Skocz do zawartości

gruntowanie emulsją


Recommended Posts

Rozmawiałem dzisiaj z fachowcem który doradził mi abym tynk gipsowy który mam wykonany na ścianach zagruntował jakąkolwiek emulsją rozrobioną z wodą, po gruntowaniu zobaczył co można jeszcze poprawić na ścianach i po poprawkach już malować, zastanawiam się bo producenci farb zalecają swoje podkłady pierwszy powód to pieniądze jakie na nim zarabiają ale czy aby na pewno ? czy wystarczy zagruntować dowolną emulsją ?
Link do komentarza
mam tynk c-w i zrobiłam tak, że przed malowaniem kolorem prasnęłam te ściany dwa razy badziewiastą farbą żeby tynk się napił .... jak ma wyżłopać, to niech żłopie tanie badziewie marketowe ... i u mnie się super sprawdziło ....
nie wiem jak na gipsowych , ale przecież skosy poddasza mam w gładziach , i potraktowałam je dokładnie jak tynki c-w - i wszystko jest ok ... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

mam tynk c-w i zrobiłam tak, że przed malowaniem kolorem prasnęłam te ściany dwa razy badziewiastą farbą żeby tynk się napił .... jak ma wyżłopać, to niech żłopie tanie badziewie marketowe ... i u mnie się super sprawdziło ....
nie wiem jak na gipsowych , ale przecież skosy poddasza mam w gładziach , i potraktowałam je dokładnie jak tynki c-w - i wszystko jest ok ... icon_smile.gif




Tak właśnie mnie instruował pan malarz, mówił żeby napić tynki czymś tanim żeby później farby docelowej nie piły i będzie grało icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Cytat

Rozmawiałem dzisiaj z fachowcem który doradził mi abym tynk gipsowy który mam wykonany na ścianach zagruntował jakąkolwiek emulsją rozrobioną z wodą, po gruntowaniu zobaczył co można jeszcze poprawić na ścianach i po poprawkach już malować, zastanawiam się bo producenci farb zalecają swoje podkłady pierwszy powód to pieniądze jakie na nim zarabiają ale czy aby na pewno ? czy wystarczy zagruntować dowolną emulsją ?



Producenci farb na pewno mają laboratoria gdzie doświadczeniem, wiedzą i badaniami tworzą produkty, które mają ułatwiać życie. Malarz, który doradza mieszanie supermarketowego badziewia z wodą nie wydaje mi się być dobrym malarzem. Zadaniem farby podkładowej jest ustabilizowanie podłoża i przygotowanie powierzchni pod farbę nawierzchniową, czyli musi zamknąć czymś tą ścianę. Tania farba z marketu za 50zł - 10L = 5zł jeden litr za tyle to się kupuje Coca Cole a nie farbę która ma nam starczyć na naście lat! Zobacz na wydajność tej farby ile możesz wymalować i ile tej wody co w niej jest wyparuje!

Tu jest dobry artykuł o tym z poradą jak przygotować ścianę do malowania Edytowano przez Adam123 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...