Skocz do zawartości

Zakup podręczników w sklepie internetowym


Baru

Recommended Posts

Jak w temacie...
Bo znowu stanęłam przed widmem bankructwa przed-szkolnego :-(...
Macie może jakieś sprawdzone księgarnie internetowe, gdzie można wynegocjować przy większych zakupach jakiś rabat?? Bo na wysłałam maila z prośbą o wycenę do takiej jednej pierwszej z brzegu i mnie zesłabiło.
Dla Maluchów (2kl.) - 505zł, dla Ewy (2kl. gimnazjum) - prawie 400 i dla Agi (większość podręczników mam po Ewie, więc tylko część ćwiczeń i kilka książek) - pawie 100zł.
To już ponad 1tys., a gdzie zeszyty i inne pierdoły pt. kredki w pięciu rodzajach, flamastry, papiery kolorowe, bloki rysunkowe itp...
Heeeelppppp!!!!!
Link do komentarza
Maluchy - bliźniaki muszą mieć całe komplety nówek - niestety i w podręcznikach i w ćwiczeniach się pisze czyli muszę kupić nowe boxy do zintegrowanego (183zł/twarz), katechizm jakiś nowy jest i jeszcze angielski...
Aga ma używki, a w gimnazjum zmieniła się podstawa programowa a co za tym idzie - podręczniki. Na szczęście nie wszystkie, więc część kupimy z odzysku. Ale generalnie - miodu nie ma :-(
Link do komentarza
Jani, ale dokupując same ćwiczenia dla pierwszoklasisty z podstawówki wychodzi drożej niż cały nowy komplet.

Mnie ta zabawa w tym roku wyciągnie z 1500zeta. Aż boli, zwłaszcza teraz jak muszę na wkład własny mieć do działalności...echhh...gdzie te czasy, że podręczniki się dostawało ze szkoły i tabelkę rysowało z tyłu na nazwisko dla następnych uczniów.
Link do komentarza
Cytat

A szkoła nie urządza kiermaszu podręczników na początku roku szkolnego?
Ćwiczenia przeważnie są jednorazowe... bo teraz się w książkach pisze, ale na podręcznikach można trochę przyoszczędzić.


No u nas własnie jest taki kiermasz i jest to super rozwiązanie. I nie na początku roku szkolnego, a na końcu .Moja córka kupiła sobie komplet używanych książek do 6 klasy za 30zł. Na kiermaszu książka kosztuje 3-5zł. Dzieci sprzedają swoje stare i kupują "nowe" również stare. Te których nie uda im sie sprzedać oddają na rzecz szkoły i dzieci mają podręczniki w klasach, nie muszą dźwigać codziennie podręczników do szkoły.
Link do komentarza
odwiedziłam dziś 10 księgarń internetowych (także w allegro) , w każdej wrzucałam do koszyka podręczniki (na razie tylko młodszej córy) ... i nie jest tak kolorowo jak wydawałoby się, że będzie ....

nie urządza mnie , kiedy połowy czy kilku nie ma , ponieważ domawiając gdzieś indziej płace drugi raz za przesyłkę , ponadto założenie było takie , żeby nie bawić się już w uzupełnianie , szukanie , dokupowanie - oszczędza to czas , energię i zapobiega ataczkowi nerwowemu ... icon_lol.gif
dlatego tak bardzo ważne jest , żeby wszystkie podręczniki kupić w jednym miejscu ...

i znalazłam : 1 .... słownie : jedną taką księgarnię internetową, gdzie są dostępne wszystkie podręczniki które potrzebuję...
ceny? taniej niż gdzie indziej o 1-5 zł na książce , ale trzeba zapłacić koszt przesyłki 10zł z opcją przelewu, 14 zł za pobraniem ...
i tak mogę się założyć , że wyjdzie taniej niż gdybym kupowała w księgarni w mieście w którym pracuję... ale dla świętego spokoju podjadę i sprawdzę także tą opcję ... icon_wink.gif

to adres internetowy tej księgarni:
http://www.podreczna.pl/index.html

edit: literki ... Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
sprawdziłam.... 11 książek do zakupienia- tylko od młodszej córy na razie ...
w księgarni spod w/w linka 255,73zł już z kosztem przesyłki 10zł....
w dwóch księgarniach w mieście : w pierwszej 300zł bez kilku groszy , w drugiej 300zł plus kilka groszy ...
reasumując : bardziej się opłaca kupować przez internet...

Link do komentarza
Cytat

W ubiegłym roku, pamiętam obniżki podręczników o 10% rozpoczęły się jakiś tydzień przed 1-wszym września. A my jak na złość kupiliśmy wtedy książki już w czerwcu.



coś Ty icon_eek.gif
a ja kupiłam już teraz ... no ale mam i tak taniej niż wszędzie gdzie pytałam .... i problem zasadniczo już z głowy ...
nie lubię zostawiać spraw na ostatnią chwilę.... icon_smile.gif
Link do komentarza
też kupowałam online książki dla córki. W księgarni gandalf powyżej 150zł przesyłka kurierem była gratis i ostatecznie wyszło mi ok 25zł taniej na pakiecie 3klasisty niż bym zapłaciła u siebie w mieście z kartą rabatową 15%
Ja to mam wrażenie, że ta reforma w gimnazjum i liceum to tylko po to by kabzę wydawnictwom nabijać. Nowe podręczniki do angielskiego podrukowali rok temu a tu w grudniu informacja, że matura się zmienia i już te zeszłoroczne po 100zł za komplet są nie do odsprzedania.
Link do komentarza
Cytat

Ja to mam wrażenie, że ta reforma w gimnazjum i liceum to tylko po to by kabzę wydawnictwom nabijać. Nowe podręczniki do angielskiego podrukowali rok temu a tu w grudniu informacja, że matura się zmienia i już te zeszłoroczne po 100zł za komplet są nie do odsprzedania.


Ja już od kilku lat tak twierdzę,że to naciąganie na kasę.Weź pod uwagę,masz dwójkę dzieci jedno rok starsze od drugiego, i tak - że do jednego przedmiotu w danej klasie np. V j.polski - jest kilka podręczników różnych autorów i teraz nauczyciel zażyczy sobie książkę autora X a za rok Twoje drugie dziecko mogło by się uczyć z książki autora X ale ni h....a bo inny pan nauczyciel zażyczył sobie książkę autora Y!!!!!!!!
Dawno, dawno temu teraz to już nie prawda icon_biggrin.gif to ja uczyłem się z podręczników z których uczyli się moi bracia o 6 i 10 lat starsi odemnie.Albo teraz wymyślają podręcznik z ćwiczeniami i tak po roku jest on do wyrzucenia ewentualnie do oddania na makulaturę. A tak ostatnio zieloni trąbią aby szanować zieleń,lasy a papier wiadomo z czego się robi,każdy do szkoły chodził ,bynajmniej do podstawówki icon_lol.gif no nie?
Link do komentarza
Cytat

Dostałem dzisiaj taki link do skrzynki
Podręczniki - link
Nie sprawdzałem, bo w tym roku nie mamy jeszcze wykazu ze szkoły, ale w tytule PROMOCJE ..... icon_wink.gif



nie wiem jak w przypadku innych podręczników ale to co ja brałam (box do 3kl SP) w gandalfie cena 171.66 (przesyłka gratis powyżej 150zł) a w tej z promocjami 199,99 zł, ale trochę drożej zapłaciłam za angielski 63,60 bo w tej z linku jest za 58,50. Podejrzewam, że szanse na znalezienie księgarni gdzie jest wszystko najtańsze może graniczyć z cudem.
Link do komentarza
W tym roku też zapowiedzieliśmy synowi, że dostanie używane podręczniki. Jest to chyba jedyny sposób żeby zorientował się ile kosztują, Jak dotąd jego książki już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia roku szkolnego wyglądają jakby przeszły przez wszystkie błota Woodstocku icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

W tym roku też zapowiedzieliśmy synowi, że dostanie używane podręczniki. Jest to chyba jedyny sposób żeby zorientował się ile kosztują, Jak dotąd jego książki już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia roku szkolnego wyglądają jakby przeszły przez wszystkie błota Woodstocku icon_eek.gif



w ogóle używane podręczniki to jest dobra alternatywa ... można naprawdę kupić w dobrym stanie - powinno się propagować tą ideę - nie dość , że to służy ekologii - bo to oszczędność papieru i nie trzeba by było drukować dużego nakładu nowych , to jeszcze oszczędność kasy dla budżetu domowego ...
przydałaby się kampania społeczna w mediach .... fajnie byłoby gdyby stało się to modne a nie obciachowe ...
Link do komentarza
Cytat

.... fajnie byłoby gdyby stało się to modne a nie obciachowe ...


Te czasy chyba już minęły.
A dzieciakom wystarczy zapowiedzieć, że pieniądze ze sprzedaży starych podręczników będą dla nich, a na zakup "nowych" używanych my wykładamy, to i poszanowanie książek zaraz się zwiększa... książkę w dobrym stanie łatwiej i drożej o parę złotych można sprzedać.
I wszyscy zadowoleni icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Tak ogólnie rzecz biorąc,to zakupy w sklepach internetowych są świetna alternatywą,więc czemu z nich nie skorzystać? Teraz w styczniu mamy szereg promocji i wyprzedaży,więc myślę że warto. Wcześniej trzeba tylko sprawdzić opinie na temat danego sklepu.



Cytat

Warto od czasu do czasu przeglądnąć ofertę zwyklych księgarnii internetowych - czasami pojawiaja sie tam podteczniki za kilka zlotych




Sory, ale się uśmiałam...
Macie dzieci? Chodzą do szkoły? Bo albo nie macie, albo macie i nie kupujecie im książek...
Lista podręczników dla poszczególnych klas pojawia się w czerwcu. Więc teraz to ja sobie mogę...pooglądać ceny w przeróżnych księgarniach internetowych - choć szkoda mi na to czasu - i nic poza tym. Edytowano przez Baru (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...