Skocz do zawartości

Domek SRX oraz reszty


Recommended Posts

Cytat

Przyłączenie gazu to koszt 1 700 zł. Kocioł myślę około 15 tys i podłogówka ... Nie wiem ile za podłogówkę-200 zł za m2? To 18 tys.



Przyłącz niedrogi - ale kocioł to cena jakaś kosmiczna chyba co?
Albo ja już z obiegu wypadłem...

Cytat

dlaczego chcesz kupować taki drogi kocioł? icon_biggrin.gif



w tym samym momencie napisaliśmy - widzisz..
Znaczy cos nie teges jest...
Link do komentarza
Cytat

Sandra - OZC to właśnie program do robienia takich audytów....skoro masz już zrobione te audyty, to tylko się cieszyć...
pod warunkiem że są rzetelnie zrobione...
na jakim projekcie w końcu stanęło? - bo planowałaś zmiany...ile pow. użytkowej?



138 m2

Cytat

ile po podłogach?



205 m2
Cytat

jakie masz projektowe obciązenie cieplne?


Nie wiem co to znaczy. :(

Cytat

jakie masz roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania?



Czy to chodzi o bilans mocy? Jeśli tak to ogrzewanie 3096,72 kWh/rok i cwu 643 kWh (to są wyliczenia dla tego środkowego wariantu)
Cytat

wybacz, że tak dużo pytań zadaję, ale na tej podstawie chcę ocenić, czy rzetelne masz te obliczenia...aha, jeszcze napisz ile w poszczególnych wariantach masz planowanego ocieplenia...



ściany zewnętrzne 16 cm, okna 1,1 i montaż do lica muru bądź w izolacji, podłoga na gruncie 30 cm, strop 10 cm, sufit nad poddaszem 30 cm, strop wewnętrzny garażu 25 cm, dach 25 cm, ściana wewnetrzna garażu 10 cm. To też dla tego drugiego wariantu.


Cytat

jak ten audyt jest robiony w OZC (spytaj audytora) - to niech podeśle pliki wynikowe, zerkne na to icon_biggrin.gif



mam płytkę dołączoną, myślę, że tam będą te wyniki. Podeślij maila. icon_smile.gif

Cytat

a tak swoją drogą, to 79,02kwh/m2*rok na dzień dzisiejszy żadna rewelacja, tylko dom trochę lepszy niż normowy...
tak na przysłowiowe "oko", ten wariant środkowy, to wersja z WM i 10cm styropianu icon_biggrin.gif



Ta pierwsza wersja to jest teraz aktualna, znaczy tak zaprojektował ten nasz projektant. icon_confused.gif


Cytat

dlaczego chcesz kupować taki drogi kocioł? icon_biggrin.gif
standardowa cena za podłogówkę, to koszt 100/m2, ale można sporo taniej...
nie zapomnij uwzględnić kosztu kotłowni...



A kocioł .. Gdzieś kiedyś czytałam, że mniej więcej tyle za kocioł i zasobnik trzeba zapłacić. A kotłownia to o co chodzi? O komin?
Link do komentarza
Cytat

Czy to chodzi o bilans mocy? Jeśli tak to ogrzewanie 3096,72 kWh/rok i cwu 643 kWh (to są wyliczenia dla tego środkowego wariantu)



wybacz, ale to jakieś herezje....
ja dla mojego domu mam zapotrzebowanie w okolicy 12000kwh na CO, wynik jaki podałaś, jest możliwy dla domu podobnie jak mój i PC (z COP=4) icon_lol.gif


Cytat

ściany zewnętrzne 16 cm, okna 1,1 i montaż do lica muru bądź w izolacji, podłoga na gruncie 30 cm, strop 10 cm, sufit nad poddaszem 30 cm, strop wewnętrzny garażu 25 cm, dach 25 cm, ściana wewnetrzna garażu 10 cm. To też dla tego drugiego wariantu.


coraz bardziej nie podobają mi się te twoje wyniki..ten audytor też icon_evil.gif

Cytat

A kocioł .. Gdzieś kiedyś czytałam, że mniej więcej tyle za kocioł i zasobnik trzeba zapłacić. A kotłownia to o co chodzi? O komin?


kocioł kupisz za circa 5tys - kotłownia (czyli zasobnik,pompki obiegowe, poskładanie całości do kupy) może kosztować w sumie nawet 10tys - więc jak przez kocioł rozumiałaś kocioł+montaż+kotłownię to ok icon_smile.gif

aha, dodam tylko, że za okres od 1.10.2011 do 30.09.2012 (czyli dzisiaj) moja PC zużyła na potrzeby CO+CWU dokładnie 4972kwh....poprzedni pełny rok wyszedł mnie 5025kwh - więc wiem co mówie...
Link do komentarza
Cytat

wybacz, ale to jakieś herezje....
ja dla mojego domu mam zapotrzebowanie w okolicy 12000kwh na CO, wynik jaki podałaś, jest możliwy dla domu podobnie jak mój i PC (z COP=4) icon_lol.gif



Czekaj mogłam Ci źle podać. icon_lol.gif Mam książkę samych wyliczeń, myślisz, że się na tym znam. icon_lol.gif Może 21 057 kWh/rok icon_biggrin.gif
Link do komentarza
dobra, przegryzłem się przez to co mi posłałaś....
niestety nie mam dobrych wieści....
ten wariant środkowy, to jak dla mnie porażka, a dane końcowe nt zużycia gazu wzięte z sufitu.....
w wariancie środkowym, wyliczono ci następujące dane Ep=124,92 ; Ek=61,56
jak z tego się zrobiło 600m3/rok gazu - nie mam zielonego pojęcia....

dla porównania ja mam na ŚE Ep=43,4kwh/m2*rok i Ek=7,3kwh/m2*rok
reasumując - wyniki i twoje i moje ze ŚE nijak się mają do rzeczywistosci...
natomiast po 2 sezonach grzewczych, mogę powiedzieć, że wartość 12000kwh/rok jaka mi wyszła z OZC jest bliska mojemu aktualnemu zużyciu 12000/COP 3,5=3500kwh, do tego 1500kwh na CWU
na twoim miejscu - dałbym do zrobienia komuś OZC, ale komuś kto się na tym naprawdę zna(OZC przy okazji "wypluje" inne przydatne dane, takie jak projektowe obciążenie cieplne budynku - na tej podstawie powinno się dobierać moc pieca) Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czekaj mogłam Ci źle podać. icon_lol.gif Mam książkę samych wyliczeń, myślisz, że się na tym znam. icon_lol.gif Może 21 057 kWh/rok icon_biggrin.gif


te 21057 kwh/rok to energia pierwotna...jak ja nie lubię tych ŚE icon_biggrin.gif

Cytat

Adrian to nie jest pomyślne co piszesz ... A skąd wiem czy kolejny facet będzie się na tym znał?



znam kogoś, kto robi to dobrze...jak jesteś zainteresowana, to poślę ci namiary...
Link do komentarza
Cytat

Rysiu, a to można je łączyć?



Oczywiście - to są dwie różne sprawy.

Nie bez przyczyny informację o tej dotacji połączyłem z PCi – instalując pompę ciepła na 100% załapiesz się na tą dotację, bo bez niej będzie trudno, co pośrednio już wynika z tego niby „audytu”.

Gra warta świeczki, bo już na oko widać, że instalując PCi zostanie Ci w ręku, to co wydałabyś na kotłownię gazową.
Link do komentarza

Ołki dołki chopaki i dziewuszki zaczynamy chyba na dobre. icon_smile.gif

Jestem tak podekscytowana i tak przerażona, że boję się, że zwariuję. Znów miałam koszmar budowlany. Moje cudowne okno tarasowe zamiast 3,60 m było jakąś malutką klitką. icon_eek.gif

Ale po kolei. Garaż (choć może garaż to za duże słowo) zamówiony już stoi:
DSCF4046Kopiowanie.jpg

Radzio dzielnie zakotwicza. icon_biggrin.gif
DSCF4034Kopiowanie.jpg

A Xsena poluje na krety:
DSCF4047Kopiowanie.jpg

Teraz na tapecie kibelek. icon_smile.gif

Dowiadywaliśmy się o kredyt. W BOŚu ten z niskim oprocentowaniem dla domów energooszczędnych nie opłaca się zupełnie jeśli zestawić go z RnS. Dosyć fajny mają kredyt na pompę ciepła oprocentowany na 4,85% ale na ten rok fundusze się skończyły. Zatem jak już się zdecydujemy na ogrzewanie to będziemy myśleć dalej i liczyć przede wszystkim.
Także sprawa kredytu chyba załatwiona, zostało tylko uściślenie kwoty i zebranie dokumentów.

Obudziłam się trochę za późno i dopiero zleciłam wykonanie projektu przyłącza wod-kan. Nie wiem czy zdążymy do końca października bo wtedy wchodzi ekipa. icon_confused.gif Nie za bardzo wiem co zrobić jak nie zdążymy.

Mamy załatwione stemple po 3 zł sztuka. icon_biggrin.gif

Aha no i najważniejsza sprawa. icon_smile.gif Za projekt daliśmy 2500 zł zamiast 3500. icon_lol.gif Także tego, fajnie.

No i małe podsumowanie wydatków:
Koszty budowy razem z zakupem działki:
ETAP I - ZAKUP DZIAŁKI BUDOWLANEJ
10 000 zł - zaliczka
30 zł - odpis z księgi wieczystej
20 zł - wypis i wyrys z rejestru gruntów
2345,60 zł - opłaty notarialne
49 000 zł - zapłata za działkę
---------
61 395,6 zł

ETAP II - PAPIEROLOGIA
56,30 zł - 4*mapa orientacyjna, 2*mapa zasadnicza, mapa ewidencyjna
3,60 zł - wypis z rejestru gruntów
30 zł - odpis z księgi wieczystej dla banku
40,25 zł - mapa ewidencyjna i zasadnicza
49,20 zł - opłata za warunki techniczne przyłączenia wodociągowej i kanalizacyjnej
600 zł - wykonanie mapy do celów projektowych
1654,67 zł - opłata za przyłączenie (prąd)
650 zł - badania geotechniczne gruntu
400 zł - projektowana charakterystyka energetyczna
2500 zł - projekt budowlany, projekt zjazdu z drogi gminnej
-----------
5 984,02 zł

ETAP III - STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
Przygotowanie placu budowy:
930 zł - garaż blaszany wym. 2*3m
45 zł - bloczki betonowe pod garaż (6 szt)
40 zł - takie coś do zakotwiczenia

-----------
1015 zł

No i teraz czas na chwalenie się. icon_smile.gif Dla Dagi bo pewnie już usiedzieć nie może. icon_razz.gif
Od maja do października, 42 240 krzyżyków:
_s0zmniejszaczpl_DSCF4001_zmniejszacz-pl_179950.jpg

I jeszcze dla chętnych mała relacja zdjęciowa z wakacji. Niestety ze zlotu jeszcze nie ma. icon_cry.gif Zaleca się oglądanie od końca. icon_smile.gif
hasło: wakacje
http://s822.photobucket.com/albums/zz150/R...;cpZZ9QQtppZZ24

Link do komentarza
Cytat

Kawał dobrej roboty... i ta zabawa światłocieniem.
Jestem pod wrażeniem icon_smile.gif




Światłocieniem to raczej bawiła się osoba/program komputerowy który robił wzór, ja go tylko wyszyłam i to na prawdę nie jest trudne. icon_smile.gif

Dziękuję. icon_smile.gif Fajnie, że Wam się podoba, a szczerze powiedziawszy to nie sądziłam, że aż tak się spodoba, dlatego tym bardziej się cieszę. icon_smile.gif

A jak już uzupełniam wątek to jeszcze projekt wrzucę.

parter-1.png

poddasze-1.png

elewacje.jpg
Link do komentarza
Cytat

No i teraz czas na chwalenie się. icon_smile.gif Dla Dagi bo pewnie już usiedzieć nie może. icon_razz.gif
Od maja do października, 42 240 krzyżyków:
_s0zmniejszaczpl_DSCF4001_zmniejszacz-pl_179950.jpg



jezzzzuuuu ... kobito - szacun ... :ih:
moja mama też wyszywa obrazy krzyżykami - wkłada całe serce w każdy obraz i dlatego nie sprzedaje , tylko rodzinę obdziela - wiem ile to pracy i czasu pochłania , dlatego pełen podziw, Sandra icon_wink.gif
p.s. mnie tez kiedyś chciała naumieć bo jakżesz to - nikt nie przejmie tradycji? no ale zbyt mało cierpliwa jestem i zbyt wielki choleryk żeby podołać , moje córy tez nie przejawiają chęci :bezradny:


Cytat

I jeszcze dla chętnych mała relacja zdjęciowa z wakacji. Niestety ze zlotu jeszcze nie ma. icon_cry.gif Zaleca się oglądanie od końca. icon_smile.gif
hasło: wakacje
http://s822.photobucket.com/albums/zz150/R...;cpZZ9QQtppZZ24



lecem oglądać... icon_biggrin.gif
edit: nie obejrzę , żąda hasła icon_cry.gif Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dowiadywaliśmy się o kredyt. W BOŚu ten z niskim oprocentowaniem dla domów energooszczędnych nie opłaca się zupełnie jeśli zestawić go z RnS.



icon_eek.gif

Dopiero teraz doczytałem.
A skąd BOŚ ma takie dane, skoro tej dotacji (nie kredytu !) jeszcze nie ma ?
Nawet nie wybrano jeszcze banków, które będą dotacje wypłacały.
Nie wspomnę, że zasad też jeszcze nie ma.
Jasnowidz jakiś tam był ?
Link do komentarza
Tu nie chodzi o te dopłaty, które będą od nowego roku. W BOŚu mają kredyt o mniejszym oprocentowaniu dla domów, które mają odpowiednio niskie zapotrzebowanie na energię - poniżej 75 czegoś tam. icon_lol.gif (chyba kWh/m2 ? ). To oprocentowanie wychodzi trochę mniej niż w innych bankach, ale to są setne procentów. Kasa idzie jak się nie mylę z Funduszu Ochrony Środowiska.
Link do komentarza
Byłem ostatnio w Bosiu i Ja ma w nim już kredyt na super warunkach i warunki obecnie jak się dowiadywałem i u nich i w innych bankach porównując też mają bardzo dobre marża 1,3 plus WIBOR 6M w sumie 6% to jest rewelacja z tym że ja potrzebuje nieco innego kredytu niestety:((
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...