Najlepszy drenaż pod posadzką z rury karbowanej w formie wężownicy odprowadzający wodę na zewnątrz.
Link do komentarza
Cytat

JA nie słyszałem każda izolacja kiedyś pęka.Najlepszy drenaż pod posadzką z rury karbowanej w formie wężownicy odprowadzający wodę na zewnątrz.


wprowadzę kosmetyczną poprawkę
każda przyklejana izolacja zostanie kiedyś oderwana lub popęka .
drenaż pod posadzką umówmy się jest ćwierć środkiem z ćwierć efektem niestety
w zależności od konstrukcji budynku i materiałów z jakich jest wykonany można zabezpieczyć go mniejszym lub większym nakładem pracy .
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

W przypadku gdy nie mamy możliwości odkopania i osuszenia fundamentów, a także nałożenia izolacji od zewnątrz, można zastosować technologię wannową, zakładającą ciągłość izolacji pionowej i poziomej. Bardzo ważnym elementem jest w tym przypadku wykonanie fasety lub nałożenie taśmy uszczelniającej na styku ścian i podłogi. Na poniższym rysunku przedstawiono rozwiązanie systemowe z wykorzystaniem zaprawy mineralnej jako warstwy wierzchniej izolacji wewnętrznej.

izolacja wannowa.jpg

Link do komentarza
10 minut temu, Takiowaki napisał:

Znaczy na odrywanie od ściany?

tak

10 minut temu, Takiowaki napisał:

 

Tam są jeszcze te iniekcje zaznaczone. Co ile to trzeba by nawiercać?

co 20 w 2 rzędach - max

 

11 minut temu, Takiowaki napisał:

Okaże się, że taniej wyjdzie odkopać jednak...

nie

i nie zawsze jest sens odkopywać ( częściowo podpiwniczony )

a i w całkowicie podpiwniczonych nie zawsze odkopanie skutkuje bywają niemiłe niespodzianki

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...