Skocz do zawartości

Domek SRX oraz reszty


Recommended Posts

Oba mają drobny feler w wstępnej aranżacji w postaci ściany wspólnej dla kominka i TV... nad tym trzeba by się pochylić.
Praktyka mówi że również garaż dwustanowiskowy to rozwiązanie które z upływem lat się sprawdza.
Ale jeśli chodzi o mój głos, to stawiam na Z240 ( nowoczesna bryła bez żadnych naleciałości pseudo dworkowych, które moim zdaniem w małych domkach wychodzą raczej średnio). Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Się popłaczę jak Bozię kocham. icon_evil.gif
Mama postanowiła dać nam wolną rękę.
Ma to swoje plusy i minusy ...
Największy minus to odjęcie jakiś 150-170 tys. którymi dysponowalibyśmy na cele budowlane. Nasz budżet się bardzo skurczył, więc i dom musi być prosty, nie za duży i w miarę tani. Słabo mi jak sobie pomyślę, że wszystko zaczynam od początku praktycznie ...

No ale nie narzekam, nie narzekam, nie narzekam ...

Taki znalazłam, 2 garaże, TV na innej ścianie niż kominek. Trochę przeorganizować górę, pomniejszyć salon na korzyść spiżarki i by mnie satysfakcjonował. A dlaczego on ma takie dziwne ściany szczytowe? To w ogóle można tak wybudować? icon_lol.gif
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...-vincent-a.html

No i jeszcze taki całkiem inny, parterowy, małż pewnie się nie zgodzi ale mi się podoba i ma wszystko co bym chciała. icon_biggrin.gif
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/1937-cyrus-ii.html
Link do komentarza
Cytat

A dlaczego on ma takie dziwne ściany szczytowe? To w ogóle można tak wybudować? icon_lol.gif
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...-vincent-a.html



To się nazywa ogniomur icon_smile.gif Konstrukcyjnie znane od bardzo dawna wręcz zalecane
Cytat

Jest murem wystającym ponad poziom dachu o małym spadku. Stanowi jednocześnie ochronę przeciwogniową jak i element wykończenia architektonicznego a także jest konstrukcją do wyprowadzenia na pion pokrycia dachowego i obróbek blacharskich. Stanowi więc także element biorący udział w odprowadzeniu wody z dachu i ukierunkowaniu jej przepływu. Dodatkowo murek ogniowy zapobiega spadaniu śniegu pod ścianę, na której się znajduje.


Link do komentarza
Cytat

No i jeszcze taki całkiem inny, parterowy, małż pewnie się nie zgodzi ale mi się podoba i ma wszystko co bym chciała. icon_biggrin.gif
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/1937-cyrus-ii.html



parterówka jak najbardziej
ja miałem robić na poddaszu siłownię
ale po tym jak parę razy dziennie latałem na górę i na dół z płytkami i workami kleju
to siłownia znalazła się na dole
a na poddaszu będzie drogi skład na wszystko
Link do komentarza
Wiecie co? Chyba mamy. icon_biggrin.gif

http://www.mgprojekt.com.pl/party

Troszkę pozmieniamy i będzie gitara. icon_biggrin.gif Chcę zamienić spiżarkę z WC bo WC po schodkach jest, a ją trzeba jeszcze powiększyć do łazienki. Kuchnie się zamknie, górę trochę przeorganizuje. Góry na razie i tak pewnie nie zrobimy, bo chcemy mieć większe dopłaty w RnS.
Najważniejsze, że zdolność mamy sporą, więc z tym nie będzie problemów, najwyżej Mama nas wspomoże dochodami, ale wątpię żeby była konieczność. icon_biggrin.gif Jejć ale się cieszę. Emocje opadły, będzie jak ja chcę i nikt mi się nie będzie wtranżalał. icon_lol.gif No może małż odrobinę ale mam na niego swoje sposoby. icon_twisted.gif

Teraz myślę sobie ile on może kosztować ... Nie chciałabym rezygnować z Wentylacji Mechanicznej i ogrzewania podłogowego, a to są koszty. Okna też bym chciała takie duże. Pewnie zrezygnujemy z dachówki na rzecz blachy, no i na wykończeniu już ostatecznym będziemy oszczędzać. Kominek chyba też będzie zwykły, o nowych meblach nawet nie marzę na razie. Mam nadzieję, że nam starczy bo bardzo nie lubię rezygnować z czegoś co bardzo chcę. icon_twisted.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Góry na razie i tak pewnie nie zrobimy, bo chcemy mieć większe dopłaty w RnS.
Najważniejsze, że zdolność mamy sporą, więc z tym nie będzie problemów, najwyżej Mama nas wspomoże dochodami, ale wątpię żeby była konieczność. icon_biggrin.gif Jejć ale się cieszę. Emocje opadły, będzie jak ja chcę i nikt mi się nie będzie wtranżalał. icon_lol.gif No może małż odrobinę ale mam na niego swoje sposoby. icon_twisted.gif

Teraz myślę sobie ile on może kosztować ... Nie chciałabym rezygnować z Wentylacji Mechanicznej i ogrzewania podłogowego, a to są koszty. Okna też bym chciała takie duże. Pewnie zrezygnujemy z dachówki na rzecz blachy, no i na wykończeniu już ostatecznym będziemy oszczędzać. Kominek chyba też będzie zwykły, o nowych meblach nawet nie marzę na razie. Mam nadzieję, że nam starczy bo bardzo nie lubię rezygnować z czegoś co bardzo chcę. icon_twisted.gif


Czy gorę zrobisz czy nie nie ma różnicy bo RNS liczona jest od p.u. co innego gdyby poddasze było nieużytkowe to taki numer by przeszedł w banku.
Co do WM no cóż tu nie przeskoczysz ale co do podłogówki to nie ma znaczenia czy to będzie podłogówka czy grzejniki cenowo wychodzi prawie to samo ,no chyba że planujesz dać i podłogówkę i grzejniki.Co do dachówki to też nie mów chop, bo za cenę dobrej blachy kupisz dachówkę ceramiczną.Co do kominka się nie będę ustosunkowywał icon_biggrin.gif bo jak dla mnie to wydatek niepotrzebny i tak w ogóle to dla mnie kominek kojarzy się z czymś na wzór - ogromna komnata na środku kominek ,wielki stół syto zastawiony jadłem i ogrom biesiadujących gości a ja w środku nich na tronie icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy gorę zrobisz czy nie nie ma różnicy bo RNS liczona jest od p.u. co innego gdyby poddasze było nieużytkowe to taki numer by przeszedł w banku.
Co do WM no cóż tu nie przeskoczysz ale co do podłogówki to nie ma znaczenia czy to będzie podłogówka czy grzejniki cenowo wychodzi prawie to samo ,no chyba że planujesz dać i podłogówkę i grzejniki.Co do dachówki to też nie mów chop, bo za cenę dobrej blachy kupisz dachówkę ceramiczną.Co do kominka się nie będę ustosunkowywał icon_biggrin.gif bo jak dla mnie to wydatek niepotrzebny i tak w ogóle to dla mnie kominek kojarzy się z czymś na wzór - ogromna komnata na środku kominek ,wielki stół syto zastawiony jadłem i ogrom biesiadujących gości a ja w środku nich na tronie icon_mrgreen.gif


Ojej jaki pościk duży. icon_biggrin.gif Chyba zacznę Ci mówić królu. icon_lol.gif A Ty masz kominek bo nie pamiętam? Ja się boję nie mieć. icon_lol.gif

Cytat

Ładny, nawet bardzo... gratuluję.
Tu masz w wersji powiększonej http://www.mgprojekt.com.pl/gala
Wizualizacje może Ci się tez do czegoś przydadzą icon_wink.gif



Widziałam Jani, ale pięknie dziękuję. icon_biggrin.gif I fajnie, że Ci się podoba. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ojej jaki pościk duży. icon_biggrin.gif Chyba zacznę Ci mówić królu. icon_lol.gif A Ty masz kominek bo nie pamiętam? Ja się boję nie mieć. icon_lol.gif


No nie mam bo za małą komnatę mam icon_biggrin.gif a dobudować nie pozwolili icon_cry.gif

Cytat

mhtyl, ten suto zastawiony stół szczególnie przemawia do mojej wyobraźni icon_biggrin.gif


Oj zabawiło by się icon_biggrin.gif Łza się w oku kręci i ślinka cieknie :hahaha2:
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Ciekawy projekt, choć ciekawie teraz się wyceniają te biura. Projekt kupujemy niby gotowy, nie dość, że płaci się słono, to jeszcze dochodzą pakiety: ogrzewanie takie, albo siakie, pokoloruj, ogrodzenie ...
Zaczynacie na wiosnę? icon_lol.gif



No mam jednak nadzieję, że na jesień bo wiosna to albo już, albo daleko, daleko. icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Mam dość, mój kryzys budowniczy sięgnął zenitu. Nigdy nie wybudujemy tego domu i już zawsze będziemy się gnieździć w pokoju 2*4. icon_confused.gif

Wiem, nie odzywałam się, ale u nas wszystko stoi w miejscu, projektu nie ma, postępów nie ma, już nie wierzę, że zaczniemy w tym roku. Odechciewa mi się i czuję się totalnie bezsilna.
Link do komentarza
zgadzam się w 100% z przedmówcą! jak takie cyrki są na etapie projektu to normalne nie jest , bo potem kobieto braknie siły na dalszą walkę.Nie ma co się bać gotowców.Do tej pory mnie zdumiewa, jak poszczególni wykonawcy mają na wszystko czas. Tylko zapominają o tym, że my mamy wybór. Dlatego olać człowieka i do przodu( no chyba, że robi to za darmo;). Nie poddawaj się dziewczyno!
Link do komentarza
Sandra .... wszyscy miewali kryzysy budowlane - depresji się można niekiedy nabawić....
a co do projektanta - nie ściemniaj - masz charakterek , dzwoń i ustaw go do pionu , termin daj ostateczny i finito .... jak sie nie da ustawić , to bierz następnego - nie ma czasu na sentymenty , z ekipami też nie będzie łatwo - musisz się przyzwyczaić żeby na czas budowy stać się twardą babą która nie da sobie w kaszę dmuchać.... a oni mają się słuchać i nie ma że boli ...
Link do komentarza
Bobiczek Ty to wiesz jak człowiekowi humor poprawić. icon_biggrin.gif

Jutro faktycznie trzeba będzie zadzwonić do tego człowieka. On mnie jakoś blokuje. Jak geolog się spóźnił z dokumentacją geotechniczną 2 tygodnie to wynegocjowałam 100 zł rabatu za opóźnienie, z tym, że mieliśmy właśnie konkretny termin ustalony a z projektantem nie mamy, a jeszcze mam wyrzuty sumienia, że w między czasie musiał zacząć robić nowy projekt, wiecie, jak zdecydowaliśmy, że będziemy się budować sami. Może dlatego mam jakieś opory.

A powiedzcie, bo on już ma podobno projekt gotowy, teraz robi projekt zagospodarowania i został mu do zrobienia projekt zjazdu. Jak dam mu czas do końca miesiąca to się wyrobi z tym?
Link do komentarza
Cytat

[A powiedzcie, bo on już ma podobno projekt gotowy, teraz robi projekt zagospodarowania i został mu do zrobienia projekt zjazdu. Jak dam mu czas do końca miesiąca to się wyrobi z tym?




...sorki , ale czyta się to jakby on Ci projektował Empire State i jeszcze mu został tylko Central Park ...ale lada dzień skończy icon_rolleyes.gif

Weź za telefon i postaw gościa do pionu , bo pierniczy się z tym jak babcia z łobuzem icon_evil.gif
Ani ta działka wielka , ani nie ustawna , co on tam tyle kombinuje ?

Ps bobiczek dobrze radzi icon_wink.gif
Link do komentarza
Jak będzie chciał, to się wyrobi, a jak nie, to nie – niestety.
Podstawowy błąd – dzieło nie miało terminu wykonania, oraz sankcji za niedotrzymanie terminu. To nauka na przyszłość – w sumie bezcenna.
Co do metodologii dalszego postępowania, raczej zarzuć formy nacisku (pośredniego lub bezpośredniego) – nie masz skutecznych narzędzi.

Ale masz „narzędzie” które niewątpliwie zadziała – swój urok osobisty. Na 90% mężczyzn zadziała.
A jak baran należy do pozostałych 10%, to zagraj bezradną i zagubioną blondynkę, zatrzepocz oczętami, powiedz jaki ten świat bezwzględny wobec takich istot (delikatnych) jak Ty.

Jak nie zadziała, to masz pecha, bo to zapewne cyborg a nie rodzaj męski – wtedy tylko cierpliwość Cię uratuje, oraz planowanie zemsty na tym „czymś” – a tu narzędzi cała gama.
Link do komentarza
Głuptas ze mnie, że od razu Wam wszystkiego nie napisałam, od razu mam inne spojrzenie na sprawę. icon_lol.gif

A jako, że nie do końca nic się nie działo przez te miesiące to składam mega krótki raporcik z postępów. icon_smile.gif

W lutym zamówiliśmy mapę do celów projektowych, za którą daliśmy 600 zł, a w kwietniu była już gotowa dokumentacja geotechniczna gruntu i tu poszło 650 zł. Koniec raporciku. icon_razz.gif

W tak zwanym między czasie byliśmy na targach budowlanych w Bielsku, nic specjalnego tam nie było, mnóstwo kominków i pieców na paliwo stałe czyli to co nas nie interesuje. Jedynie co to porozmawiałam z takim jednym gościem na stanowisku o wentylacji mechanicznej i pan mnie bardzo podniósł na duchu bo zdziwiła go moja wiedza w tym temacie. icon_biggrin.gif Pan był jak pisałam zaskoczony i zaprosił nas z projektem do siebie na bezpłatną konsultację na temat sposobu ogrzewania, wyliczymy co się nam najbardziej opłaca, poprosimy o wycenę, no i ogólnie pogadamy.

A co dalej, sprzedaliśmy mieszkanie, więc z kredytem nie powinno być problemu. Chcemy kupić garaż blaszany (ktoś ma na zbyciu) i tyle. Nic nadzwyczajnego się nie dzieje ....
Link do komentarza
No tak, to było nadzwyczajne, bo pół roku mieszkanie stało na sprzedaż. Szkoda tylko, że babcia tak to przeżywa, ale co się dziwić, 50 lat tam mieszkała. Mam nadzieję, że dożyje końca budowy i te ostatnie jej (znaczy babci) lata przeżyje w ciszy i spokoju, jakie daje mieszkanie z dala od miasta. icon_smile.gif Edytowano przez SRX (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jak się można domyślić w środę zagospodarowania a mailu nie było ... Wysłałam więc maila ja z przypomnieniem, nie dostałam odpowiedzi. W piątek Radek zadzwonił do niego. Umówili się, że wieczorem to zagospodarowanie wyśle i w niedzielę przyjedziemy na odbiór. I kto zgadnie czy zagospodarowanie było na mailu?




No to pewnie wszyscy macie rację, zagospodarowania nie było. W sobotę wieczorem napisałam maila o której mamy przyjechać po projekt. W niedzielę nadeszła odpowiedź i o dziwo, było zagospodarowanie ... Projektant wyśle projekt priorytetem do nas bo nie zdążył go złożyć. Napisałam mu, że w piątek chcemy złożyć projekt w starostwie, jeśli go nie dostaniemy umawiam się z innym projektantem.


Jest źle ...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cześć Sandra
Weź pod uwagę jeszcze to ,że projekt może wymagać poprawek typu złe wymiarowanie, brak kanałów wentylacyjnych , brak włazu dachowego itp rzeczy . Wiem bo ja miałem takie małe potyczki ze swoim projektantem ale nie aż takie jak Ty. Dwa razy musiałem go poprawiać ale czas mnie tak nie gonił jak Ciebie to miałem czas na kontrole projektu.
A dla jasności poprawiałem projekt roboczy który dał mi do zatwierdzenia czy wszystko pasuje a nie już projekt gotowy który oddaje się do starostwa.
A widząc twoje zmagania z nim i jego pośpiech to wątpię aby wszystko było w tym projekcie OK ,ale życzę Ci tego żeby wszystko grało.
Link do komentarza
Też mam nadzieję, że będzie ok. Żeby chociaż te fundamenty zrobić przed zimą i wnioskować o kredyt w tym roku, choćby 31 grudnia, żeby ta Rodzina na Swoim była.

Zawsze wszystkim tłumaczyłam, że umowa to podstawa a sama wpadłam jak śliwka w kompot. icon_confused.gif Teraz na najmniejszą pracę będę ustalała warunki na piśmie.
Link do komentarza
Tak, mamy! icon_biggrin.gif Facet przez kilka dni nie odbierał telefonów, ale Radek nie dawał za wygraną i wczoraj odebraliśmy projekt. :yahoo: Rozliczamy się dopiero jak dostanie pozwolenie na budowę i bardzo dobrze. Będziemy móc od razu na niego naciskać jak trzeba będzie jakieś poprawki wprowadzić. icon_smile.gif Dobrze, żeśmy go go przycisnęli bo wczoraj wyjeżdżał na wakacje. icon_rolleyes.gif

Wiecie co, będziemy mieli piękny dom! icon_mrgreen.gif

Dziś Radek pojedzie do UG oddać do uzgodnienia projekt zjazdu, nie wiem ile to może potrwać, ale zaraz potem składamy projekt w Starostwie. icon_smile.gif I oby bez żadnych niespodzianek, przynajmniej do wydania PnB. icon_biggrin.gif

No i wiem, że to głupie, ale zakochałam się w płytkach Paradyż Woodentic, projektant ma je praktycznie na całym parterze i dopiero po chwili zorientowałam się, że to nie jest parkiet. Są prześliczne. icon_smile.gif Muszę je mieć u siebie. icon_lol.gif Wszędzie. icon_biggrin.gif No może oprócz łazienek. icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Troszkę nam ruszyło ...

Projekt zjazdu się nadal uzgadnia ale my działamy. Jesteśmy po rozmowach z dwoma wykonawcami. Pierwsza firma "kompleksowa", druga mniejsza, tu trzeba wszystko im zapewnić. Na mojego małża wrażenie zrobiła Firma, natomiast do mnie przemawia bardziej firemka. icon_lol.gif Zobaczymy co nam ta Firma zaproponuje, jaką dostaniemy wycenę. Jeśli będzie w granicach naszych możliwości finansowych to być może się na nią zdecydujemy. Zapewniają sobie wszystko i nas w sumie wiele obchodzić nie będzie, choć nie spodobał mi się ten cały prezes. Nie jest zwolennikiem domów energooszczędnych, odradzał wentylację mechaniczną, a jeśli już ją mamy zastosować to kominy wentylacyjne też powinniśmy zrobić. Mówił też coś, że jeśli w projekcie mamy kominek z kominem a tego nie wybudujemy to możemy mieć problem z odbiorem budynku przez Straż Pożarną. Dziwne to dla mnie trochę, bo co jakbym w trakcie budowy stwierdziła, że mnie nie stać na wybudowanie kominka? A zresztą, wiele było kwestii, które nam odradzał.
Co innego Pan Bogdan, wyrażał swoją opinię, ale nie miałam poczucia, że próbuje mi coś narzucić.

No ale jeszcze ok 6 wycen dostaniemy, więc nie dajmy się zwariować. icon_lol.gif Bardzo to wszystko przeżywam. icon_lol.gif

W najbliższym czasie muszę się wybrać do hurtowni budowlanej, porozmawiać o wycenie materiałów i musimy się umówić z taką jedną firmą od instalacji co i wentylacji, porozmawiać.

Pisałam Wam, że podjęłam się wyszycia Papieża Błogosławionego w 3 miesiące? To był mój błąd. Zabiera mi to praktycznie każdą wolną chwilę, a już wiem, że nie zdążę. Szlag!
Link do komentarza
Cytat

Nie jest zwolennikiem domów energooszczędnych, odradzał wentylację mechaniczną, a jeśli już ją mamy zastosować to kominy wentylacyjne też powinniśmy zrobić. Mówił też coś, że jeśli w projekcie mamy kominek z kominem a tego nie wybudujemy to możemy mieć problem z odbiorem budynku przez Straż Pożarną.



odradzałbym Firmę
nie wolno mieszać WM z WG
od kiedy to dom odbiera straż pożarna
nad kominkiem dobrze się zastanów
robiąc WM z DGP można zaoszczędzić
zwłaszcza, że tam jest tanie drzewo
Link do komentarza
Są kominki z zamkniętą komorą spalania i z doprowadzeniem powietrza bezpośrednio do paleniska więc da się jakość to obejść. Co innego z kotłownią na paliwo stałe - u nas tylko kotłownia będzie miała wentylację grawitacyjną. O ile Straż Pożarna tu nie ma nic do gadania to kominiarz już tak ....
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

, choć nie spodobał mi się ten cały prezes. Nie jest zwolennikiem domów energooszczędnych, odradzał wentylację mechaniczną, a jeśli już ją mamy zastosować to kominy wentylacyjne też powinniśmy zrobić. Mówił też coś, że jeśli w projekcie mamy kominek z kominem a tego nie wybudujemy to możemy mieć problem z odbiorem budynku przez Straż Pożarną. Dziwne to dla mnie trochę, bo co jakbym w trakcie budowy stwierdziła, że mnie nie stać na wybudowanie kominka? A zresztą, wiele było kwestii, które nam odradzał.



wcale ci się nie dziwię, że ci się nie spodobał, bo mi taki typ też by się nie spodobał, który próbowałby mi odradzić WM i np podłogówke po całości, nie wspominajac o tym, że PC to nie ma szans domu nagrzać icon_biggrin.gif

odradzam Firmę....już to co napisałaś, dyskwalifikuje ją w mojej ocenie...
Link do komentarza
Ekipa może doradzać ale nie może nic zmieniać na własną rękę i tego się trzymajmy. Jeżeli firma jest OK i uzyskacie dobrą cenę to śmiało możesz ją brać. Firmy,majstrowie i inni pracownicy mają swoje nawyki i przekonania - dobrze że zgłaszają swoje wątpliwości na etapie planowania budowy.
Link do komentarza
Gość adiqq
firma/ekipa odradza jakieś rozwiązania z prostego powodu - nie ma na ten temat pojęcia....a skoro firma ma robić coś kompleksowo, to jak dla mnie odpada - skoro nie ma pojęcia o domach energooszczędnych....
u mnie na budowie też większość ekip się dziwiła - z różnych rozwiązań które zastosowałem - ale ja miałem praktycznie inną ekipę do każdego etapu - ale np. gdyby ekipa która murowała robiła mi kompleksowo całość (a wiem że tak domy też robili) to na 100% nie zrobiliby wszystkiego dobrze...
dla mnie odradzanie WM i doradzanie murowania w takim przypadku kominów wentylacyjnych to świadectwo kompletnej ignorancji w temacie wentylacji(i nie tylko!) - a nie zgłaszanie wątpliwości na etapie planowania budowy
Link do komentarza
Właściwie to mam takie samo zdanie na ten temat. icon_smile.gif

Dziś byliśmy w hurtowni Tamir pogadać o materiałach, wycenie, dostawie i takich tam. Nie jest powiedziane, że akurat tam to zamówimy ale chciałam się zorientować w cenach w ogóle i jak tak policzyłam na szybko z małym zakładem to bez stali wyjdzie nam ok 75 tys. za stan surowy, dach i okna dachowe. Z moich marnych wyliczeń wynika, że mamy realną szansę zmieścić się w kwocie 350 tys zł za całość z kuchnią i dwoma łazienkami, ale bez mebli pozostałych.

Zaczynam to jakoś ogarniać. icon_lol.gif

Dzwonili też z Gminy, projekt zjazdu uzgodniony, można składać projekt w starostwie, ale chyba najpierw poprosimy o małą zmianę na poddaszu. Projektant miał pokombinować z powierzchnią użytkową i tak pokombinował, że wyszło 116 m2, ale jak policzyłam to co chcemy docelowo to wyszło mi 137 m2 bez kotłowni i garażu, więc lepiej jak to będzie tak jak ma być skoro i tak załapiemy się na RnS, niż jakby miał się ktoś później przyczepić, że pokój zamiast projektowych 10 m2 ma 14 icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...