Skocz do zawartości

Jak zamontować stelaż do karton-gipsu w skosie?


Recommended Posts

Witam
Chcę zabudować rury w łazience płytami kartonowo-gipsowy
Zacząłem robić stelaż. Do podłogi przykręciłem profil U60 i od niego chce poprowadzić profile do góry.
Ale w górnej części jest już skos i profile pionowe są pod kątem do skosu.
Chciałem to mocno przykręcić stelaże bo na płytach kartonowo-gipsowych mają być płytki.
Dlatego proszę o porady (szkice), jak połączyć profil pionowy do skosu ?
Załączam zdjęcie z zaznaczonym problematycznym miejscem.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Ale bzdury wypisujecie co do stelażu profilowego.

Do podłogi przykręcasz profil UD27/28.
Od tego w górę prowadzisz pionowo profile CD60 , dobrze by było aby nie rzadziej niż 40 cm, ale gdy coś nie pasuje można rzadziej a ewentualnie podwójnie zapłytować aby dodać sztywności.
Profile CD60 mocujemy do pionowej ściany na regulowanym wieszaku ES ( przywierconym wcześniej do żelbetu czy innego materiału) o różnych długościach. Profil CD przy skosie również mocujemy za pomocą wieszaka ES.
Najlepiej wypionować jeden profil na jednym końcu i drugi na drugim końcu i od sznurka resztę lub długą łatą.

Na profile CD 60 nakręcamy pchełkami profil V który będzie delikatnym usztywnieniem dla całości i mocowaniem płyty gipsowej, która pójdzie na skos.

Jak nie wiecie nic o lekkiej zabudowie to lepiej nie piszcie i nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

Docinanie , kształtowanie profili po swojemu zdarza się rzadko i w bardzo nietypowych sytuacjach. Do reszty system przewiduje fabryczne oprofilowanie zakładające cięcie profili tylko na długość.
W razie wątpliwości można dodać wieszaków ES i uzyskać żądaną sztywność. Po przykręceniu płyt zazwyczaj całość nabiera sztywności. Oczywiście spoina z siatką i flizeliną na odpowiednim gipsie bo jak wyjdzie łączenie pod fugą to może pęknąć fuga.

DSC01446.jpg

Edytowano przez allanpinkerton (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...