Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Tynk fakturowany w formie "baranka" nie jest przeszkoda do ocieplenia ścian
dowolna metodą - w tym najpopularniejszą BSO (styropiaqn i tynk
cienkowarstwowy). Oczywiście tynk musi mocno trzymać się podłoża, a przed
przyklejeniem ocieplenia elewacje trzseba dokładnie spłukac woda pod
ciśnieniem najlepiej tzw. karscherem. Oprócz klejenia należy również
zastosować kotwienie mechaniczne w ilości 4 kotwy/m2 ocieplenia.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wentylek
Redakcja ma rację , ocieplić możesz tylko ściany !! domu, o co pytasz nie da rady, Izolacja jest jak termos podłoda ściana dach tak samo izolowane, Działanie częściowe czyni więcej szkody niż zysku.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość Gość
ocieplanie ścian ma chyba jednak jakiś sens, nie przypuszczam, żeby masowe ocieplanie budynków z wielkiej płyty było spowodowane tylko interesami producentów stytropianu
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A jakbyś taką sytuację w domu zobaczył: Zona cię informuje: zgubiłam pokrywkę od termosu, ale owinę pianką (np z karimaty) boki i będzie dobrze. Czy nie popukałbyś się w głowę??/Więc się Wentylku popukaj.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość T.  Brzęczkowski
Może trochę mniej nerwów a więcej myślania. Przecież nikomu jeszcze nie zabrania się źle budować. Certyfikaty energetyczne, podatek kominowy, itp miały wejść od stycznia br. Nie wyszły, ale czy nigdy nie wejdą w życie? Nawet jak nie wejdą, czy ceny nośników energii relatywnie nie powędrują drastycznie w górę? W ciągu 10 lat olej opałowy podrozał pięciokrotnie. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy za 4-5 lat damy radę dołożyć 20 cm izolacji do podłogi ściany dachu??
Są tu na forum opisy róznych domów, kiedyś napisałem (ale zostało "wygumowane") by projektant opisując swoje dzieło dodał rzecz najwazniejszą "ile pali" czyli przewidzwane zużycie w kWh/m2 rocznie. Czy kupujac samochód tego parametru nikt z was nie sprawdza??? A samochód wymienia się średnio co 5 lat. Odzew był zerowy. Nie bierzcie pod uwagę projektów w których nie podaje, się zużycia energii. Dobry architekt tego nie ukrywa!!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Jeszcze trochę, a wszystkie posty Brzęczkowskiego będą "wygumkowane" icon_biggrin.gif Na forum Muratora już się nie ma nic do powiedzenia? Głupie mądrzenie się i odpowiadanie nie na pytanie (jak świadek Jehowy) to specjalność tego jegomościa.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość T.  Brzęczkowski
Dlaczego "już" ? Nigdy do Muratora nie pisałem! Uważam, że skoro wiszą mi kasę (przegrali proces ) to nie będę tam pisał. Ale nikt mi nie broni i żadnej blokady tam nie mam. A co do izolacji, i wentylacji to skoro się udało namówić skansynawów, fancuzów to i tu wcześniej czy później się uda.
Pozdrawiam .
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jeszcze trochę, a wszystkie posty Brzęczkowskiego będą "wygumkowane" icon_biggrin.gif Na forum Muratora już się nie ma nic do powiedzenia? Głupie mądrzenie się i odpowiadanie nie na pytanie (jak świadek Jehowy) to specjalność tego jegomościa.


Ja tam Brzęczkowskiego nie bronię, ale jak chciałem zaprojektować dom, to wszyscy architekci bredzili coś o ciepłej ziemi, o oknach, które i tak sa zawsze zimne, więc po co dawać więcej niż 12 cm styropianu na ścianie i tym pododne rzeczy. Problem w tym, ze ja trochę poprzebywałem w domu izolowanym ok. 30 cm wełny i styropianu i wiedziałem jakiej wysokości są rachunki w tym domu i jaki komfort. Co ciekawe ten dom był tańszy w budowie niż "zimniejsze" chałupki ogrzewane kotłami gazowymi poprzez c.o. I teraz powiedz mi, czy nie warto szukać kompetentnego architekta, który zaprojektuje ciepły budynek? Ja znalazłem panią, który 6 lat projektowała takie domy dla Niemców i tam się nikt po czole jakoś nie pukał. Za to puka się po czole, jak słyszy, że budynek powinien być nieszczelny, że ściany powinny oddychać, że 500 zł za gaz miesięcznie to mały rachunek itd. Za dwa lata ludzie się obudzą i już nie będzie ścian jednowarstwowych, oddychających i akumulujących ciepło (jakie ciepło???). Mam też nadzieję, że wszyscy zdają sobie sprawę, że żyjemy w gospodarce wolnorynkowej i prędzej czy później znikną równe opłaty za gaz dla wszystkich odbiorców i że tzw. odbiorcy "kuchenkowi" (prywatni z małym zużyciem) będą w detalu płacić ogromne kwoty za ów gaz. Czy szanowni Państwo zdają sobie sprawę, że powstają pierwsze instalacje samochodowe na gaz ziemny i tylko patrzeć, jak paliwo to zostanie objęte takim podatkiem, jaki niedługo spadnie na olej opałowy?

Proszę się dobrze zastanowić, czy nie opłaca się postawić na maksymalnie izolowany dom i zrezygnować ze zużycia na rzecz oszczędzania. Pan Brzęczkowski znany jest z dosyć szorstkiego sposobu wypowiadania się, ale nie chodzi przecież o niego, tylko o nas.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem również za budową "ciepłego" domu, tylko chodzi mi o to, że jak ktoś zwraca się na tym forum z pytaniem, to oczekuje konkretnej odpowiedzi, a nie "filozofowania". Nie naszym zadaniem jest przekonywanie, że wybrał "złą" (naszym zdaniem) technologię. Jeżeli mamy pomysł na dobrą poradę, to udzielajmy jej. Pan Brzęczkowski nie udzielił (moim zdaniem) nikomu konkretnej porady - i o to mi chodzi.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Cytat

przykład oczywiście


Witam ponownie.
cyt: "Mam pytanie odnośnie doprowadzenia przewodu z powietrzem z zewnątrz do kominka.W którym miejscu powinien się znajdować - mieć wylot i jaki powinien mieć przekrój? Pozdrawiam kk2"

odp.: "T. Brzęczkowski Jul 25 2006, 12:13 Post #4
Cofanie się powietrza z kanałów "mokrych" grozi przekroczeniem dopuszczalnych stęzeń zarodników grzybów strzępkowych. Ale doprowadzenia powietrza od dołu też już się nie robi. Coraz częściej w wentylacji są "biegi kominkowe" zwiększony nawiew w stosunku do wyciągu."
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wentylacja
Co tu nie jest konkretne? Centrale wentylacyjne mają bieg kominkowy (nawiew działa silniej niż wyciąg) robi się to po to by zrezygnować z kanału doprowadzającego powietrze do kominka, zakłóca on wentylację gdy nie pali się w kominku.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Ja też mam coś w tym temacie:
"I skąd Pan Brzęczkowski wie, że Pan Tomasz z Krakowa ma rekuperator o wydajności 100-150 m3/h.
Zauważyłem, że Pan Brzęczkowski zachowuje się jak grafoman, który pisze byle co, byle tylko dużo, obojętnie na jaki temat."

i następne
"Tak w pełni zgadzam sie z "?" Pan T.Brzęczkowski znalazł darmowe miejsce do reklamowania swojej firmy i powinien dostać "bana" od redakcji - zachowuje sie jak wszystkowiedzący magik (nie obrażając magików)"
i następne:
"Oj Panie Brzęczkowski zmów Pan wrzuca wszystkich do jednego worka a to nie ładnie. TAk jak w projektowaniu, architekturze tak i na audytach trzeba się znać."
i następne:
"Od pana TB nie uzyska się żadnej rzeczowej odpowiedzi. Pytałem go o to samo kilka razy na forum wentylacja.com.pl i cisza."
wiele jest przykładów "ble, ble" Pana Brzęczkowskiego, popieram poprzednika.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Ja też uważam, że każdy ma prawo budować, ogrzewać i wentylować dom zgodnie ze swoim "widzimisię" i nie musi stosować się do jedynie słusznej racji Pana T.B.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów icon_biggrin.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Witam, ja też coś dorzucę icon_cool.gif

Na tym forum, podobnie jak na wentylacja.com.pl nie odpowiedział pan na żadne pytanie. Właściwie nie ma się co dziwić bo poglądy pana są nie do obrony.

Apr 6 2005, 08:34 Post #74
Dlaczego admin tego forum nie zablokuje T.Brzęczkowskiego. Jego 80 % postów to takie głupoty, że słabo się robi, a jak ktoś trafi w jego sidła, to zbuduje sobie taki dom, że będzie później żałował. NA forumbudowlane.pl gość też zaczął ostro mieszać i jak widzę, również tam szokuje ludzi głupotami. To jest niezezpieczny gość dla budujących laików.

praktykant Apr 13 2005, 16:33 Post #76
Grupa: Uczestnik
Postów: 4
Dołączył: 20-February 05
Nr użytkownika: 201

TB wykończył forum wentylacja.com.pl i teraz się bierze za następne.[/url]

Marcin Apr 14 2005, 08:31 Post #77
Grupa: Uczestnik
Postów: 14
Dołączył: 29-October 04
Nr użytkownika: 83
Wniosek jest jeden to agent zatrudniony do walki z forami (patrz: forumbudowlane.pl, forum.budujemydom.pl i kilka innych). Dział pod przykrywka firmy nie-co - tanie grzanie.
Myślę tak, bo przecież nie mógł by w tylu forach uczestniczyć, gdyby normalnie pracował!!


Apr 17 2005, 19:30 Post #78
Tak tak w 100% zgadzam się jak ktoś tak czesto i prawie cały czas wystepuje online to po prostu tylko gada a nie pracuje, albo ma tak mało klientów ,że swoją flustracje wyładowuje na forum.
PH FELIX Jan 23 2006, 22:29 Post #79
Dołączył: 23-January 06
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 657
Każdy watek zaczęty zchodzi na inny temat , nic zniczego praktycznie nie wynika ???
Też pozdrawiam wszystkich
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie czemu nie ma bana ??? Bo ma rację to sprawdzone. Gdy sprzedawał rekuperatory wszyscy się Smieli potem dołączył KOSS SYSTEMAIR itp. Na izlalcję namówili się Szwedzi , Francuzi. A ja montuję rekuperatorki w NIemczech Danii i Anglii i wiem jakie tam są ostre przepisy co do emisji CO2. I tak na izolacji się skończy!!!!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guest_T. Brzęczkowski_*
Dzięki za uważne czytanie!! To nie ja rozwalam forum, a skuteczna wentylacja i izolacja rozwala rynek instalacyjny i reklamowy. Rozsądne rozwiązania nie wymagają reklamowania. POZDRAWIAM.
Ps. Dyrektywy UE minimum 50 cm wełny w dachu i 30 w podłodze i ścianie miały być i u nas od stycznia br. ale co się odwlecze to nie uciecze.... Tylko jak potem dołożyć izolacji..??
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Tak sobie czytam i czytam ten temat i ciągle oprócz kłutni niczego konkretnego się nie dowiedziałem. Może ktoś zamiast przechwalania się, że montuje rekuperatory za granicą napisał by konkretnie z czego radzi robić ściany zewnętrzne, jak montować okna, na wypust o dociepleniu, czy w warstwie konstrukcyjnej, jakie pustaki, jakie docieplenie...
Też zamierzam zamontować wentylację wymuszoną z rekuperatoram, a komin postawię 'na wszelki wypadek' i szukam dobrych, sprawdzonych pomysłów. Czyli kto już się wybudował, pomieszkał i może się pochwalić. Błagam, tylko nie teorię... i dajcie spokój z kłutniami...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Czytam Wasze posty, faktycznie rozmawiajmy o konkretach, jeżeli ktoś ma wiedzę i chce się ją podzielić ZA DARMO, to niech to zrobi, jednak wielu z nas po prostu mając taką wiedzę na niej zarabia, to niech krótko i zwięźle odpowie pytającemu, że np. zaprasza do swojej firmy i już. Po co tracić czas na tcze pisanie. Ja na przykład dużo musiałem się uczyć i zdobywać doświadczenie w temacie oszczędzania energii w bud. jednorodzinnym i cały czas coś mnie zaskakuje, czego muszę się po prostu douczyć.
Byłem z moim architektem w kilku domach energooszczędnych i pasywnych w Polsce, za każdym razem się rozczarowałem (może nie trafiłem tam gdzie trzeba).
Budując dom, który ma być energooszczędny lub dalej pasywny trzeba być b. ostrożnym i zdać się na wiedzę z zagranicy, skorygowaną na nasze warunki. Taki projekt zawsze będzie budził wątpliwości jak to wszystko razem zadziała, ale myślę że warto zaryzykować, trochę nad tym popracować, oczywiście z osobami kompetentnymi. Efekt - to na prawdę niskie koszty utrzymania domu i komfort użytkowania !!!

pozdrawiam

Jakub Kliś
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata temu...
Cytat

Budując dom, który ma być energooszczędny lub dalej pasywny trzeba być b. ostrożnym i zdać się na wiedzę z zagranicy, skorygowaną na nasze warunki. Taki projekt zawsze będzie budził wątpliwości jak to wszystko razem zadziała, ale myślę że warto zaryzykować, trochę nad tym popracować, oczywiście z osobami kompetentnymi. Efekt - to na prawdę niskie koszty utrzymania domu i komfort użytkowania !!!

pozdrawiam

Jakub Kliś


jeżeli kogoś interesuje budownictwo pasywne, to tutaj znalazłem ciekawą broszurę
http://knaufinsulation.pl/files/ki_pl/uplo...pasywne%202.pdf
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy zmieniło?... założenia pozostały takie same... rozwiązania trochę ewoluowały.
O tego czasu zdążyło powstać co najmniej kilkadziesiąt realizacji i każde forum oferuje więcej wiedzy niż ta zawarta w tej ulotce więc nie ma się czym podniecać.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy zmieniło?... założenia pozostały takie same... rozwiązania trochę ewoluowały.
O tego czasu zdążyło powstać co najmniej kilkadziesiąt realizacji i każde forum oferuje więcej wiedzy niż ta zawarta w tej ulotce więc nie ma się czym podniecać.Zgadzam się,
Poza tym dziś jesteśmy trochę bardziej doświadczeni bo mamy konkretne przykłady, które albo się sprawdziły albo nie. To nam daje możliwość poprawy błędów i założeń, które się nie sprawdzają.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Witam.
Mam - myślę - podobny problem, co autor tego postu.
Budynek w którym mieszkam jest ocieplony niezwykle fachową technologą rodem z PRL - SUPREMĄ. Chciałem więc dowiedzieć się, czy mogę docieplić swoją część styropianem kładąc go na ten własnie cud techniki budowlanej?
Z góry dzięki i pozdrawiam.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...