Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dwa razy większa powierzchnia mieszkalna dzięki nadbudowie wykonanej w konstrukcji drewnianej


Recommended Posts

Na przedmieściach Hamburga, dzięki nadbudowie istniejących domów dwukrotnie zwiększono powierzchnię mieszkalną osiedla, przy jednoczesnym zachowaniu spójnej koncepcji energetycznej. Ze względu na statykę budowli, nadbudowę wykonano z zastosowaniem panelowej konstrukcji drewnianej, przy użyciu płyt gipsowo-włóknowych FERMACELL, dzięki czemu zrealizowano również indywidualną koncepcję ochrony przeciwpożarowej.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/aktualnosci/13656-dwa-razy-wieksza-powierzchnia-mieszkalna-dzieki-nadbudowie-wykonanej-w-konstrukcji-drewnianej

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 lata temu...
Cytat

Na przedmieściach Hamburga, dzięki nadbudowie istniejących domów
dwukrotnie zwiększono powierzchnię mieszkalną osiedla, przy jednoczesnym
zachowaniu spójnej koncepcji energetycznej. Ze względu na statykę
budowli, nadbudowę wykonano z zastosowaniem panelowej konstrukcji
drewnianej, przy użyciu płyt gipsowo-włóknowych FERMACELL, dzięki czemu
zrealizowano również indywidualną koncepcję ochrony przeciwpożarowej.

Pełna treść pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/aktualnosci/13656-dwa-razy-wieksza-powierzchnia-mieszkalna-dzieki-nadbudowie-wykonanej-w-konstrukcji-drewnianejCiekawie napisany i dobrze zilustrowany artykuł przedstawiający wykorzystanie płyt gipsowo-włóknowych. Forumowicze, którzy jeszcze go nie czytali, powinni się z nim zapoznać. Wartościowy i merytoryczny tekst. Nie zawiedziecie się icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ścianka klasyczna 24, miałem na myśli to ze kątownik myśle ze przynajmniej 10 cm x 10 to musiałbym bloczek stawiać na nim. Można tak ?
  • takie sensacje, że coś pomoże na rdzę grusz i jałowców są błędne. Faktem jest sposób podany i stosowany przez pracownice(dla użytkowników profesjonalnych). Należy w  tym wypadku opryskać grusze wiosną 2 razy całkiem dokładnie w okresie nabrzmiewania pąków i kwitnienia. Jedyny środek to Score, i niestety musi być temperatura od +12 C wzwyż, najlepiej 8 godzin do 3 dni bez opadów. Miedziany i pudrowanie nie działają wcale. Jeżeli jałowce są zaatakowane, to jest zbyt późno, by je uratować, to już trwa ponad rok. Wprawdzie uratowałem róże  z żółtaczki astra srebrem i czymś tam, ale tego się nie da zrobić. Obecnie bukszpany należy opryskiwać 10 razy w roku Mospilanem na ćmę. To straszne.
  • 1. no  w wikipedii tego nie znajdziesz 2. ja nic nie muszę opierać niewiele widziałeś? może jednak wiele, z racji choćby wieku, a że nie zrozumiałeś 3. popatrz, już odchudziłeś żelbet o 3 centy (z 15 do 12) uhu, konstrukcja stalowa, grubo, znaczy się jaka ta konstrukcja? znowu lekko, ile to w końcu jest? a działówki tak się stawia, żeby lekko nie było, a nawet leciutko     to to już typowo twoje buractwo, ale czego od takiego oczekiwać...
  • 1. Pod jakimi warunkami? 2. No to opieraj - na swoją odpowiedzialność. Ja w życiu na cegle 12 nie oparłbym stropu żelbetowego o rozpiętości 3 m, albo więcej. 3.Jedynym murem wg mnie konstrukcyjnym o grubości 12 cm mógłby być żelbet. Tak jak wyżej napisałem. Albo konstrukcja stalowa - ale to juz nie mur. Jak ci sie strop lekko ugnie i dociśnie ściankę, działową, to bedzie lekko. Ale oparty będzie na ścianach konstrukcyjnych.   Oparcie stropu - to nie żarty. A ty retro, zapytaj żony, czy na ściance działwej opiera strop żelbetowy. I przykładaj taką smą miare do bezpieczeństwa konstrukcji, jak do swojej elektryki.
  • Masz belkę na 13 cm szerokie. Blachy z boku + łebki śrub - to jakieś 2 cm więcej. Z okladem ( razem ze szczeliną powietrza koło belki) będzie 16 - 17 cm. To co za problem obmurować to ceglą czy bloczkami na zaprawie cementowej czy innej? Normalnie murujesz z dziurami na belkę. A jeśli to nie mur, tylko ścianka kolankowa - to przecież ona powinna być za czołem belki przy zewnętrznymlicu muru. To nawet nie trzeba belek obmurowywać, chyba że masz jakieś grube te ścianki kolankowe.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...