Skocz do zawartości

Domek SRX oraz reszty


Recommended Posts

Cytat

Chciałem nieśmiało nadmienić że już pomału idzie na zimę . icon_smile.gif

Jakie prace przewidujesz jeszcze w tym sezonie ?




Ja przewiduję do parteru i tego się trzymam i pogoda też się tego ma trzymać! icon_razz.gif

Adrian - no nie mam jak zdradzić szczegółów bo czekam na obliczenia. Jak coś będę widziała to napiszę. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja przewiduję do parteru i tego się trzymam i pogoda też się tego ma trzymać! Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_razz.gif">

Adrian - no nie mam jak zdradzić szczegółów bo czekam na obliczenia. Jak coś będę widziała to napiszę. Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">



to nie rób żadnych posadzek ani stropu.
Link do komentarza
Animus, tak naprawdę to będziemy działać dopóki pogoda pozwoli. icon_biggrin.gif Wstępnie na poniedziałek zamówiona koparka, dlatego całe forum już dziś zaciska kciuki coby było znośnie za oknem. icon_lol.gif

A dziś chciałam posadzić sobie konwalie, ale zapomniałam ziemi i szpadla. :wallbash: Ale co się dziwić, początkujący ogrodnik ze mnie. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Animus, tak naprawdę to będziemy działać dopóki pogoda pozwoli.

A dziś chciałam posadzić sobie konwalie, ale zapomniałam ziemi i szpadla.



Tego się spodziewałem i rozgrzebaną budowę zostawisz na zimę nie osłoniętą bo nie zadaszysz do zimy .

Musisz bardziej to przemyśleć to twoje pieniądze i twój dom .

W dodatku beton wylewany w tych warunkach po związaniu jest gorszej jakości nawet z dodatkami wiąże co najmniej 3 miesiące i łuszczy się po mrozach .

Zrób wszystko co w pionie czyli fundamenty i ściany parteru ,nie rób tego co w poziomie chudziaka posadzek stropu . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Też myślę że jak zdążysz z uzbrojeniem, zalaniem i ociepleniem fundamentu, drenażem, zagęścisz pod płytę z ułożonymi odpływami sanitarnymi - to będzie idealnie przed zimą i bardzo dużo.
Resztę zaczniesz na wiosnę




Że w sensie bez wylania tego jak mu tam chudziaka? icon_biggrin.gif

Pogoda dopisuje. W poniedziałek zalewamy ławy czy tam to takie drewniane. icon_smile.gif Jutro porobię zdjęcia to uzupełnię. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

i chyba jak zalejesz - to już.....
Bedzie chyba jednak w tym roku...
Niech się uleży



ławy trzeba będzie jeszcze rozszalować i obsypać ,co by mróz ich nie targał do góry .Możesz jeszcze murować ściany fundamentowe i parteru tylko nie z ceramiki .
chudziaka nie rób popęka ,tylko podsypkę pod chudego Leona możesz zrobić to się dobrze przez zimę zagęści . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No ja właśnie myślałam nad tym żeby zrobić i te ścianki z kostki betonowej i wsypać tam już piach. Bo zalać zalejemy i to już w poniedziałek. icon_eek.gif

A teraz krótka relacja zdjęciowa.

Najpierw kopara kopała dziurę, w bardzo trudnych warunkach:
_s0zmniejszaczpl_Zdjcie0081_zmniejszacz-pl_925209.jpg

Następnie do działania przystąpili chłopcy:
_s0zmniejszaczpl_Zdjcie0082_zmniejszacz-pl_132465.jpg

Teraz już jest prawie całe zbrojenie.

Jest też ubikacja:
_s0zmniejszaczpl_Zdjcie0086_zmniejszacz-pl_552753.jpg

Z małym znaczkiem (nie mogłam się powstrzymać):
_s0zmniejszaczpl_Zdjcie0085_zmniejszacz-pl_23417.jpg

Mamy również na drzewku zawieszone jedzonko dla ptaszków:
_s0zmniejszaczpl_Zdjcie0084_zmniejszacz-pl_748131.jpg

A mama kupiła mi dziś wrzosy. Na wiosnę jak jeszcze urosną konwalie (są posadzone na obrzeżach płotka) to będzie pięknie:
_s0zmniejszaczpl_Zdjcie0083_zmniejszacz-pl_404229.jpg

Nie sądziłam, że można zapomnieć aparatu na budowę. A jednak. Na szczęście jest telefon, choć dziś mi się rozładował. A następnie na budowie będę chyba za tydzień dopiero. :(
Dziś był również kier bud skontrolować pracę. Jest bardzo zadowolony. icon_smile.gif Sąsiedzi też są zadowoleni z naszej ekipy, czego nie mogą powiedzieć o ekipie, która buduje dom obok nas. Tym bardziej się cieszę. W ogóle cały czas się cieszę jak głupia.

Nie wiem czy chcecie na bieżąco żebym wklejała koszty czy etapami? icon_lol.gif

Link do komentarza

Nie dzięki. :icon_biggrin: Póki co (tfu tfu) wszystko przebiega bez większych zarzutów. Bardzo bałam się o dren przebiegający pod naszą działką, ale przy kopaniu nie uszkodziliśmy go. :icon_smile: Koszty budowy też póki co dla nas łaskawe.

Koszty budowy razem z zakupem działki:
ETAP I - ZAKUP DZIAŁKI BUDOWLANEJ
10 000 zł - zaliczka
30 zł - odpis z księgi wieczystej
20 zł - wypis i wyrys z rejestru gruntów
2345,60 zł - opłaty notarialne
49 000 zł - zapłata za działkę
---------
61 395,6 zł

ETAP II - PAPIEROLOGIA
56,30 zł - 4*mapa orientacyjna, 2*mapa zasadnicza, mapa ewidencyjna
3,60 zł - wypis z rejestru gruntów
30 zł - odpis z księgi wieczystej dla banku
40,25 zł - mapa ewidencyjna i zasadnicza
49,20 zł - opłata za warunki techniczne przyłączenia wodociągowej i kanalizacyjnej
600 zł - wykonanie mapy do celów projektowych
1654,67 zł - opłata za przyłączenie (prąd)
650 zł - badania geotechniczne gruntu
400 zł - projektowana charakterystyka energetyczna
2500 zł - projekt budowlany, projekt zjazdu z drogi gminnej
431,42 zł - materiały do przyłącza prądu: 10 m kabla, zestaw gniazd, wyłącznik różnicowo-prądowy, bezpieczniki
50 zł - robocizna elektryka
8 zł -dziennik budowy

-----------
6473,44 zł

ETAP III - STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
Przygotowanie placu budowy:
930 zł - garaż blaszany wym. 2*3m
45 zł - bloczki betonowe pod garaż (6 szt)
40 zł - "kotwy" do przymocowania garażu
900 zł - stemple razem z transportem
112 - deski i paliki do wytyczenia budynku
495,83 zł - ocieplenie budy 5 cm styro
400 zł - ubikacja
30 zł - deska do ubikacji
8 zł - siusiający ludzik
1000 zł - ogrodzenie (jeden bok)
-----------
3960,83 zł

Fundamenty:
stal: 1500 zł:
972,93 zł - pręt fi 12 350 kg
30,75 zł - drut wiązałkowy
80 zł - transport
416,32 zł - strzemiona fi 6 z robocizną 265 szt
500 zł - 2 m3 desek szalunkowych
160 zł - 130 szt łat (palików)
700 zł - koparka (8h)
630 zł - 1 m3 desek
200 zł - kostka betonowa
25 zł - gwoździe
2300 zł - robocizna (pierwsza wypłata)

-----------
6015 zł

A mam jeszcze pytanie, a właściwie rozterkę. Nasz majster radzi nam abyśmy do zasypywania fundamentów wykorzystali ziemię z wykopu (nie humus, tylko tą kolejną warstwę). To jest piasek ale trochę jednak pomieszany z gliną. A na wierzch dać jakieś 20 cm piasku, takiego już kupionego Znów kier bud uważa, że powinniśmy kupić piasek, żeby nie było tam gliny i całe fundamenty zasypać tym piaskiem. Jak będzie bardziej poprawnie?

Link do komentarza
A to zależy ile tego trzeba i jak wysoko podnosisz fundamenty powyżej obecnego poziomu 0 ja pod podłogę gówna bym nie wsypywał tylko żwir już potem tego nie wymienisz to co wykopałaś obsypiesz na działce tak czy siak coś dokupić trzeba lepiej porządny towar mieć pod podłogą. Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A mam jeszcze pytanie, a właściwie rozterkę. Nasz majster radzi nam abyśmy do zasypywania fundamentów wykorzystali ziemię z wykopu (nie humus, tylko tą kolejną warstwę). To jest piasek ale trochę jednak pomieszany z gliną. A na wierzch dać jakieś 20 cm piasku, takiego już kupionego Znów kier bud uważa, że powinniśmy kupić piasek, żeby nie było tam gliny i całe fundamenty zasypać tym piaskiem. Jak będzie bardziej poprawnie?



Już na wstępie budowy zostałaś naciągnięta na niepotrzebne koszty .


tu masz zdjęcie poglądowe :

020.JPG

koparka powinna tylko zebrać zepchnąć humus i wykopać wstępnie rowy na fundamenty ,u Ciebie wybrał wszystko do głębokości posadowienia ław i zapłacisz podwójnie najpierw za wybranie a teraz za zasypanie fundamentów całych powierzchni z zagęszczeniem .Grunt piasek z gliną rodzimy był dobrze zagęszczony wystarczyło tylko dokupić 30 cm piasku pod chudziaki a tu całe komory trzeba teraz zasypać . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wiedzieliśmy o tym, że można to tak zrobić jak pokazałeś. icon_smile.gif Sami podjęliśmy decyzję żeby zrobić to tak jak jest u nas, znaczy w sumie R. podjął bo on rozmawiał i z ekipą i z kier budem. Także jesteśmy tego jak najbardziej świadomi.

Teraz tylko kwestia tego zasypania. Czy lepiej kupić piasek i zasypać całe piaskiem czy możemy tam z powrotem wrzucić tą ziemię i dokupić piasku tak właśnie na 30 - 20 cm?
Link do komentarza
Cytat

Jeśli o wodę chodzi to chyba jest dobrze. Parę dni padało ale woda szybko wsiąkała w ziemię. W jednym miejscu w wykopie woda trochę stoi i się takie błoto robi. icon_biggrin.gif (Bardzo profesjonalny opis, nie ma co icon_lol.gif )



teraz woda wszędzie szybko wsiąka
teraz chodzę z psem po terenach, gdzie zeszłego lata stała woda
tak jest sucho
najlepiej zapytaj sąsiadów jak wygląda sprawa wodami gruntowymi przez cały rok
Link do komentarza
Cytat

Wiedzieliśmy o tym, że można to tak zrobić jak pokazałeś. Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif"> Sami podjęliśmy decyzję żeby zrobić to tak jak jest u nas, znaczy w sumie R. podjął bo on rozmawiał i z ekipą i z kier budem. Także jesteśmy tego jak najbardziej świadomi.

Teraz tylko kwestia tego zasypania. Czy lepiej kupić piasek i zasypać całe piaskiem czy możemy tam z powrotem wrzucić tą ziemię i dokupić piasku tak właśnie na 30 - 20 cm?



Jeszcze jedno pytanie jak wysoko ponad tern istniejący zostaną wyciągnięte ściany przyziemia (ile warstw bloczka betonowego na ławach + wysokość ław ) Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zdecydowanie za trudne pytanie.

Z projektu o ile dobrze patrzę ma 110 cm albo 140 cm.



tak myślałem że będzie problem ,pytam dlatego bo każdy cm ścian w górę to tona lub więcej piasku na całej powierzchni (wszystko zależy od wielkości budowy-powierzchni ).


Dowiedz się jeszcze ile kosztuje u Was taka usługa piasek +transport na twoją budowę 100~120 m3. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Posłuchaj kierbuda.

Ps. Co do wybierania, czy po całości, czy obrysie fundamentów, istnieja dwie szkoły .............


dokładnie, a ja ze swojego doświadczenia powiem, że jak jest dupiaty koparkowy, to dużo taniej wyjdzie wybranie całości a potem zasypanie, niż kopanie tylko ław
gratuluję postępów
Link do komentarza
Cytat

Dobrze wiesz, że nie jestem. icon_razz.gif


Dlatego się dziwię,że to za trudne pytanie dla Ciebie icon_biggrin.gif
Podejrzewam,że nie jednego byś zagięła swoja wiedzą na temat budownictwa,ale skromność przede wszystkim icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Dobrze wiesz, że nie jestem.


Teraz " 4-tysiaki pójdzie w piach ".
Już na wstępie "R. podjął" i mi podpadł ,spytaj go jeszcze na, które koła w samochodzie założył by lepsze zimowe opony jeżeli by musiał wybierać ,jak powie że na przednie to odbierz mu kierowanie budową i kasą . icon_lol.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dlatego się dziwię,że to za trudne pytanie dla Ciebie icon_biggrin.gif
Podejrzewam,że nie jednego byś zagięła swoja wiedzą na temat budownictwa,ale skromność przede wszystkim icon_mrgreen.gif




Ale mi wjeżdżasz na ambicję. icon_lol.gif
30 cm mają ławy i 96 cm kostki betonowej, Kostka betonowa ma wysokość 12 cm, więc będzie jej 8 warstw (chociaż gdzieś jeszcze musi być zaprawa, czyli być może 7 warstw).

Cytat

Teraz " 4-tysiaki pójdzie w piach ".



Czyli co? Twoim zdaniem lepiej wrzucić to co wybraliśmy? Pytam o zaistniałą sytuację bo to, że według Ciebie niepotrzebnie wybraliśmy ta ziemię to już wiem. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale mi wjeżdżasz na ambicję. icon_lol.gif
30 cm mają ławy i 96 cm kostki betonowej, Kostka betonowa ma wysokość 12 cm, więc będzie jej 8 warstw (chociaż gdzieś jeszcze musi być zaprawa, czyli być może 7 warstw).


Widzisz trochę podpuchy nie zaszkodzi icon_biggrin.gif trochę zmusiłem do myślenia i wyniki są obiecujące icon_mrgreen.gif
Co do zasypywania piachem i kosztów to powiem Ci ,że ja widziałem jak u gościa wyryli dziurę taką że porządna piwnica by się zmieściła i sądziłem że będzie murował piwnicę. A po zakończeniu prac budowlanych (codziennie obserwowałem bo gościu budował się przy drodze którą codziennie jeżdżę do pracy) wszystko zasypał ,tak na moje oko to 50 tys spokojnie wrąbał we fundamenty.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...