Skocz do zawartości

Piec zgazowujący - opinie użytkowników


Recommended Posts

Witam!
Chciałbym zasięgnąć rady forumowiczów odnośnie pieców zgazowujących drewno. Planuję instalację takiego kotła, mianowicie mam już na oku kocioł IRLEH o mocy 60 kw. Dwa lata temu odziedziczyłem dom po rodzicach, i muszę wprowadzić w nim kilka sporych modyfikacji i zaczynam od kotłowni. Dom ma łącznie 450 m2 powierzchni użytkowej, więc specjalista doradził mi, że w moim przypadku piec musi mieć przynajmniej 50 kw mocy. W tamtym sezonie grzewczym piec, który obecnie posiadam ,,połknął" 30 m3 drewna sosnowego icon_neutral.gif dlatego szukam czegoś efektywniejszego w spalaniu tego paliwa. Moje pytanie brzmi:
-Jaka jest trwałość takiego pieca?
-Ile wynosi (orientacyjnie) czas pomiędzy uzupełnieniem opału przy maksymalnym obciążeniu?
-Czy istnieją jakieś ukryte szczegółowe wady takiego kotła typu określony rodzaj drewna, wymaganie określonych wymiarów drewna opałowego, potrzeba okresowej wymiany jakiś elementów będących sporym wydatkiem w stosunku do kotła?
Link do komentarza
Widzę, że nie za bardzo się kto pali do wypowiadania się, więc co nieco napiszę.
Decydując się na tego typu urządzenie należy pamiętać, że aby osiągało ono docelową sprawność energetyczną musi być zasilane odpowiednio suchym drzewem (ok. dwa lata sezonowania w optymalnych warunkach - trzeba więc mieć WŁAŚCIWE miejsce na jego składowanie).

Druga sprawa to koszty eksploatacyjne. Kotły na holzgas są wyposażone w specjalną dyszę ceramiczną, która po kilku latach potrafi się rozsypać. Koszt takowej(w zależności oczywiście od firmy) to kilkaset złotych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...