Skocz do zawartości

szlamowania potrzebuję


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Szlamowanie do dość potoczne określenie. Dla mnie oznacza właśnie uszczelnienie komina, przy czym w przypadku masy Schiedel SKD nie chodzi o uszczelnienie w sensie zablokowania migracji wilgoci przez komin lecz uzupełnienie braków w strukturze materiałowej komina eksploatowanego w suchych warunkach (komin który ze względu na upływ czasu stracił spoiny między cegłami lub jakieś fragmenty cegiełek - i pozwala na "przedmuchy" powietrza lub spalin z jednego kanału do drugiego lub do pomieszczeń.
Nie spotkałem się z określeniem "szlamowanie" na wykonywanie innego rodzaju prac.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam serdecznie.
Aby nie powtarzać tematu mam pytanko do osób co już szlamowanie robili. Mianowicie od jakiegoś czasu było u mnie w domu czuć zapach dymu, więc dałem wykonać szlamowanie i teraz w pomieszczeniu już nie czuć owego zapachu, ale jak podejdzie się do komina i powącha pęknięcia (pęknięcia na gładzi) jeszcze czuć jakiś zapach (ciężko określić jaki). I teraz pytanko. Czy po świeżym szlamowaniu może być przez jakiś czas czuć ten zapach?
Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie.
Aby nie powtarzać tematu mam pytanko do osób co już szlamowanie robili. Mianowicie od jakiegoś czasu było u mnie w domu czuć zapach dymu, więc dałem wykonać szlamowanie i teraz w pomieszczeniu już nie czuć owego zapachu, ale jak podejdzie się do komina i powącha pęknięcia (pęknięcia na gładzi) jeszcze czuć jakiś zapach (ciężko określić jaki). I teraz pytanko. Czy po świeżym szlamowaniu może być przez jakiś czas czuć ten zapach?
Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję i pozdrawiam.



"Szlamowanie" wykonuje się od wewnątrz komina, więc zabezpiecza ono przenikanie dymu od kanału kominowego do cegły, nie zabezpieczy jednak przenikania od cegły do pomieszczeń, a skoro już "było czuć" to znaczy, że niemiłe związki SĄ JUŻ w strukturze materiałowej komina (w cegle). Po uszczelnieniu (szlamowaniu) nie powinno wchodzić do cegły więcej związków ze spalin, ale to co już jest musi z biegiem czasu wyjść, więc zapach powinien być coraz słabiej odczuwalny.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Prywatnie (mimo mojego loginu) mogę podać kontakt do kolegi spod Wyszkowa. Nie wiem czy jeszcze prowadzi firmę bo dawno się z nim nie kontaktowałem. Mariusz Pachulski, tel. 517 494 944. Pracowity i rzetelny.



NIE POLECAM Pachulskiego!!!
Robił u mnie kominy i zrobił to źle. Co innego mówi a co innego robi. Dodatkowo kłamie, nie chce poprawić spartaczonej roboty, winę chce zrzucić na innych (choć ewidentnie jest to jego wina). Nie odbiera telefonów, nie przyjeżdża w umówionym terminie, olewa inwestora. Jednym słowem krętacz i oszust.
UNIKAJCIE tego wykonawcy!!!! Najgorszy oszust z jakiego do tej pory spotkałem.
Link do komentarza
Cytat

NIE POLECAM Pachulskiego!!!
Robił u mnie kominy i zrobił to źle. Co innego mówi a co innego robi. Dodatkowo kłamie, nie chce poprawić spartaczonej roboty, winę chce zrzucić na innych (choć ewidentnie jest to jego wina). Nie odbiera telefonów, nie przyjeżdża w umówionym terminie, olewa inwestora. Jednym słowem krętacz i oszust.
UNIKAJCIE tego wykonawcy!!!! Najgorszy oszust z jakiego do tej pory spotkałem.


Szczerze współczuję o ile to jest prawda bo wierzę Ci na słowo ,ze to prawda. Tylko cytując kolegę z Schiedla nie rozumiem czemu to ma służyć, to że on polecił to inna sprawa do tej że jest ów wykonawca "oszustem i partaczem". To ,że kolega napisał "pracowity i rzetelny" nie świadczy że będzie on taki całe życie- ludzie się zmieniają. To tak jakby ktoś napisał piękny i młody ale dawno go nie widziałem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Szczerze współczuję o ile to jest prawda bo wierzę Ci na słowo ,ze to prawda. Tylko cytując kolegę z Schiedla nie rozumiem czemu to ma służyć, to że on polecił to inna sprawa do tej że jest ów wykonawca "oszustem i partaczem". To ,że kolega napisał "pracowity i rzetelny" nie świadczy że będzie on taki całe życie- ludzie się zmieniają. To tak jakby ktoś napisał piękny i młody ale dawno go nie widziałem icon_biggrin.gif



Odpowiedź jest oczywista: tak by pozostali mogli przeczytać inną opinie o wykonawcy.
Dodam, że "rozpiętość" czasowa nie jest taka duża. Co więcej Pachulski robił mi kominy w sierpniu, czyli wtedy gdy był polecany. No i autor polecenia może zasięgnąć opinii inwestora co do wykonawcy, którego poleca.
Link do komentarza
Do Panów, którzy podają lekką kontrę negatywnej opinii wystawionej Wykonawcy robót:
nie jest to tylko taka typowa dla forów chęć napsucia komuś krwi czy zepsucia wizerunku, bo taka próba jest zwykle anonimowa. Użytkownik wiecek121 zawiadomił o tym firmę Schiedel formalnym pismem, nie anonimowym.

Przyznam, że czuję się niezręcznie pisząc cokolwiek w tym temacie.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...